» » Чому Хорошівська громада сидить без газу?


Чому Хорошівська громада сидить без газу?

27-07-2021, 09:41
Переглядів 377
Чому Хорошівська громада сидить без газу?
У Хорошівську об’єднану громаду, яка є єдиною негазифікованою громадою Житомирщини, більше пів року тому перестали возити скраплений газ. Місцеві жителі опалюють оселі і готують їжу на електриці та дровах. Начальниця обласного управління житлово-комунального господарства Тетяна Варема розповіла Суспільному, що питання вирішили, але тільки частково.

Галина Василенко із села Комарівка Хорошівської громади каже, що з січня 2021 року вона та її односельці користуються лише електроплитами та грубами.
"Пам'ятаємо ті роки, коли ще раніше ми палили ці плити, – говорить жінка. – І зараз ми палимо вранці і в обід, бо вечерю треба зварити. Заправка не може заправляти (скрапленим газом – ред.), тому що в них немає дозволу. Електричне – дуже дорого для нас. Хоч і газ недешево, але вигідніше балонний газ".
Внуки приїхали в гості, а каші зварити нема на чому – доводиться стару пічку топити, розповідає ще один житель Комарівки Леонід Пупишев.

Машина дров коштує від 6 до 10 тисяч гривень, а пенсія мала, додає місцева жителька Олена Голованова.

"Немає пояснення, чому нема доставки і чому закрили газове підприємство "ПРОПАН", – розповідає житель Комарівки Олег Вдовиченко. – Газ у будь-який час запалив – і все. Нам кажуть користуватися електрикою, але ж електроенергія сьогодні є, завтра вітер якийсь – і її вимкнули. Балонний газ вже закінчується – останні запаси, ми не знаємо, куди далі звертатися, бо я вже звертався всюди, куди можливо: на 1545, до голови Хорошівської громади Володимира Столярчука – ось він прислав листа".

Коментуючи ситуацію, голова Хорошівської громади Володимир Столярчук сказав кореспондентам Суспільного, що в Україні перестали проводити аукціони з продажу скрапленого газу.

"Ми кілька разів зверталися до обласної державної адміністрації з проханням допомогти з проведенням аукціонів, і посприяти цій ситуації. Нам дали відповідь, що аукціони на придбання скрапленого газу для побутових потреб населення в Україні не проводяться. Газ продається лише за комерційною ціною", – говорить голова громади.

За словами начальниці обласного управління житлово-комунального господарства Тетяни Вареми, до цього було чотири фірми, які закупляли балонний газ.
"Раніше ціна балонного зрідженого газу була прив’язана до пільгової ціни на природній газ і міністерство економіки проводило аукціони за пільговою ціною. У нас було чотири фірми, які закупляли цей балонний газ і розвозили його згідно територіального розподілу. У зв’язку з тим, що впроваджено ринок природнього газу для всіх категорій споживачів, у тому числі, і населення, пільгової ціни на природній газ уже немає. Ціну диктує ринок і ціни на зріджений природній газ теж немає", – каже Тетяна Варема і додає, що держава відшкодовує субсидію також і на скраплений газ.

Наразі в облдержадміністрації знайшли фірму, яка погодилася доставляти скраплений газ.

"ТОВ "Надежда Ритеил 2017" з Полтавщини взяло на себе зобов’язання, що вони можуть забезпечити доставку цього балонного газу жителям, але лише доставку", – говорить Тетяна Варема.

На питання кореспондентів Суспільного про те, хто має займатися закупівлею балонного газу для населення і де людям заправлятися, посадовиця сказала, що після прийняття Закону України "Про місцеве самоврядування" забезпечувати всі потреби жителів тієї чи іншої громади повинна місцева влада.

Суспільне
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...