» » Лабіринт невігласів


Лабіринт невігласів

2-11-2020, 10:57
Переглядів 769
Лабіринт невігласів
Пливуть дурні у човні, а куди не знають,
Куди виведе ріка - геть не уявляють.
В цирку їм би працювати блазнями смішними,
А вони хочуть керувати долями людськими…
(Народна поезія)Проминула двадцять дев'ята річниця незалежності України, яку ми зустріли з серйозними викликами сучасного суспільства. Це не тільки коронавірус, гібридна війна, втрачені території, роз'єднане суспільство на своїх, чужих і байдужих. Це ще і латентні методи впливу на суспільство у вигляді кастрації інтелектуальної складової у мізках людей, що призводить до браку професіональних кадрів не тільки у кабінетах місцевого самоврядування на селі, а й у вищих ешелонах влади.

Держава породжує порожнечу, а потім сама туди і потрапляє немовби у капкан. А все тому, що після розпаду СРСР в Україні до влади прийшли люди, які опинилися у потрібний час у потрібному місці, ошукали народ України, потім приватизували, по закону, який самі собі і написали, всі стратегічні об'єкти економіки України. Так з'явилися олігархи із суміші криміналітету, продажних чиновників і псевдоюристів, метою яких на тлі падіння моральних цінностей було власне збагачення. То ж інтелектом там і не пахло.

Корупція стала невід'ємною складовою нашого з вами життя, підмінивши собою розум, здоровий глузд, виховання, культуру, освіту тощо. Через медіаресурси, що належать олігархам, людям почали давати відчуття вибору і демократії, але це тільки відчуття, бо насправді істину, свободу і демократію народ шукає у полум'ї майданів і революцій, коли уривається терпець.
У нашій країні олігархи мають шалений вплив на державну політику, бо вони самі і є держава, тому що користуються усіма ресурсами країни, які начебто мали б належати народу України, та сумнівна, несправедлива приватизація початку дев'яностих років зробила свою чорну справу.

Народ живе на мізерні зарплати і пенсії, а хтось отримує надприбутки у вигляді мільйонів і мільярдів.

Звісно, що таким сірим "кардиналам" потрібен народ як сіра маса інтелектуальних імпотентів зі споживацьким менталітетом, якому можна як собаці кидати кістку, коли більшу, коли меншу, залежно від ситуації. Чим більше людей не здатних до критичного та аналітичного мислення, тим краще державі олігархів, яких власне, приблизно десять сімей, які розділили між собою всі багатства України.

І знову країна на порозі виборів, і знову у своїй більшості до влади пробиваються люди, які навіть приблизно не знають як працювати у новітніх умовах життя, які вже з гіршої сторони зарекомендували себе за останні роки.

Драматизм ситуації полягає і у тому, що під егідою реформи децентралізації, на думку спеціалістів, утворюються касти місцевих князьків та формується нова феодальна еліта. Я би додав, що еліта невігласів, тож виборець має сім разів подумати, в кого ще залишилося чим думати, перед тим як один раз проголосувати.

Реформа децентралізації робить значний вклад у перспективу розвитку якості життя, особливо сільських жителів, та часто недолуге керівництво на місцях зводить майже все нанівець, або не від великого розуму гальмує важливі процеси розвитку. Тому що невігластво породжує невігластво та біг по замкнутому колу. Імунітетом від подібного зла володіє, нажаль, меншість людей, яким по своїй природі пощастило мати запобіжники у голові, які не дозволяють перетворитися на сміття і втратити себе як особистість.

Енергійним, адекватним та активним людям, які мають щеплення від хвороби дурнів, необхідно самим брати активну участь у розбудові нашої прекрасної і разом з тим багатостраждальної незалежної держави, бо на гнилому возі зі старими валізами та ще й по наших "євродорогах" ми до омріяної Європи ще довго не доїдемо…

Силантій Барбакан
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...