Сільске життя > Друк > Юрій Бойко: Владу потрібно відправити у відставку лише за спроби підвищити собі зарплати
Сільске життя > Новини > Юрій Бойко: Владу потрібно відправити у відставку лише за спроби підвищити собі зарплати

Юрій Бойко: Владу потрібно відправити у відставку лише за спроби підвищити собі зарплати


19-07-2020, 13:38. Автор: silske
Юрій Бойко: Владу потрібно відправити у відставку лише за спроби підвищити собі зарплати
Про це заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи у кулуарах парламенту тему позачергового засідання Верховної Ради 13 липня.

«Сьогодні влада зробила ганебну спробу зняти обмеження на заробітні плати чиновникам, менеджерам державних компаній та членам їх наглядових рад, яке діяло в період карантину. Хотіли повернути такі умови, щоб члени наглядових рад державних підприємств, які доволі приблизно розуміють, чим вони керують, і ні за що не відповідають, отримували 200-300 тисяч на місяць. Саме для цього президент ініціював позачергове засідання парламенту», – сказав Юрій Бойко.

За словами політика, інакше як лицемірством і цинізмом це назвати не можна.

«Зараз країна бореться з епідемією, волонтери збирають гроші для допомоги медикам та постраждалим від стихійних лих. В країні мільйони безробітних, українські родини ледве зводять кінці з кінцями. Бізнес не знає, як розрахуватись із боргами, а влада під тиском МВФ хотіла створити чиновникам райське життя. Такий цинізм викликав просто хвилю обурення в суспільстві і навіть у сесійній залі. Влада змушена була відкликати законопроект №3708, інакше останні краплі довіри, що залишились в суспільстві до керівництва країни, просто б зникли», – зазначив Юрій Бойко.

За його словами, не виключено, що влада знову спробує продавити це рішення. Щоб цього не допустити, фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вимагає від монобільшості підтримати нашу ініціативу. «Ми наполягаємо на невідкладному прийнятті розробленого ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ – ЗА ЖИТТЯ законопроекту №2795, який на постійній основі обмежує виплати чиновникам, менеджерам та членам наглядових рад державних компаній на рівні 10 мінімальних зарплат. Державний бюджет не може бути годівницею для бюрократів і різних іноземних порадників. Ось це питання дійсно могло бути розглянуто на позачерговій сесії. А якщо чиновникам мало 47 тисяч гривень за їхню «потужну працю» з розвалу економіки, то немає чого триматись за крісла», – підкреслив парламентарій.

Співголова фракції опозиціонерів наголосив на тому, що уряд має бути відправлений у відставку. «За те, що уряд наробив з економікою, з медициною та освітою, соціальною системою, його вже давно пора відправити у відставку. Як і керівництво більшості державних компаній і членів їх наглядових рад, які не можуть керувати стратегічними компаніями, а лише заганяють їх у нові борги і свідомо доводять до банкрутства», – сказав він.

Народний депутат також піддав критиці використання владою грошей з Фонду боротьби з коронавірусом.

«Замість підтримки лікарів і цільового використання цих коштів, а це 64 млрд. грн, лікарі отримали тільки 6 млрд, зростає заборгованість із заробітних плат, при цьому вони віддали гроші на дороги, ще кудись. Це абсолютно неправильна позиція. Кошти на дороги треба шукати у виплатах по зовнішніх боргах. Реструктуризувати їх і давати звідти на дороги. А те, що заплановано на боротьбу з коронавірусом, повинно йти цільовим призначенням саме на боротьбу з епідемією, а не розподілятися, як комусь у владі заманеться», – підкреслив Юрій Бойко.
dle
Вернуться назад