Сільске життя > Друк > Як режим Порошенка-Зеленського здає рештки “незалежності” України
Сільске життя > Новини > Як режим Порошенка-Зеленського здає рештки “незалежності” України

Як режим Порошенка-Зеленського здає рештки “незалежності” України


6-09-2020, 11:01. Автор: silske
Як режим Порошенка-Зеленського здає рештки “незалежності” України

25 серпня відбулася позачергова сесія Ради. Був прийнятий Меморандум про кредит ЄС, де Україна бере на себе багато зобов'язань. За нього проголосували 249 депутатів - причому поодинці б законопроект "Слуги народу" прийняти не змогли. Допомогла фракція "Голос", а також депутатські групи "Довіра" і "За майбутнє".

Документ про виділення позики з української сторони підписали в липні глава Мінфіну Сергій Марченко та голова Нацбанку Кирило Шевченко. А законопроект в Раду вніс Володимир Зеленський.
Як режим Порошенка-Зеленського здає рештки “незалежності” України

Кредит видається на суму 1,2 мільярда євро під 0,125% річних на 15 років. Перший транш з 600 мільйонами євро має надійти найближчим часом, а для другої частини потрібно виконати певні умови.

Серед вимог Заходу: повернення "космічних" зарплат членам-дармоїдам наглядових рад, новий формат держзакупівлі ліків, передача під контроль іноземців антикорупційних органів і судів, реформа податкової та митниці і багато інші.

Рішення Ради тут потрібно, оскільки кредит від Євросоюзу дається під державні гарантії, які може дати тільки парламент. Причому коригувати меморандум він уже не міг. Його могли або повністю узгодити, або відхилити, але в другому випадку про 1,2 мільярда євро кредиту можна було б забути.

Тобто Зеленський і його команда продовжують продавати решти "незалежності" Євросоюзу, який на правах власника отримує все більше прав на українську державу, що конає у конвульсіях після тих "реформ", що й були нав'язані тим же ЄС. У цьому матеріалі ми їх коротко нагадаємо.


1. Високі зарплати членів наглядових рад

Україна взяла на себе зобов'язання проводити "реформу управління державними підприємствами". А саме створити "незалежні" наглядові ради на найбільших 15 держкомпаніях "з ринковою винагородою" для їх членів.

Йдеться про зняття обмежень на гігантські зарплати для членів наглядових рад. На час карантину вони "бідні" не могли отримувати більше 47 тисяч гривень. А до карантину - фактично ні за що отримували по 300-500 тисяч гривень на МІСЯЦЬ і вище.

Володимиру Зеленському на "жебрацькі" зарплати скаржилися самі члени наглядових рад, яким серйозно зменшили виплати через коронавірус - держава змушена економити. Президент намагався задовольнити їх побажання, подав законопроект, але після громадського резонансу відкликав його.

Але тепер Рада зобов'язалася скасувати обмеження на виплати членам наглядової ради. Для цього потрібно прийняти правки окремим законом. Зеленський, до слова, його вже намагався влітку внести на розгляд парламенту, але потім відкликав через громадське обурення. Тому цікаве питання як він збирається їх протягувати зараз. Не виключено, що відкладуть на час після виборів.

Але мізерні зарплати та пенсії українців ні київську владу, ні Євросоюз - не цікавлять.

2. Державні закупівлі ліків

Влада взяла на себе зобов'язання перевести всі держзакупівлі ліків і медичних виробів в державну компанію "Медичні закупівлі України". У ній буде створено "незалежну наглядову раду", яка нібито стане контролювати діяльність компанії.

Експерти впевнені, що незабаром туди зайдуть іноземці. І легко здогадатися, що преференції в закупівлі ліків отримають "потрібні" іноземні компанії. Особливо цей момент важливий у зв'язку з триваючою пандемією коронавіруса, оскільки зараз Україна витрачає величезні гроші на медикаменти.

3. Реформа податкової і митниці, призначення їхніх керівників.

Пункт про "реформи" податкових і митних органів є й в меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який також видушує останні соки з України, цілеспрямовано перетворюючи її на безправну колонію-жебрачку.

Тепер цю вимогу дублює Євросоюз.

4. Передача іноземцям контролю над судовою системою

У меморандумі записана практично повна передача контролю практично над судовою системою іноземцям. Це вже фіксувалося в угоді з МВФ і сьогодні цей "успіх" був закріплений.

Влада все також зобов'язується створювати нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) України за міжнародною участю (?!). А також тепер потрібно надавати європейцям права формувати Комісію з питань етики (?!), яка буде оцінювати так звану "добропорядність" суддів та суддівського начальства - ВККС та Вищої ради правосуддя.

Економіст Віктор Скаршевський назвав цей пункт продажем суверенітету України. А юрист Ростислав Кравець - "зайвим підтвердженням того, що країна знаходиться під зовнішнім управлінням".

Сюди ж додамо, що Україна взяла на себе зобов'язання "зрівняти в повноваженнях державних і приватних судових виконавців". На практиці це означає, що приватники зможуть діяти від імені будь-якого клієнта і проти будь-якого боржника, включаючи державні чи громадські організації.

