Сільске життя > Друк > Українські реалії: хтось задихається у лікарні, а хтось отримує казкові зарплати
Сільске життя > Новини > Українські реалії: хтось задихається у лікарні, а хтось отримує казкові зарплати

Українські реалії: хтось задихається у лікарні, а хтось отримує казкові зарплати


2-04-2021, 15:21. Автор: silske
Українські реалії: хтось задихається у лікарні, а хтось отримує казкові зарплати
"Хворі лежать сині":
в обласній лікарні Житомира, яку очолюють вихідці з Галиччини (І-Франківська, Тернополя), медики вимагають звільнення керівника.Працівники реанімації Житомирської обласної клінічної лікарні вимагають звільнення гол. лікаря Б.Леськіва. Медики заявляють. що в закладі дефіцит кисню, ліків немає, а медикам не виплачують обіцяних доплат.

Під лікарнями закладу зібрався мітинг, на який зійшлося близько трьох десятків працівників. Це все медики з реанімаційного відділення, де лікують хворих на коронавірус. Лікарі заявили, що у відділенні не дотримуються протоколів лікування хворих. У закладі не вистачає кисню і керівництво лікарні нічого не робить з цією проблемою. До прикладу, цього ранку пацієнти задихалися і їм нічим не могли допомогти, тому що концентраторів не було.

А ще медики розповідають, що не отримують доплат в обіцяному розмірі й компенсацій, коли інфікуються коронавірусом на роботі.

- У нас кисень сьогодні на одиниці, потрібно, щоб було хоча б три одиниці, тому що апарати не спрацьовують, хворі лежать сині, немає машини, щоб вивезти трупи хворих, у нас трупи померлих людей лежать до ранку у відділеннях, серед інших живих хворих. Ми звертаємося на колінах, ми стоїмо на колінах, ми просимо міністра охорони здоров'я перевірки, – заявила завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Житомирської обласної лікарні Олена Шевчук.

Медики вимагають фінансової перевірки закладу. Вони хочуть дізнатися, куди йдуть виділені на боротьбу з коронавірусом кошти.

Генеральний директор Житомирської обласної клінічної лікарні Богдан Леськів не вийшов до протестувальників. Але заявив, що на акцію вийшли незадоволені медики, які напередодні отримали догани за невиконання службових обов'язків. Усі звинувачення медиків він заперечує.

- Мені важко пояснити і зрозуміти, коли вчора ніяких проблем не було, сьогодні ранком настає питання - начебто нема кисню. Є кисень у нас в лікарні. Всі завідувачі доповіли, – заявив Б. Леськів.

В облдержадміністрації взялися перевірити, хто каже правду. Незадоволених медиків запросили на розмову за зачиненими дверима. Після години перемовин чиновники пообіцяли, що обласну лікарню перевірять.

-Ініціюємо спільну робочу групу, швидко виїдемо на місце, бо ми зацікавлені в тому, щоб ця лікарня працювала безперебійно, надавала допомогу "ковідним" хворим, бо там 330 ліжок, – заявила перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапчук.

Чиновники запевнили, що медиків, які вийшли на протест проти адміністрації лікарні, ніхто не звільнить.

Анастасія Кушпіт, ТСНОсь так, попри пафосні заяви чиновників Житомирської ОДА, складається ситуація у справі боротьби з коронавірусом. Заарештовано і звільнено за отримання хабаря колишнього керівника департамента чи управління (зараз вже й не розбереш як воно називається в результаті «реформ») охорони здоров’я Суслика, також за хабар під слідством знаходиться його заступник, вакцинація провалена, дотримання карантинних вимог також під великим запитанням, а хворі на коронавірус у обласній лікарні лежать посиніли від нестачі кисню.

Ось такі маємо наслідки «медичної реформи» Порошенка-Супрун за американськими стандартами, результатом якої задоволені лише керівники медичних закладів, які виписують собі казкові зарплати та отримують «відкати» з бюджетних грошей, що виділені на медицину. Слава Україні. Зе-наполеончику – також. І – народу, який все це терпить, слухаючи байки про «єуроустремління» та «солодке майбутнє. Спитали б про це у посинілих хворих в обллікарні. Амінь.До речі

Минулорічні доходи затриманого на хабарі директора департаменту Житомирської ОДА – 930 тис. грн.

