» » Найстаршому дубу Житомирщини - 600 років!


Найстаршому дубу Житомирщини - 600 років!

7-10-2020, 12:09
Переглядів 135
Найстаршому дубу Житомирщини - 600 років!


Найстаршому та найбільшому дубу Житомирщини, що росте біля села Тригір’я Житомирського району, виповнюється 600 років. Такий ювілей відзначили 20 вересня 2020 року. Чому саме цього дня - розповідає лісничий Тригірського лісництва Житомирського держлісгоспу, на території якого і росте цей велетень, Валерій Іщук.

- Чому саме 20-го? Звісно, дату цю вибрали символічно, бо на це число в нинішньому році припадає День працівника лісу - от і рахуватимемо його віртуальним днем народження нашого Дуба-Патріарха."

Мова йде про знаменитий дуб, що росте на березі річки Тетерів біля греблі навпроти санаторію "Дениші". До свята внесуть зміни і в "паспорт" дуба - тепер на табличці біля нього у графі "вік" буде зазначено "600 років".

У заказнику "Над Тетеревом" дубів такого поважного віку - близько сотні, Патріарх же - найстаріший та найвищий. Через те, власне, і страждає - мало не щороку у нього влучає блискавка. Проте велетень тримається, і цьому лісівники радіють.

Як і повсюдно, із цим деревом-старожилом місцеве населення пов'язує багато легенд. Кажуть, що тригірські дуби доправляли російському імператору Петру І для будівництва кораблів, оскільки дана територія належала Росії. За іншим переказом, ці дуби "зустрічали" Богдана Хмельницького, бо як свідчать історичні дані, в І половині 17 століття гетьман відвідував Тригірський чоловічий монастир, розміщений неподалік.

Важко навіть уявити, скількох відвідувачів бачив на своєму віку Дуб-Патріарх! Адже в безпосередній близькості від нього розміщується санаторій "Дениші", на лікування до якого в недалекому минулому приїздили з усього Радянського Союзу, та ще скельний масив є місцем проведення всеукраїнських змагань альпіністів та рятувальників - ще з радянських часів.

У роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років біля цих дубів під час рейдів розташовувалися на спочинок партизани, тут вони зустрічалися з денишівськими підпільниками, а з грудня 1943 повз нього просувалися війська Червоної Армії, що звільняли Радянську Україну від німецько-нацистських загарбників та їхніх бандерівських прихвоснів.

Дуб-Патріарх є і одним з найвищих дубів в Україні, висота його сягає 33 метрів.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...