» » "Децентралізація" в дії: як забруднюється річка Ірша


"Децентралізація" в дії: як забруднюється річка Ірша

14-09-2021, 13:15
Переглядів 499
"Децентралізація" в дії: як забруднюється річка Ірша
Майже рік не працюють очисні споруди у селищі Хорошів Житомирської області. Весь цей час стоки стікають у річку Ірша. За словами директора Хорошівського житлово-комунального підприємства Сергія Мартинюка, на очисних спорудах – застаріле обладнання, бо об'єкт побудований півстоліття тому.

Сергій Мартинюк розповів кореспондентам Суспільного, що робота очисних споруд зупинилася через те, що застаріле обладнання прийшло в непридатність.
"Знос цього обладнання – 70 відсотків, – каже Сергій Мартинюк. – Воно працює з 1971 року. Кошти потрібні чималі. По очисних спорудах розробляється проєктно-кошторисна документація. Вартість її виготовлення – 800 тисяч гривень, з яких 133 тисячі вже перерахували. Селищна рада працює над цим постійно".

Жителька Хорошева Людмила Дурицька розповіла, що 8 років пропрацювала у комунальному підприємстві оператором очисних споруд. Вона показала кореспондентам Суспільного журнал, в якому записували всі очисні роботи.

"Кожен приходив на зміну і записував, – каже Людмила Дурицька. – Останній запис – 1 листопада 2020 року. Це свідчить про те, що відтоді люди вже тут не працюють. Нічого не працює на таке велике містечко. Ось, наприклад, відстійники. Тут все повинно відстоюватися. Так само скидатися. Але нічого тут не скидається і не робиться. Всі нечистоти потрапляють у річку Ірша".

Людмила Дурицька зверталася до Державної екологічної інспекції Поліського округу, щоб там звернули увагу на очисні споруди Хорошева.

"Отримала відповідь, що інспектори перевірили, що у нас, дійсно, йдуть скиди до річки. За ці скиди вони на 587 гривень 2 копійки оштрафували комунгосп", – сказала Людмила Дурицька.

Начальник відділу екологічного нагляду водних ресурсів Державної екологічної інспекції Володимир Лисюк сказав кореспондентам Суспільного, що вони постійно притягують до адміністративної відповідальності керівництво комунального підприємства.

"Останній раз написали лист-вимогу до Хорошівської селищної ради, – каже Володимир Лисюк. – У листі наголошували, що стан критичний і потрібні кошти, потрібно щось робити".

В селищній раді підтвердили про надходження такого звернення, але заперечили, що очисні споруди не працюють.

"Що означає, що вони не працюють? – каже голова Хорошівської селищної ради Володимир Столярчук. – Ці очисні споруди працюють неефективно, але вони працюють. Вони застарілі, але перекачка йде. Фільтрація йде. Каналізація у нас до річки не потрапляє, тому ми не погіршуємо якість води у річці Ірша нашими стоками".

Директор Хорошівського житлово-комунального підприємства Сергій Мартинюк додав:

"У нас є протоколи Коростенської лабораторії. Постійно, кожен квартал, робляться аналізи води – забруднення річки немає".

Начальник відділу екологічного нагляду водних ресурсів Державної екологічної інспекції Володимир Лисюк сказав, що вони також роблять проби води.
"За результатами наших протоколів досліджень, перевищення норм завжди присутнє, – каже Володимир Лисюк. – 12 травня, наприклад, зафіксували аміак. При дозволеному скиді – 1, зафіксували – 18,7. Хімічне споживання кисню при нормі 80, у них – 120. Біологічне споживання кисню при нормі 15, складає – 20. Інші показники (нітрити, нітрати, залізо, фосфати) – у межах норми. Проте перевищення по трьох показниках призводить до забруднення річки і водного об'єкту в цілому, що негативно вплине на навколишню флору і фауну і буде забруднюватися Тетерів".

Володимир Столярчук повідомив, що одне з Київських підприємств наразі розробляє проєктно-технічну документацію на проведення реконструкції очисних споруд у Хорошеві.

"Передбачаємо, що десь більше 30 мільйонів гривень коштуватиме ця реконструкція, – каже Володимир Столярчук. – Будемо звертатися у Державний фонд регіонального розвитку для того, щоб виділили кошти, тому що, звісно, саме селище ці роботи не проведе за власні кошти".

Ось такі наслідки силоміць проведеної «зеленою владою» «децентралізації», коли була створена «фінансово-спроможна» «резервація» з центром у Хорошеві – населеному пункті, якому «реформатори» й назву змінили – з Володарськ-Волинського, як до цього більшовики перейменували його з - Кутузове (названого на честь російського фельдмаршала, який розгромив армію Наполеона у Вітчизняній війні 1812 року).

Як бачимо, зміна вивісок – це лише імітація реформ, а не самі реформи. І таких проблем, які ТГ-ОТГ вирішити не спроможні, існують у кожній громаді. І чим далі – тим більше їх буде виникати. А тоді влада безмовному народу подарує чергову нікчемну «реформу»…

Схема ж вже відпрацьована протягом тридцяти років. "Локшину" про "краще життя" народу вішати вже навчилися.

За повідомленням Суспільного
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...