За минулий рік директор департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик отримав сумарно 928 тис. 890 грн. доходів. Це - не рахуючи "інших доходів".

Виправлену декларацію за 2020 рік Суслик оприлюднив 9 березня.

Зарплата директора департаменту за минулий рік становила 440 тис. 379 грн, ще 35 тис. 939 грн. Микола Суслик отримав в обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, де працював за сумісництвом лікарем-хірургом. Профспілки виплатили Суслику 7 тис. 342 грн, проценти від банків, де зберігається 62 тис. 199 грн, становили 230 грн. Крім того, директор департаменту охорони здоров’я отримав від Ярмак Тетяни Петрівни 445 тис. грн. за проданий автомобіль Toyota Rav 4 2011 р.в. У власності посадовця залишився лише мотоцикл КМЗ К-750 1961 р.в. вартістю 8 тис. грн, який йому належить з жовтня 2019 року.

Дружина директора департаменту в 2020 році отримала 98 тис. 637 грн. зарплати за основним місцем роботи в комунальному підприємстві «Лікарня №1» Житомирської міської ради та 25 тис. 800 грн. пенсії. 9 листопада 2020 року вона стала власницею електромобіля Tesla Model 3 2019 р.в. вартістю 485 тис. 034 грн. Також в декларації з’явилася інформація, що Ірина Суслик користується автомобілем Mercedes-Benz ML350 2014 р.в., який належить Самусь Валентині Степанівні.

Готівкою Микола Суслик декларує 3,5 тис. доларів, його дружина – 4 тис. євро.

Нагадаємо, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Миколу Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн, 10% від перерахованих коштів. Пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної з бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 8 грудня 2020 року.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою.


х х х х х х

Як повідомив Житомир.інфо, голова облради Володимир Федоренко у 2020 році заробив 612 765 грн, працюючи в ОДА та облраді.

Такі дані опублікував голова облради в декларації.

Відповідно до задекларованих відомостей, Федоренко пересів із Volvo S90 (продав за 918 тис. грн.) на новенький автомобіль Volvо XC90 2020 року за 1,7 млн. грн. Разом із тим у голови облради не зменшилася кількість готівки – 55 тис. доларів та 35 тис. євро.

Його дружина декларує майже 1 млн. грн. доходу від підприємницької діяльності та 128 тис. доларів готівки.


х х х х х х

Більшу зарплату декларує колишній голова облради і нинішній заступник Федоренка – Володимир Ширма. У 2020 році він заробив 781 857 грн. Додатково Ширма отримав 87 818 грн. пенсії, а також 1,5 тис. грн. від профспілки. Також заступник голови облради отримав у власність земельну ділянку площею 2500 кв.м у с. Куліші Ємільчинського району.

Дружина ексголови облради в органах влади (Ємільчинській РДА та селищній раді) отримала 158 260 грн. заробітної плати, а також 12 530 виплат від управління праці та соціального захисту населення Ємільчинської РДА, 55 077 грн. пенсії, 500 грн. від профспілки та 23,8 тис. грн. процентів.

У родини Ширми за 2020 рік збільшилися суми готівки: 320 тис. грн. та 35 тис. доларів має "на руках" ексголова облради та 180 тис. грн. на рахунках його дружини.


х х х х х х

"Найскромніша" декларація серед керівництва облради у першого заступника голови – Олега Дзюбенка.

У 2020 році він на трьох роботах загалом заробив менше 237 тис. грн, із них 120 795 грн. – зарплата в ДП "Малинський лісгосп", 61 090 – дохід в облраді, 29 474 грн – зарплата в Житомирській політехніці, 11 760 – стипендія та 12 668 – інший дохід із політехніки.

Його дружина займається підприємницькою діяльністю і заробила 878 500 грн. Готівкою Дзюбенко тримає 70 тис. грн, а його дружина – 50 тис. грн. та 20 тис. дол.

Підготував Петро ЗОЗУЛЯ

dle
Вернуться назад