Сільске життя > Друк > Що робити з вибухонебезпечним предметом?
Сільске життя > Новини, Надзвичайні події > Що робити з вибухонебезпечним предметом?

Що робити з вибухонебезпечним предметом?


20-08-2014, 16:42. Автор: ivanovskiy2013 Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров'ю людей, а також системам життєзабезпечення населення. Здебільшого причиною вибухів є порушення вимог безпеки під час поводження із легкозаймистими та вибуховими речовинами на об'єктах підвищеної небезпеки, в місцях з масовим перебуванням людей, адміністративних та житлових будинках тощо.
У разі виявлення, боєприпасів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно:
- негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета; - по можливості попередити про підозрілий предмет осіб, які знаходяться поряд; - вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах; - негайно повідомити про знахідку в місцеві органи виконавчої влади, у ДСНС та в МВС (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета); - очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета або предме та схожого на нього, представників органів місцевої влади, ДСНС, МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.
Категорично забороняється:
- курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження вибухонебезпечного предмета або предмета, схожого на нього; - піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети; - приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні.
Слід пам'ятати:
у будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі. При виявлені вибухонебезпечних предметів негайно телефонуйте за номером 101!
Провідний інспектор Житомирського РВ Управління ДСНС України у Житомирській області Шантін Я.О.
dle
Вернуться назад