» » Куди подіти ялинку після новорічних свят


Куди подіти ялинку після новорічних свят

2-01-2022, 10:20
Переглядів 816
Куди подіти ялинку після новорічних свят
Коли новорічні свята добігатимуть кінця, ті українці, які ставили вдома живу ялинку, почнуть позбавлятися дерев. Нерідко ялинку залишають просто у сміттєвих контейнерах, хоча комунальники суворо забороняють це робити.

Як можна утилізувати новорічну ялинку

- Ялинки можна використовувати як паливо для котельні, що працює на деревних відходах. Ви можете дізнатися, де у місті розташовані такі котельні, і навіть організувати масовий вивіз хвої від вашого будинку, аби гори хвойного сміття не накопичувалися у вашому дворі.

- Якщо ялинка має багато гілок, її можна відвезти до зоопарку або ферми. Вони там згодяться не лише як натуральний корм, а й будуть корисними, наприклад, для барсів, тигрів та інших диких хижаків, адже стовбури дерев є зручними кігтеточками. Для копитних та птахів гілка можна використовувати в якості підстилки.

- Якщо у вас є дача чи заміський будинок з каміном або піччю, можна зібрати багато ялинок, зокрема і взяти від друзів, та запастися дровами.
Городникам і садівникам сподобається ідея підживлення ґрунту ялиновими тирсами. А ще за допомогою подрібненої до стану тріски хвої можна посипати землю біля дерев та квітів. Це допоможе захистити їх від бур'янів та запобігти ерозії ґрунту. Полуниця, мульчована таким способом, не гниє, а картопляні грядки оминають шкідники.

- У Києві, до прикладу, комунальне підприємство "Київзеленбуд" щорічно організовує пункти прийому новорічних ялинок. Карту та адреси таких пунктів можна знайти на сторінках підприємства у соціальних мережах.

- А для творчих людей новорічна ялинка - це знахідка. З неї можна зробити безліч декоративних дерев'яних виробів та дрібничок. Дерев'яний посуд або елементи декору з такої ялинки дадуть їй змогу прожити друге життя після завершення свят. dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...