» » Кучма розповів, як влада України обдурила людей в 1991 році


Кучма розповів, як влада України обдурила людей в 1991 році

20-07-2021, 06:25
Переглядів 1566
Кучма розповів, як влада України обдурила людей в 1991 році
Україна не годувала Росію. Кучма зізнався, що українців обдурювали перед розпадом СРСР

Колишній президент України Леонід Кучма дав інтерв'ю проекту "30 років розпаду СРСР. Історія в обличчях". У бесіді з журналістом він відверто зізнався, що автори ідеї української незалежності обманювали народ напередодні референдуму 1 грудня 1991 року. В результаті країна втратила свій потенціал, який в найближчі десятиліття повернути не вдасться.

Інтерв'ю вийшло на Ютуб-каналі History Lab.На початку Кучма розповів про наслідки розвалу СРСР для України.

"За все треба платити. У тому числі треба платити і за незалежність. Хто яку суму заплатить, це друге питання. Найбільшу суму платять прості люди. Тому що вони вірять обіцянкам ... Ми в якійсь мірі цих людей обманювали, коли говорили, що Україна годує всю Росію, вважали все, що в Україні проводиться, за світовими цінами, а не те, що Росія нам просто так поставляла ", - зізнався Кучма.

За його словами, приблизно в 1989 році наш Інститут економіки зробив розрахунок платіжного балансу України і Росії - і він був "серйозно негативним". Адже Україна отримувала нафту і газ за цінами, "які менше чаю, менше води". В результаті розплата наступила відразу, коли Росія перейшла на торгівлю за світовими цінами. І це спровокувало в Україні гіперінфляцію, якої не було ні в одній колишній республіці СРСР.

На думку Кучми, перехід від СРСР до незалежності слід було зробити більш м'яким і тривалим.

Політик констатував, що Україна займалася тільки самознищенням і втратила науково-технічний і людський потенціал, що не нагнати ні за 10, ні за 20 років.
Він привів у приклад торгівлю зброєю. У цій сфері Україна займала друге (а за деякими параметрами і перше) місце в світі, але без бою віддала цей ринок іншим країнам "замість того, щоб гроші заробляти і витрачати на ту ж конверсію" і багато соціальних проблем.

"Не вистачило мудрості, сили волі ... за великим рахунком, розуму не вистачило. Але за це розраховуються не ті, хто приймав рішення і приймає рішення", - резюмував екс-президент.

Як відомо, 17 березня 1991 року, абсолютна більшість громадян країни висловилися за збереження СРСР, а вже через дев'ять місяців він перестав існувати - після того як Єльцин, Кравчук та Шушкевич підписали Біловізькій договір.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...