» » Вакцину від сказу скидають з літаків


Вакцину від сказу скидають з літаків

12-09-2021, 11:45
Переглядів 477
Вакцину від сказу скидають з літаків
На території Житомирської області з літаків почали розкидати приманки з вакциною для м'ясоїдних тварин. Так проводять імунізацію проти сказу. Про це "Журналу Житомира" повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Територія обробки становить 25,4 тис. кв. км. Препарат не викидатимуть на території населених пунктів і водойм.

Поширення вакцини відбувається за допомогою п'яти літаків АН-2 оснащеними спеціальними системами GPS. В цілому в ході кампанії з імунізації диких тварин від сказу буде поширено 637 тисяч доз вакцини.

"Приманка з вакциною цілком безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см з запахом м'ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабична вакцина Орісвак, виробник ТОВ" Укрветпромпостач" (м.Бровари)", - інформує Держпродспоживслужба.

Жителів Житомирщини закликають з розумінням ставитися до даного заходу і при виявленні приманок - не брати їх руками, не переносити і не ламати.


Довідка. Сказ - особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефаломіеліта, паралічами і абсолютною смертністю. Згідно з оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), сказ входить у п'ятірку найнебезпечніших зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.


Вакцину від сказу скидають з літаків
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...