» » Від коронавірусу померла викладачка, яка повідомила про дефіцит кисню в лікарні


Від коронавірусу померла викладачка, яка повідомила про дефіцит кисню в лікарні

24-11-2020, 17:46
Переглядів 292
Від коронавірусу померла викладачка,  яка повідомила про дефіцит кисню в лікарні
У Житомирі склалася важка ситуація з лікуванням хворих на коронавірус. Редакція "СЖ" друкує матеріали, які характеризують стан справ у житомирських лікарнях.Викладачка з Житомира померла від COVID-19: напередодні вона повідомляла про відсутність у лікарні кисню


У Житомирі від коронавірусу померла викладачка Житомирського державного технологічного університету Ольга Грабар (на фото). За кілька днів до цього жінка потрапила в реанімацію 1-ї міськлікарні з діагнозом COVID-19 і повідомила, що в медзакладі немає кисню для пацієнтів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН.

Про проблему з киснем Ольга Грабар розповіла на своїй сторінці у фейсбуці і звернулася до мера Житомира Сергія Сухомлина з проханням вирішити цю проблему.

"Для людей в реанімації вже немає кисню. Сьогодні реанімація працювала через раз! А це - єдиний наш шанс на порятунок! Я не знаю, як нам зараз пережити ніч, а на ранок кисню немає взагалі! Я зараз сама тут лежу, кисень відключали за сьогодні вже 8 разів. Бідні лікарі в реанімації, не знають що робити. Найстрашніше, що у нас немає часу", - написала вона 15 листопада о 21.12.

У коментарях під постом жінці відповіла заступниця міського голови Житомира Марія Місюрова. "Станом на 22:00 15 листопада 2020 року кисень є, всі відділення працюють", - написала вона.У житомирській лікарні №2 встановлюють кріоциліндр, який дозволить робити тижневий запас рідкого кисню


У міській лікарні №2 завершують роботи із встановлення та налаштування кріоциліндру об'ємом кілька тонн. Це обладнання дозволить безперервно забезпечувати пацієнтів киснем та мати в розпорядженні запаси рідкого кисню на кілька днів вперед.

"Це кріоциліндр, у який закачується 7 тонн рідкого кисню і це забезпечує нормальну роботу лікарні. Не потрібно таскати оці балони, які були раніше.

Зрозуміло, що і заправка їх незручна, та і просто велике фізичне навантаження на медичних працівників, які зараз повинні просто працювати. Ми вирішуємо аналогічне встановлення таких циліндрів ще й в першій лікарні. Там є свої складнощі, бо тут один корпус, там три корпуси. І потрібно вирішувати, чи ставити три циліндри, чи шукати якесь інше технічне рішення. Якщо ми говоримо про це устаткування, то фактично, нам компанія поставляє його безкоштовно", - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За словами заступниці міського голови, раніше медики в лікарні №2 використовували до 80 тонн кисню на рік і зберігався він у звичайних балонах. Найбільш необхідним кисень був під час операцій. Але в 2020 році після початку пандемії коронавірусу потреба збільшилася в десятки разів.

"Потреба лікарні на одну добу - до 1 тонни. Потім йде постійна дозаправка. Тут навіть можна відслідковувати і дистанційно регулювати роботу цього апарату", - каже заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова.

"Чесно кажучи, я не можу сказати скільки коштує ця установка, але кріоциліндр на 2 тонни, якщо я не помиляюсь, коштує від 30 до 50 тисяч євро в середньому. Отака вартість на 2 тонни, а тут в три рази більше", - додає мер Житомира.

Встановлення та підключення нового обладнання дозволить забезпечити пацієнтів централізованою та безперебійною подачею кисню.

"Дана установка подає кисень в цей чотириповерховий корпус. Нині обладнано кисневими точками четвертий, третій і другий поверхи. На сьогодні ми маємо вже 114 встановлених точок, безпосередньо, на які буде подаватись кисень. І, крім того, ми ще й використовуємо кріоциліндр. В загальному ми плануємо мати 224 точки. Це дозволить нам забезпечити вимоги нашого уряду і мати не менше 80% від ліжкового фонду, який виділений для лікування пацієнтів з COVID-19", - каже медичний директор КП "ЛІКАРНЯ №2" Віктор Помирляну.

Повністю запустити новий кріоциліндр в роботу планували 17 листопада.

Нагадаємо, на брифінгу 16 листопада заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко повідомила, що в області є перебої з постачанням кисню в лікарні, але ситуація не критична. Цього ж дня заступниця мера Житомира Марія Місюрова пояснювала причини технічних проблем з подачею кисню в міських лікарнях.

Але 17 листопада Ольги Грабар не стало. Їй було 39. Користувачі під її постом в соцмережі написали, що жінка не дочекалася кисню і звинуватили чиновницю в брехні.


х х х х х х х х


У другій міській лікарні м. Житомира до ковіду не було інфекційного відділення зовсім. Нині тут розгорнуто 200 ліжок для порятунку хворих. Кисневих точок лише 74, а для ефективної роботи потрібно 160. Із дипломом інфекціоніста на три відділення одна єдина молода лікарка. Рятують людей від підступної інфекції кардіологи, хірурги, проктологи. Мобілізовано весь кадровий потенціал лікарів, медичних сестер і санітарок, але їх все одно не достатньо. Найбільший дефіцит - кисень.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...