Сільске життя > Друк > У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання
Сільске життя > Новини > У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання

У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання


20-02-2017, 21:21. Автор: ivanovskiy2013
У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання
15 лютого у Кодні проведено інформаційно-консультативну зустріч для місцевих депутатів, членів виконкому та активістів села з питання формування спроможних територіальних громад. На зустрічі були присутні голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, голова районної ради Сергій Крутій та директор Житомирського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький, які детально ознайомили коднянців із перспективами та перевагами об’єднання та відповіли на запитання присутніх.

Участь у обговоренні взяли також місцеві підприємці Олександр Баранюк та Володимир Швець, голова Миролюбівської сільської ради Володимир Карбовський, заступник Новогуйвинського селищного голови Олег Паньків, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Геннадій Горбенко та заступник головного лікаря КУ «ЦРЛ» Євгенія Бурлаченко.

Під час зустрічі Олег Паньків передав голові Коднянської сільської ради Наталії Бовсунівській письмове звернення з пропозицією депутатів Новогуйвинської селищної ради щодо добровільного об'єднання територіальних громад у складі сіл Вертокиївської, Головенківської, Коднянської, Миролюбівської, Озерянківської, Руднє-Городищенської, Сінгурівської, Троянівської сільських рад та селищ Новогуйвинської селищної ради в Новогуйвинську об’єднану територіальну громаду з центром у селищі Новогуйвинське. Раніше подібне звернення було передано очільникам Головенківської та Вертокиївської громад.

Як вкотре зауважив голова райдержадміністрації, процес децентралізації є незворотнім, а оскільки його результати визначатимуть наше майбутнє та майбутнє наших дітей, то з прийняттям рішення не варто затягувати. «2017 рік є визначальним в плані саме добровільного об’єднання», - підкреслив С. Микитюк. – Якщо вдасться завершити об’єднання у найближчі місяці, то вже з липня ви вийдете на прямі міжбюджетні відносини з державою, отримаєте фінансовий ресурс на розвиток інфраструктури, кошти з Державного фонду регіонального розвитку та відповідні субвенції та дотації». Також Сергій Михайлович наголосив на тому, що об’єднання навколо Новогуйвинського дозволить отримати в бюджет об’єднаної громади додатково 10-15 млн. грн. лише на розвиток інфраструктури, а це дасть змогу закрити низку актуальних питань. Тож маємо рахувати цифри, а не зациклюватися на власних амбіціях.

Таку думку розділяє й сільський голова Н. Бовсунівська, яка підтримала пропозицію колег з Новогуйвинського та відзначила, що фінансові розрахунки говорять самі за себе.

Зауважимо, що нині в Україні вже сформовано 367 об’єднаних територіальних громад, в найближчій перспективі, 30 квітня 2017 року, вибори пройдуть ще в 40 громадах. Тобто вже незабаром матимемо 407 ОТГ по країні, а це вже третина від їх загальної кількості, передбаченої планом реформи.
У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання
У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання
У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання
У Кодні обговорили перспективи майбутнього об’єднання

zhytomyr-rda.gov.ua
dle
Вернуться назад