» » 14 жовтня - Покрова


14 жовтня - Покрова

14-10-2020, 07:37
Переглядів 292
14 жовтня - Покрова

За легендою, у цей день далекого 910 року військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я - Царгород (Константинополь), намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповідями, явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

На Русі свято Покров Божої Матері було встановлене за князя Андрія Боголюбського приблизно в 1164 році. Також храми на честь Покрова Божої Матері почали будуватися в XII столітті.

Використовуючи це давнє православне свято у пропагандистських цілях, ідеологи-пройдисвіти України "приліпили" до цієї дати ще й відзначення Дня козацтва, потім "всунули"- День захисника Вітчизни, а потім ще й відзначення "героїв" УПА.


Що потрібно робити у свято Покрови Пресвятої Богородиці

Саме в даний світлий день кожен віруючий звертається з молитвою до Богородиці, просячи тим самим у неї міцного здоров'я, допомоги, підтримки і захисту, також сприяння в сімейному житті і, звичайно ж, в коханні. Прийнято вважати, що протягом усього року, Богородиця оберігає прохача, покриваючи його безпосередньо своїм покровом.

14 жовтня дівчина, яка щиро бажає вийти заміж, може прийти в церкву саме до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці, і попросити її про заміжжя, а також про щасливе сімейне життя.

Сімейні пари можуть прийти в свято в храм, для того щоб також попросити милості і заступництва Матері Божої.

Вдень у будинках печуть млинці і обносять ними кути житла, щоб задобрити домовика, а вечорами влаштовують гучні застілля.

У цей день потрібно робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати кімнати будинку димком від підпалених гілочок яблуні або вишні - для благополуччя і удачі.

З давніх часів в народі збереглося багато прикмет на Покров. Зокрема, якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло. Незаміжні дівчата вважали, що якщо на Покров добре повеселитися, то можна знайти хорошого нареченого. З цією прикметою пов'язана і традиція звертатися до Богородиці у святковий день з благаннями про заміжжя.

У народній свідомості Покров Пресвятої Богородиці з'єднався і з першим сніговим покривом землі: вважається, що сніг, який випав на Покрову, володіє особливою силою. Якщо вмитися ним - то примножиш красу, збережеш молодість.


Чого не можна робити у свято Покрови


Як у будь-яке релігійне свято, на Покрову Пресвятої Богородиці не можна робити серйозну господарську роботу, а також виконувати багато домашніх обов'язків: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в'язати, гладити. У свято Покрови не можна лихословити, лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізньої вечері.

Бажано всією сім'єю піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво.


Покрова: прикмети про погоду

Якщо на Покрову відлітають журавлі, то зима буде ранньою і холодною.

Якщо дуб і береза на Покрову скинуть усе листя, то рік буде легкий, а якщо не все - до суворої зими
.
Якщо на Покрову вітер південний - зима буде теплою, північний і східний - холодною, західний - сніжною.

Якщо на Покрову падає сніг, то і на Дмитра (8 листопада) піде сніг, а якщо снігу не буде, то і на Катерини (7 грудня) снігу не буде.

Яка погода на Покрову, такою вся зима буде.


Прикмети та народні традиції

Традиція відвідування храмів у день Покрови Пресвятої Богородиці збереглася і до наших днів. Православні християни в свято перед образом Богородиці моляться, просять милості і заступництва, здоров'я та допомоги, особливо в сімейному житті, вірячи, що протягом року Богородиця оберігатиме їх, накривши своїм покровом.

У народі вважалося, що після Покрови починається зима, а тому всі гуляння і посиденьки переміщалися з вулиці в будинки, з полів забирався весь урожай, робилися заготовки на зиму, утеплялося житло, розтоплювалися печі, худобу ставили на зиму в хліви, жінки та дівчата займалися вдома ткацтвом, прядінням, шиттям і вишивкою.

Не утеплиш дім до Покрови - всю зиму будеш мерзнути.

Багато млинців на Покрову - вдома всю зиму буде тепло.

Якщо на Покрову перетопити піч яблунею, то всю зиму вдома буде тепло.

Покрова прийшла - посиденьки привела.

На Покрову останній збір плодів.

Якщо дітей на Покрову облити водою через сито, вони менше хворітимуть.

У свято Покрови не можна позичати гроші.


Здавна день Покрови Пресвятої Богородиці вважається не просто церковним святом, а ще й дівочим днем і покровителем весіль.

Адже недарма Покрова Пресвятої Богородиці в народі асоціюється з білосніжною фатою нареченої. Щоб випросити собі гарного нареченого, незаміжні дівчата на Покрову обов'язково ходили до церкви, молилися і ставили свічки перед іконою Богородиці.


Молитва на нареченого: "Покров-батюшка, покрий землю сніжком, а мене женишком" або "Покров-Матушка, покрий землю сніжком, а мене молоду хусткою".

Та дівчина, яка на Покрову раніше за всіх поставить свічку перед іконою Пресвятої Богородиці Покровської, першою й заміж вийде. На Покрову сильний вітер - буде багато наречених.Якщо зіграти весілля на Покрову - молоді будуть жити душа в душу.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...