» » Яка держава, такі й закони, такі й “слуги закону”...


Яка держава, такі й закони, такі й “слуги закону”...

5-10-2020, 20:45
Переглядів 162
Яка держава, такі й закони, такі й “слуги закону”...
На околиці Житомира забудували майже всі земельні ділянки, за які з 2014 року судиться прокуратура


На західній околиці Житомира біля водоканалу на території Тетерівської сільради вже зведені кілька десятків приватних будинків (на фото), а тричі "реформована" за "європейськими стандартами" та "світовим досвідом" наша прокуратура й досі продовжує оскаржувати в судах право власності приватних осіб на земельні ділянки, які належали державному підприємству "Житомирський військовий лісгосп".


У березні 2014 року Житомирський районний суд в особі судді Мокрецького В.І. відкрив провадження по справі за позовною заявою Житомирського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави до Житомирської районної державної адміністрації, 78 осіб, треті особи: Державне підприємство "Житомирський військовий лісгосп", Державна інспекція сільського господарства у Житомирській області, про визнання недійсними розпорядження голови вказаної райдержадміністрації №1069 від 23.11.2010 року, №83 від 04.02.2011 року, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації.

Зазначені ділянки знаходяться біля житомирської вулиці Чуднівської в районі водоканалу та в гідропарку, неподалік "Лісового берега", загальна площа - 8,5 га. В березні 2014 року прокуратура повідомляла, що біля водоканалу вже почалося будівництво.

Також ухвалою від 26 березня 2014 року суд задовольнив клопотання прокуратури про забезпечення позову й наклав арешт на 78 земельних ділянок. Втім, рішенням від 3 жовтня 2014 року Житомирський районний суд в особі того ж судді Мокрецького В.І. відмовив у задоволенні позову прокуратури.

Зазначимо, що згадані розпорядження були підписані тоді, коли головою Житомирської РДА був сумнозвісний пан Андрій Кулик, про злочини якого "Сільське життя" сповіщало десятки разів, і якого президент Янукович призначив на цю посаду в травні 2010 року. У березні 2014 року Кулик був звільнений з посади голови Житомирської РДА розпорядженням виконуючого обов'язки президента України Олександра Турчинова - після того як головний редактор газети "Сільське життя" Валерій Івановський з вилами в руках домігся написання Куликом заяви на звільнення.

Прокуратура оскаржила рішення Житомирського районного суду, й апеляційний суд 26 червня 2015 року знову наклав арешт на земельні ділянки. В грудні 2015 року адвокатка, яка представляла інтереси власників земельних ділянок, заявляла, що накладений арешт - це тиск прокуратури, а місцеві активісти активно виступали проти будівництва на території гідропарку.

18 лютого 2016 року в апеляційний суд на засідання прийшли кілька десятків місцевих активістів, щоб підтримати вимоги прокуратури, але своєю ухвалою Апеляційний суд Житомирської області скаргу прокуратури відхилив й залишив рішення районного суду без змін.

Однією з причин відмови у задоволенні апеляційної скарги стало те, що більш ніж половина земельних ділянок впродовж 2011-2014 років була перепродана іншим особам, а нові власники не залучені до участі у справі. Зокрема, в травні 2013 року тодішній депутат Житомирської міської ради Сергій Мірошніков пояснював журналістам, що один з будинків на території гідропарку зводить його син, який купив цю земельну ділянку ще в 2011 році за 240 тис. грн. вже у третього власника.

У березні 2016 року прокуратура області повідомила, що з метою повернення державному підприємству земель лісогосподарського призначення у районі гідропарку та біля водоканалу внесла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанцій й 15 червня 2016 року цей суд касаційну скаргу задовольнив й рішення районного та апеляційного судів скасував.

Рішенням від 18 листопада 2016 року Житомирський районний суд в складі головуючого судді Грубіяна Є.О. знову відмовив у задоволенні позову прокуратури, а постановою від 12 вересня 2018 року Апеляційний суд Житомирської області відхилив апеляцію прокуратури області на це рішення.

В грудні 2018 року Верховний суд України відкрив касаційне провадження у даній справі.

Розгляд справи у Верховному суді й досі триває, зокрема, 16 вересня 2020 року мало відбутися чергове засідання.

А поки "реформовані" за європейськими зразками прокуратура та суди різних інстанцій змагаються в епістолярному жанрі, місцеві можновладці та їхні родичі зухвало зводять собі маєтки у "царському селі" у приміському лісі. Бо ж вони знають про прогалину в українському законодавстві: якщо земельна ділянка була отримана незаконно і продана, то новий власник не несе ніякої відповідальності за її кримінальне походження.

Це знав у свій час Кулик, це знали і знають прокурори та судді, а тому вони лише імітують "бурну діяльність", хоча результат добре відомий. І поки "правоохоронці" та "люди в мантіях" затягують час, нові власники земельних ділянок зводять собі маєтки, насміхаючись над "правоохоронною системою" та державним управлінням в американській колонії під назвою "Україна". Так було "роздерибанено" мільйони гектарів українських земельних та лісових угідь, а також ділянок на берегах річок.

При цьому влада в Україні постійно змінюється, але ніхто й пальцем не поворушив, щоб внести елементарну правку у земельне законодавство, хоча Верховна Рада щороку вносить тисячі правок до різних законів.

Навіщо ж "народним обранцям" рубати курку, яка несе їм "золоті яйца", і є джерелом їхнього збагачення? А інертному, замордованому українському народу все це "до самої спини" - власних проблем держава й так підсунула стільки, що головне якось зараз - просто вижити. Та й менталітет "моя хата скраю" дається взнаки.

Ось таке воно, життя у "вільній" і "незалежній" американській колонії на берегах Дніпра. Слава Україні!

До речі, як повідомлялося раніше навесні 2019 року занепокоєні житомиряни вимагали не допустити приватизації 43,5 га землі в гідропарку, а житомирський мер пояснював, що в 2008 році документи на землі у гідропарку були виготовлені з грубими порушеннями і невідповідністю цільовому призначенню (02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) й влада вирішила привести їх у відповідність до чинного законодавства, зокрема - змінити цільове призначення на "07.01 Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення".

За повідомленням Житомир.info


P.S. Редакція газети “Сільське життя” не лише писала про десятки злочинів колишнього голови Житомирської РДА Кулика, а й неодноразово зверталася із заявами до Президента, поліції, прокуратури, СБУ, щоб були розслідувані ті злочини.

Проте всі звернення направлялися вниз до місцевої прокуратури, яка “не знаходила підстав для відкриття кримінальних проваджень”.

А як же могло бути інакше, якщо ці працівники прокуратури отримали від Житомирської РДА тисячі гектарів земель у Житомирському районі? Рука руку миє. От вам і “реформи”, от вам і зміна влади з надією на краще.

З усього цього можна зробити один висновок - Україна за три десятки років “незалежності” вже опинилася у такому “лайні”, що вибратися з нього вона вже не зможе.

Розумні люди намагаються відповісти собі лише на два запитання: скільки ще буде “конати” ця олігархічно-рахітична “держава”, що існує у формі безправної колонії, і де опиниться територія, на якій ми живемо, якщо вона розпадеться?

Підготував
Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...