Сільске життя > Друк > На Житомирщині ліс рубають “по-чорному”
Сільске життя > Новини > На Житомирщині ліс рубають “по-чорному”

На Житомирщині ліс рубають “по-чорному”


28-07-2020, 09:00. Автор: silske
На Житомирщині ліс рубають “по-чорному”
За останні чотири дні профілактичних відпрацювань поліцейські перевірили більше 200 вантажівок з лісом у різних районах області. У результаті виявили 13 порушень, а у 5 випадках – ознаки кримінальних діянь.

На теренах Житомирської області працівники поліції проводять профілактичні заходи, перевіряючи дотримання визначених норм і правил лісокористування фізичними особами і суб’єктами господарювання у лісовій галузі. До превентивних відпрацювань залучаються поліцейські груп реагування територіальних підрозділів ГУНП, дільничні офіцери та оперативники кримінальної поліції. У північних районах працює мобільна рейдова група з числа працівників Управління превентивної діяльності ГУНП.

Лише за чотири останні дні правоохоронці зупинили понад 230 транспортних засобів, у вантажних відсіках яких перевозилась деревина. Найпоширеніші порушення, а їх зафіксовано 13, стосувались недотримання або ігнорування правил перевезення лісоматеріалів. Тобто водії або надавали сумнівні у своїй достовірності товарно-транспортні накладні, або взагалі не мали необхідних супровідних документів.

У результаті перевірок у 5 випадках поліцейські виявили ознаки злочинів, тож за цими фактами розпочаті відповідні кримінальні провадження.

Так, у рамках ст. 246 (Незаконна порубка лісу) КК України правоохоронці з’ясовують походження вилучених 10 кубометрів деревини з вантажівки, зупиненої у Новоград-Волинському районі.

х х х х х х х

Упродовж останніх двох тижнів правоохоронці посилили заходи з виявлення та припинення фактів нелегальної вирубки лісів на Поліссі.

До профілактичних відпрацювань залучаються поліцейські груп реагування територіальних підрозділів ГУНП, дільничні офіцери та оперативники кримінальної поліції. Також створено мобільну рейдову групу з числа працівників Управління превентивної діяльності ГУНП, які працюють в Овруцькому та Олевському районах для виявлення та припинення порушень у сфері лісокористування.

Як повідомив начальник поліції в області Юрій Олійник, проведений аналіз ситуації свідчить, що нелегальні вирубки та оборудки з лісом найбільш актуальні для північних районів Житомирщини. Нині поліцейські звертають прискіпливу увагу на дотримання суб’єктами господарювання усіх норм у діяльності, пов’язаної з лісообігом, у т.ч. перевезенням і деревообробкою.

Так, під час відпрацювання Коростенщини поліцейські зупинили у райцентрі габаритний «Рено» із завантаженими у напівпричеп колодами дубу. Під час перевірки виявилось, що далеко не вся деревина відображена у товарно-транспортній накладній, наданій водієм, а окремі колоди не мають відповідних номерних чіпів. Відтак усі обставини нині з’ясовуються у рамках розпочатого кримінального провадження.

Ще одне досудове розслідування за фактом незаконної порубки лісу слідчі Коростенського ВП ГУНП розпочали 14 липня. Напередодні увечері вантажівку «DAF» під керуванням місцевого жителя із майже 140 колодами сосни патрульні групи реагування зупинили на автодорозі Київ – Ковель. У водія не виявилось документації, яка б підтверджувала походження лісу, а на колодах були відсутні маркувальні знаки.

Упродовж 14 липня в Овруцькому районі поліцейські груп реагування територіальних відділів виявили 4 лісовози, повністю завантажені деревиною. Уся вона перевозилась із порушеннями: або без підтверджуючих походження документів, або нечіпованою. Нині вантажівки із лісоматеріалом доставлені до місцевого відділення поліції. Тривають відповідні перевірки та визначення правової кваліфікації.
dle
Вернуться назад