» » Віктор Развадовський: "Наша команда готова підтримати Житомирщину у будь яку хвилину"


Віктор Развадовський: "Наша команда готова підтримати Житомирщину у будь яку хвилину"

13-10-2020, 09:56
Переглядів 141
Віктор Развадовський:  "Наша команда готова підтримати  Житомирщину у будь яку хвилину"
3 липня поточного року народний депутат України 4-х скликань від Житомирщини, учасник бойових дій, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, доктор юридичних наук, заслужений юрист України та благодійник Віктор Развадовський очолив Житомирську обласну організацію політичної партії "За майбутнє".

- Людей цікавить:чому Ваш вибір - політична партія "За майбутнє"?

- Насправді, розглядав кілька варіантів. Та вибір зробив на користь нової політичної сили через те, що лише такий крок дає можливість сформувати команду тих, хто своїм життєвим шляхом довів власну фаховість, досвідченість, здатність вирішувати найскладніші завдання та, що найважливіше, нести відповідальність за свої дії, майбутнє свого краю та країни.

А ще тому, що політична партія формується не за вказівкою з владного київського "олімпу", а з ініціативи активних представників місцевих громад.

Саме така команда, на моє глибоке переконання, дозволить сформувати у нашій молодій країні ту управлінську еліту, яка не оглядатиметься на Схід чи Захід під час прийняття рішень, а ухвалюватиме їх виходячи з інтересів свого народу, рідної нам України.

- Яким є Ваше ставлення до проголошеної реформи децентралізації?

- Стратегічно проголошена реформа децентралізації, переконаний, - крок у правильному напрямі. Бо, скажіть, будь ласка, хто проти того, щоби повноваження та фінансові можливості були розширені у тих органах влади, які найближчі до людей - сільських, селищних, міських рад і їх виконкомів?.. Адже пересічний українець безпосередньо контактує з їхніми працівниками, через вибори впливає на кадрове формування цих публічних інституцій.

Та на практиці виявилося не все так гладко. Наприклад, основне джерело надходжень місцевих бюджетів - податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) - раніше розподілявся наступним чином: 25% - до сільських і селищних бюджетів, 50% - до районних, 25% - до обласного. Після старту реформи: 60% - до районного чи бюджету об'єднаних територіальних громад (ОТГ), 15% - до обласного і 25% - до державного бюджету. То яка це фінансова децентралізація, якщо сільські жителі стали отримувати на 15%, а область на 10% ПДФО менше, а державна казна - на 25% більше?..

Так, раніше не всіма цими коштами розпоряджалися сільські та селищні ради, більшу частину їх треба було відстояти у районі, але загалом сільські населені пункти отримували цього податку значно більше. Йдеться не про номінальну кількість, а купівельну спроможність. Бо як відомо, інфляція у 2014 році здешевила гривню втричі.

Дійсно, якоюсь мірою це компенсувалося акцизним податком, який держава уже поточного року хотіла спрямувати до державного бюджету та який, не відомо чи наповнюватиме місцеві бюджети з наступного року. Іншою особливістю фінансової децентралізації через акцизний податок є те, що він відчутний тільки у тих громадах, які являють собою потужні чи розвинені промислові центри, або розміщені біля них.

Прагнення центральної влади зберегти місцеві державні адміністрації - ОДА та РДА - з притаманними їм функціями - черговий когнітивний дисонанс цієї реформи. Разом із тим, повторююся, реформа децентралізації - крок вперед.

- Ваші політичні конкуренти, відштовхуючись від назви партії, уже зараз намагаються переконати громадськість у тому, це політичний проєкт за майбутнє одного з вітчизняних олігархів. Опонуйте.

- Особи, які йдуть у політику із добрими намірами, намагаються достукатися до виборця інформацією про вже добре зроблене ними та про наступні позитивні наміри. Якщо цього не має, що вчиняють?.. Вірно, намагаються очорнити кращих, не усвідомлюючи навіть того, що цим самим демонструють свою слабкість та ще більше втрачають довіру людей.

"За майбутнє" - партія лідер у всьому. Ми не оминаємо гострих запитань, гідно даємо відсіч наклепам та образам. Ми здатні захистити себе, захистимо і свого виборця.


Віктор Развадовський:  "Наша команда готова підтримати  Житомирщину у будь яку хвилину"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...