» » Чергова "реформа" судів - міняються вивіски


Чергова "реформа" судів - міняються вивіски

30-05-2021, 04:16
Переглядів 869
Чергова "реформа" судів - міняються вивіски
Робоча група, що діє при Комітеті Верховної ради з питань правової політики, погодила пропозиції регіонів стосовно зміни схеми місцевих судів Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської та Житомирської областей.

Про це 25 травня повідомила Державна судова адміністрація України.

«24 травня 2021 року відбулось чергове засідання робочої групи з підготовки законопроєкту стосовно зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів, що діє при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики. Під час засідання розглянуто та погоджено пропозиції щодо зміни схеми місцевих судів Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської та Житомирської областей», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що при підготовці пропозицій щодо зміни схеми місцевих судів по кожному регіону робоча група обов’язково залучає до обговорення та розробки представників територіальних управлінь ДСА України, апеляційних судів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Завдяки такому підходу враховуються всі особливості кожного регіону: кількість населення, відстань до найвіддаленіших населених пунктів, наявність інфраструктури, стан приміщення для судів тощо.

«Робота над зміною схеми місцевих загальних судів для ДСА України має надзвичайно важливе значення і стоїть на рівні з питанням належного фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності судів. Зрозуміло, що в цій ситуації ми не можемо допустити найменшого згортання отримання громадянами судових послуг, тому дуже ретельно аналізуємо пропозиції з областей», – наголосив тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСА України Олексій Сальніков - все, як належить чиновнику його рівня, ним сказано пафосно з "урахуванням еуропейського досвіду". Тільки куди ще "належнішим" має бути фінансування судів, якщо "фахівці в мантіях" мають зарплату сотні тисяч гривень і середню пенсію у 77 тисяч гривень? Ще їм мало? Чи не вдавляться? І коли в еуропеїзованій Україні пройде реформа, яка б надала пересічним громадянам нормальні пенсії для гідного життя? Чи про народ, що мовчки зносить всі знущання над собою, "зелена влада" вже й забула?

А щодо прихованої мети цієї чергової "реформи" судів в Україні, то можна сказати відверто, що за гарною фразеологією є бажання влади провести на керівні посади в судовій системі свої (пригодовані і надійні) кадри, щоб вони при потребі "зачищали хвости" від злочинів можновладців, а також зробити їм еуропейські зарплати - щоб у ній "розбавлялися" хабарі і можна було нею прикриватися, живучи на "широку ногу".

За підсумками засідання робочою групою було погоджено схему окружних судів чотирьох областей: у Дніпропетровській області замість 46 наявних загальних місцевих судів працюватиме 16 окружних судів; у Запорізькій області відповідно з 24 – 8; в Івано-Франківській області відповідно – з 17 – 6, в Житомирській області відповідно з 25 – 8.

Як повідомлялося раніше, "зелена влада" також почистила прокурорські кадри і також шляхом зміни вивісок - відповідно до наказу генпрокурора від 17.02.2021, Бердичівська, Житомирська, Коростенська, Коростишівська та Новоград-Волинська місцеві прокуратури припинили свою діяльність шляхом реорганізації і були створені шість окружних прокуратур.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...