» » Гадюки: хто в лісі хазяїн?


Гадюки: хто в лісі хазяїн?

12-08-2021, 06:34
Переглядів 394
Гадюки: хто в лісі хазяїн?
У місті Овруч 2 серпня до реанімації потрапила дівчина-підліток, яку в лісі вкусила гадюка. Про це повідомляє управління з питань ЦЗ населення та оборонної роботи Житомирської облдержадміністрації.

«Через укус гадюки до реанімаційного відділення міської лікарні потрапила дівчинка із с. Великий Кобилин, 2007 року народження. Гадюка вкусила дитину за ногу в лісі під час збирання лісових ягід», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що нині постраждала перебуває в реанімаційному відділенні. Стан її здоров'я середньої тяжкості.

Прикрий інцидент трапився і 30 липня у Народицькому районі. До Овруцької міської лікарні з укусом гадюки потрапила мешканка с. Давидки, 1991 року народження. Як з'ясувалося, гадюка вкусила жінку за руку під час збирання лісових ягід».

Постраждала перебуває в реанімаційному відділенні лікувального закладу.

Зазначається, що з початку нинішнього року це вже четвертий на Житомирщині зареєстрований випадок укусу людини змією.

Нагадаємо, 14 липня 2021 року в селі Биківка (колишній Романівський район) Житомирської області гадюка вкусила 56-річного чоловіка за ногу, коли він перебував на вулиці.

Перший у 2021 році випадок укусу плазуна в Житомирській області трапився 16 травня у селі Кропивня Новоборівської громади: під час садіння картоплі чоловіка за руку вкусила гадюка.


Що робити

Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров'яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.

У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:

Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.

Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.

На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.

Дайте постраждалому воду - при усусі змії важливо багато пити.

Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.

При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.

Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Чого не варто робити при укусі змії:

не намагайтесь обробляти рану додатково;

не припікайте рану;

не накладайте джгут;

не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті.

Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.

Не вживайте алкоголь.

Найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню. В Україні є антитоксин проти зміїної отрути.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...