» » "Децентралізація": що робити з РДА?


"Децентралізація": що робити з РДА?

23-01-2021, 06:29
Переглядів 327
"Децентралізація": що робити з РДА?
18 січня в облдержадміністрації відбулася нарада з головами новоутворених районних державних адміністрацій.
Нараду провели заступники голови облдержадміністрації Віктор Градівський та Юрій Оханський.


Нагадаємо, Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків райдержадміністрацій, що припиняють свою діяльність.

На початку наради Віктор Градівський підкреслив, що процес реорганізації райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів повинен проходити виключно у правовому полі відповідно до чинного законодавства та нормативно-правових актів Уряду. Процес реорганізації РДА координуватиме обласна державна адміністрація.

Учасники наради окремо розглянули питання щодо встановлення граничної штатної чисельності працівників 4 новоутворених РДА. Як відомо голова ОДА Бунечко встановив граничну чисельність працівників чотирьох райдержадміністрацій Житомирської області: Житомирська – 192, Бердичівська, Коростенська, Новоград-Волинська – по 159.

«Важливо, що в процесі реорганізації буде забезпечено безперервність надання всіх послуг, у першу чергу – в соціальній сфері. Адже це надання матеріальної допомоги, виплати при народженні дитини, особам з інвалідністю, чорнобильцям, оформлення субсидій та весь інший соцпакет», – зазначив Юрій Оханський.
Заступник голови ОДА також повідомив, що в повному обсязі буде збережено діючі служби у справах дітей та мінімальних змін зазнає штат відповідних структур соціального захисту в органах влади.

Підбиваючи підсумки наради, Віктор Градівський акцентував увагу на тому, що в процесі реорганізації повинні бути сформовані ефективні структури районних державних адміністрації, в яких працюватимуть найкращі фахівці.

А взагалі, судячи з ситуації, що склалася, "реформа децентралізації" була проведена поспіхом і в ній багато прогалин. Як кажуть, чим далі в ліс, тим більше дров. Все це зроблено по-нашому, по-українськи - через одне місце. Але кого це цікавить: зубожілий народ, як завжди, мовчить, політичні партії "заснули" до чергових виборів, дієвих громадських організацій немає, а Україна доконує третє десятиріччя своєї "незалежності". Амінь.

Підготував Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...