» » ООН також засуджує злочинну владу Зеленського


ООН також засуджує злочинну владу Зеленського

7-06-2021, 10:05
Переглядів 890
ООН також засуджує злочинну владу Зеленського
В ООН закриття Зеленським каналів "112 Україна", NewsOne і ZiK визнали таким, що суперечить правам людини


Верховний Комісар Організації Об'єднаних націй (ООН) назвала рішення президента України Володимира Зеленського про закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK таким, що суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини. Про це йдеться в останньому звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня.

"2 лютого Президент України підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про накладення санкцій на Тараса Козака і вісім його компаній, що призвело до закриття трьох телеканалів (112 Україна, NewsOne і ZiK). Це рішення суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини, оскільки йому не вистачає обґрунтування необхідності і пропорційності, і воно не було прийнято незалежним органом", - йдеться в оприлюдненому 1 червня звіті.
У документі також повідомляється, що законопроекти, спрямовані на встановлення покарання за "колабораціонізм" з ворожою державою, також викликають стурбованість, оскільки не відповідають міжнародним стандартам на вільне вираження думки, мирних зібрань та об'єднання.

Управління Верховного комісара з прав людини продовжує документувати напади в Україні на правозахисників, працівників ЗМІ та політичних діячів. "Такі випадки продовжували залишатися безкарними через повільні дії поліції або їх відсутності", - відзначили в ООН.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року три опозиційні телеканали - "112 Україна", NewsOne і Zik були закриті шляхом введення санкцій проти їх власника, нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Влада звинувачує його у веденні бізнесу на окупованих територіях.

Міжнародна організація із захисту прав журналістів "Репортери без кордонів" назвала таке рішення "ескалацією інформаційної війни".
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...