Сільске життя > Друк > Про нове з пенсіями
Сільске життя > Новини > Про нове з пенсіями

Про нове з пенсіями


5-01-2019, 12:25. Автор: ivanovskiy2013
Про нове з пенсіями
З 1 січня на 25% збільшуються виплати для військових пенсіонерів.

Крім того, з початку року "мінімалка" підвищена для тих пенсіонерів, яким вже виповнилося 65 років і чий стаж роботи перевищує 30 років (для жінок) і 35 років (для чоловіків). Соціальна виплата цій категорії зросте на 172 грн. (до 1669 гривень).

Зростання мінімальної пенсії для інших категорій пенсіонерів в 2019 році заплановано в два етапи: з 1 липня - до 1564 грн. і з 1 грудня - до 1638 грн.
Цього року вступить і нова схема перерахунку пенсій, яка повинна запрацювати з 1 березня.

Тепер щорічно пенсії будуть "осучаснювати" за новою формулою: її підвищення відбудеться на суму, в якій враховані 50% зростання від рівня інфляції і 50% зростання середніх зарплат в Україні за минулий рік.

Крім того, в новому році продовжиться впровадження пенсійної реформи, яка суттєво впливає на вік виходу на заслужений відпочинок.

Починаючи з 1 січня в 60 років право на пенсію за віком матимуть лише ті, хто має повних 26 років трудового стажу. Ті, чий стаж не дотягує до цього показника, проте перевищує 16 років, зможуть виходити на пенсію в 63 роки.

Ці зміни не торкнуться тих, кому за станом на 1 січня 2019 року залишилося 10 років до пенсії. З наступного року для призначення пенсії будуть використовувати середній рівень зарплати за останні три роки.

Мінімальний стаж, необхідний для пенсії, буде збільшуватися на один рік протягом 10 років, поки не складе 35 років у 2028 році. Індексація пенсії в наступні два роки буде здійснюватися за рішенням парламенту, а з 2021року - автоматично.

У цьому році в Україні також повинні почати впровадження накопичувальної системи пенсій, однак для цього прийняті ще не всі законодавчі акти.
Відзначимо, мінімальна зарплата в Україні тепер становить 4173 грн.

Нагадаємо, Укрпошта домовилася з Пенсійним фондом про доставку пенсій в села. У Мінінфраструктури запевнили, що всі пенсіонери, які отримували пенсії в Укрпошті, не будуть відчувати проблем з доставкою грошей.

Буде проведений набір співробітників на вакантні посади колишніх працівників. На даний момент в Укрпошті відкрито 1188 вакансій листонош і 667 вакансій операторів. Також, найближчим часом планується відновити роботу більше 50 відділень зв'язку і запустити 11 нових відділень.
dle
Вернуться назад