» » Зеля та "слуги" ставлять хрест на майбутньому наших сіл


Зеля та "слуги" ставлять хрест на майбутньому наших сіл

6-06-2021, 07:23
Переглядів 1230
Зеля та "слуги" ставлять хрест  на майбутньому наших сіл
У Чуднівській громаді понизили ступінь та перейменували відразу п’ять сільських шкіл. Це перший крок до їхнього закриття. В інших ТГ так і зробили.


28 травня на сесії Чуднівської міської ради депутати ухвалили рішення про зміну типу та перейменування п'яти закладів загальної середньої освіти. З 1 вересня 2021 року ці зміни торкнуться шкіл у селі Будичани, Красносілка, Тютюнники, П'ятка та Рачки.

Про це Суспільному повідомив Чуднівський міський голова Віталій Войтко. За його словами, оптимізація освітньої мережі – це вимушений крок міської ради через низьку наповнюваність класів та недостатність обсягів державної освітньої субвенції."Як відомо, державна освітня субвенція розраховується згідно з чинним законодавством за формулою, яка розподіляє кошти відповідно до наповненості класів, – каже Віталій Войтко. – Тобто, чим нижча наповнюваність класів у школі, тим менше коштів отримує місцевий бюджет на оплату праці педагогічних працівників. Наразі тільки для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення освітян бракує понад три мільйони гривень".

Із 17 закладів загальної середньої освіти Чуднівської міської ради більше половини мають низький рівень наповнюваності учнями. У деяких школах окремих класів взагалі немає.

У коментарі Суспільному начальник відділу освіти Чуднівської міської ради Володимир Кривоцюк розповів, що в цьому навчальному році в Тютюнниківській школі немає 11 класу, а в Красносільській – 1 та 11 класів.

"Там, де немає подальшої перспективи зростання народжуваності та збільшення кількості дітей, здійснено заходи щодо оптимізації шкіл. Зокрема, змінено тип (понижено ступінь) Будичанської, Красносільської, Тютюнниківської і П’ятківської шкіл І-ІІІ ступенів з перейменуванням їх у гімназії (дев’ятирічки – ред.). Рачківська школа І-ІІ ступенів, де навчається усього 37 учнів, стане початковою", – поінформував Володимир Кривоцюк.

Учнів 10-11 класів Будичанської, Красносільської і Тютюнниківської шкіл з 1 вересня 2021 року планують перевести на навчання в Чуднівський ліцей, а школярів П’ятківської та Рачківської шкіл – у Великокоровинецьку школу І-ІІІ ступенів. Наразі узгоджуються маршрути підвозу дітей до закладів освіти.

"Автопарк нашої освітньої мережі нині нараховує сім автобусів, – говорить Володимир Кривоцюк. – У грудні 2020 року ми отримали новий автобус згідно з державною програмою "Шкільний автобус" на умовах співфінансування з громадами. Цьогоріч таким же чином плануємо поповнити автопарк ще двома новими автобусами, щоб учням було комфортно добиратися до нового місця навчання".

Питання щодо оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти у Чуднівській громаді розглядають не вперше. Рішенням попередньої сесії міськради, в новому навчальному році через малу кількість учнів Малокоровинецька школа І-ІІ ступенів матиме статус початкової.

"Звичайно, батьки учнів не в захваті від таких рішень, – каже Чуднівський міський голова Віталій Войтко. – Я неодноразово мав зустрічі з делегаціями батьків, ми проводили наради з керівниками освітніх закладів та старостами, вишукуючи різні шляхи погашення дефіциту коштів для повноцінного функціонування наших шкіл. На жаль, поки що іншого виходу, окрім як оптимізація шкіл, у нас немає".

Нагадаємо, раніше Суспільне повідомляло, що жителі села Бистриївка Вчорайшенської громади мітингували проти закриття місцевої школи, у Ружинській громаді закрили шість сільських шкіл, а на Романівщині жителі села Камінь перекривали дорогу, протестуючи проти оптимізації місцевої школи.

За повідомленням СуспільногоВід редакції.
Редакція газети "Сільське життя" вже восьмий рік виступає проти так званої "децентралізації" місцевої влади в Україні, нав'язаної нашій державі закордонними кураторами. І закриття сільських шкіл, яке "реформаторами" делікатно, по еуропейськи, називається "оптимізацією освіти" у новостворених "ОТГ-резерваціях" - це очікуване ганебне явище цього процесу. Бо ж всім зрозуміло, що без школи в селі немає і його майбутнього.

У радянські часи у багатьох селах Житомирщини, як по всій Радянській Україні, могутні колгоспи будували великі сучасні школи на шістсот учнів і більше, хоча реально школярів було вдвічі менше. Але місцеве керівництво дивилося у майбутнє і знало, що в тих соціалістичних умовах життя, при тій демографічній динаміці, кількість сільського населення у найближчі двадцять років мало зрости вдвічі. Тобто українське село при радянській владі мало величезний потенціал для зростання.

Але настав 1991 рік, коли три авантюриста у Біловізькій хащі підписали договір, який розвалив Радянський Союз. І в Україні почалася чергова в її історії "доба руїни": лихі 90-ті роки, "помаранчева революція", "Еуро-майдан", війна в Донбасі, знищення промислових підприємств та колгоспів, "реформи" поліції, прокуратури, СБУ, ЗСУ, освіти, медицини і наостанок - "децентралізація".

Так українське село, завдячуючи черговому політичному авантюристу-клоуну, вірному продовжувачу усіх ганебних справ Пороха-мерзотника, замість справжніх економічних реформ отримало лише зміну вивісок на сільрадах, повний хаос у новому, по-еуропейськи модньому, адміністративно-територіальному поділі, і, відповідно, великий хрест на подальшому прогресивному розвитку. Занепад життя українських селян, як і заплановано у еуропейських столицях, почав стрімко посилюватися. І яскравим прикладом цього є закриття сільських шкіл.

Увесь цинізм "зеленої влади" полягає в тому, що вона нібито тут ні до чого - це сільські громади самі закривають школи, хоча саме єврей Зеленський та його "95 квартал при владі" законодавчо створили такі умови, щоб сільські школи для українців закривалися масово, а села - стрімко занепадали. На радість американським та європейським фермерам, які всіляко намагаються знищити аграрну галузь України, як свого серйозного конкурента, а закордонні бізнесмени мріють, коли почнуть скопом скуповувати відомі в усьому світі українські чорноземи.

Слава Україні та її геніальному президенту Вовіку Зеленському, а також безмовним рабам, які вже три десятиліття терплять усі знущання над собою, що влаштовують закордонні експериментатори!

silske.org

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...