5. Антикорупційні органи


У документі зазначено зобов'язання України по створенню "деполітизованої комісії" з відбору нового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), яка й була створена в Україні за вказівкою з-за кордону, але зиску з її "боротьби" з корупцією, наче з козла молока. Тепер ЄС хоче ще більше "дореформувати" САП - її нібито "деполітизувати". Тобто замінити "шило на мило".

Це ж означає, що Захід щільно підключився до відбору прокурора САП. І, швидше за все, іноземці розраховують на те, що нова людина буде активно взаємодіяти з нинішнім главою НАБУ (ще одна створена за вказівкою Заходу фірма "рога і копита", яка мала б боротися з корупцією) Артемом Ситником, який вважається орієнтованим на західні структури.

6. Касові апарати всюди


У меморандумі з ЄС "недолугим українцям" навіть прописано розширення використання касових апаратів українським бізнесом.

Йдеться все до того, що Євросоюз нам буде вказувати, де ставити урни, у який колір фарбувати стіни та які надівати шкарпетки.

7. Бюро фінансових розслідувань

Серед умов меморандум з Євросоюзом - прийняття Кабміном України рішення про "поетапні демонтажі" податкової міліції. Вона, як відомо, до цих пір діє в рамках вже розформованої Госфіскальної служби.

Тепер необхідно розробити законопроект про створення нового агентства з фінансових розслідувань. Полем його діяльності повинні стати "серйозні економічні і фінансові злочини". Знову бачимо "реформу" схожу на байки Крилова, користь від якої навряд чи буде.

8. "Ринкові ціни" на газ для населення


Українська влада гарантували Євросоюзу, що нададуть споживачам можливість самим вибирати постачальника газу. А також введуть на ринок газу для населення і тарифи, які "відображають витрати". Даний пункт також є в меморандумі з МВФ і вже виконується - з 1 серпня в Україні діє ринок газу для населення.

Повністю по ринку з початку цього місяця будуть жителі приватних будинків, у яких встановлені газові котли. Власники житла в багатоповерхівках перевелися на ринкові ціни поки по кухонному газу. В обох випадках це вже призвело до зростання тарифів за серпень в порівнянні з липнем. За опалення спеціальні ціни продовжать діяти до кінця наступного опалювального сезону, тобто до квітня 2021 року.Як меморандум обговорювали в Раді

Першим виступив міністр фінансів Сергій Марченко. "Відсоткова ставка для нас прийнятна - 0,125% річних. Термін кредиту - до 15 років. Допомога Європейського Союзу є дуже важливою для нас в умовах зниження економічної активності нашої держави в умовах епідемії коронавіруса", - сказав він.
Далі почали виступати нардепи. За кредит на умовах ЄС висловлювалися представники Порошенко.

Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що меморандум дозволить Україні йти далі “стовповою дорогою” вимог МВФ. І згадала Сороса.

"Я сподіваюся, що все в цьому залі, за винятком хіба що" групи дефолту імені Коломойського ", усвідомлюють розуміння макрофінансової допомоги. Це критично важливо ... Це позитивний сигнал для інвесторів, що країні все-таки можна довіряти, це вихід на зовнішній ринок позик . Тому вони нам ставлять умови, а не для того, щоб Сорос заробив гроші. Якби не вимоги ЄС, не було б структурних реформ, не було антиколомойського закону. Якщо влада лише імітує європейську інтеграцію, то хоча б виконання цих вимог сприятиме".

Також кредит підтримали в ще одній прозахідній фракції - "Голосі".

"Цей меморандум потрібно підтримати. Я хочу також сказати, що коли ми робили секвестр, то не розраховували на такий високий дефіцит, незважаючи на те, що перезаставити витрати. Зараз ми вийшли більш ніж на 30 мільярдів гривень недонадходження в бюджет", - сказав нардеп Володимир Цабаль.

ОПЗЖ в особі нардепа Олександра Пузанова висловився проти меморандуму. Він заявив, що ЄС "втюхує" кредит під кабальні умови - а краще би забезпечив підтримку українським експортерам, знявши для них бар'єри. "Це проїдання, а не розвиток, у нас не буде майбутнього".

Сергій Власенко від "Батьківщини" заявив, що за кредит в 600 мільйонів "здаються державні національні інтереси".

Дехто з депутатів обурився тим , що українці змушені будуть віддавати держзакупівлі ліків компанії, на яку вкаже ЄС і пройшовся по високим зарплатам в наглядовій раді, які Україна зобов'яже повернути.

Результати обговорень виявилися такими: 196 голосів дали "Слуги народу", 24 голоси - порошенкова "ЄС".

Ратифікація меморандуму по кредиту Євросоюзу, який підсилює зовнішнє управління, це, безумовно, дуже показове рішення на наступний день після святкування Дня "незалежності".

Краще, ніж тисяча слів показує наскільки наша країна дійсно "незалежна". І при цьому, як бачимо, жодна нацистсько-бандерівська організація “свідомих українців” не заявила з приводу такої здачі національних інтересів ніякого протесту, не вивела своїх прихильників на вулиці. Ось такий у них “патріотизм”, заснований лише на захисті інтересів своїх господарів - олігархів.
Слава Україні. Амінь.

Як режим Порошенка-Зеленського здає рештки “незалежності” України

Богдан Хмельницький був правий: цьому народу незалежність - як комусь писана торба...

dle
Вернуться назад