» » Шахраї влізли й у соцмережі


Шахраї влізли й у соцмережі

8-06-2021, 13:47
Переглядів 954
Шахраї влізли й у соцмережі
Днями до Житомирського райуправління поліції надійшли два звернення щодо ошуканства, пов’язаного зі зламом акаунтів користувачів у соціальних мережах. Повіривши неправдивим повідомленням нібито від знайомих, заявники переказали шахраям понад 24 тисячі гривень. Нині триває встановлення причетних до правопорушень.

Як повідомила 37-річна житомирянка, в одній із соцмереж їй надійшло приватне повідомлення з профілю її подруги. Йшлося про дорожньо-транспортну пригоду, в яку та нібито потрапила й тепер на лікування терміново необхідна значна сума грошей. У результаті жінка переказала близько 15 тисяч гривень на зазначену у повідомленні банківську картку. Лише згодом зателефонувала подрузі та дізналася, що жодної допомоги вона не просила.

Схоже повідомлення надійшло й іншій 27-річній містянці. Вона переказала на чужий банківський рахунок близько 9 тисяч гривень, повіривши, що її допомоги негайно потребує знайома людина.

Нині поліцейські встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація вказаних подій - ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Законодавством такі протиправні дії караються від штрафних санкцій до 3 років обмеження волі.

Водночас правоохоронці вкотре закликають громадян дбати про захист особистої інформації та критично ставитися до повідомлень стосовно потрапляння знайомих у біду з вимогою негайної грошової допомоги.

У ситуаціях, схожих на вищевказані, варто перевірити інформацію, що надійшла вам. Найпростіше спочатку зателефонувати знайомими та дізнатися особисто про стан їх здоров’я та потреби.

Задля запобігання стороннього доступу до ваших сторінок у соціальних мережах використовуйте багатоступеневу ідентифікацію, намагайтесь не користуватися функцією автозаповнення паролів, обирайте складні паролі доступу та змінюйте їх за найменших підозр щодо стороннього втручання.
Будьте розсудливими! Це допоможе вберегти вас від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Житомирське районне управління поліції

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...