» » Космічний музей - у Високій Печі


Космічний музей - у Високій Печі

5-04-2021, 10:21
Переглядів 106
Космічний музей - у Високій Печі
Мабуть усім відомо, що Житомирщину по праву називають «Колискою космонавтики», адже конструктор і засновник практичної космонавтики Сергій Корольов народився у Житомирі. У будинку, де він прожив перші роки життя, тепер розміщується меморіальний музей, а поруч у 1987 році було збудовано Музей космонавтики, відомий далеко за межами України.

А чи знаєте Ви, що на Житомирщині є й інший космічний музей? Ні? Тоді ми познайомимо Вас з музеєм «Україна космічна», розташованим в с.Висока Піч Тетерівської територіальної громади.

Сміливий політ людської думки, який врешті-решт відірвав людину від землі і поніс в безмежний простір, нові мрії, нові ідеї і сміливі рішення їх втілення, - це є основним змістом експозицій музею, який запрошує відвідувачів в таємниче майбутнє.

Зразковий галузевий шкільний музей «Україна космічна» створено в 1996 році Леонідом Романовичем Фоміненком, який на той час обіймав посаду директора школи, та вихованцями гуртка «Україна космічна». Його відкриття було присвячене запуску першого штучного супутника Землі.

Серед розділів музею:

- першопрохідці Космосу;

- видатні українські конструктори ракетно-космічної техніки;

- українські космонавти;

- моделі ракет і космічних кораблів. Предмети життєзабезпечення космонавтів;

- наш земляк С. П. Корольов;

- деталі ракет і космічних кораблів;

- українська і сучасна космонавтика;

- документи і книги космонавтів;

- історія села Висока Піч;

- Велика Вітчизняна війна та визволення Червоною Армією нашого краю від німецько-нацистських окупантів тощо.

В експозиціях музею містяться дійсні та архівні документи з історії розвитку ракетно-космічної техніки та матеріали про видатних людей у галузі ракетобудування, моделі космічних апаратів, виготовлених учнями.

Варто відзначити, що на території Високопічської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 працює також Краєзнавчий музей, по-домашньому затишний, бо зберіг тепло речей, які стали історичним надбанням, що подумки повертають в минуле, дають змогу доторкнутись до того середовища, в якому жили наші дідусі та бабусі.
Домовитись про екскурсію до Високопічських музеїв можна, звернувшись до Вадима Броніславовича Дацюка за т. 097-66-17-159
Космічний музей - у Високій Печі


За повідомленням Відділу культури та туризму Тетерівської ОТГ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...