» » "Слуги народу" запустили ринок газу для населення


"Слуги народу" запустили ринок газу для населення

17-08-2020, 16:45
Переглядів 250
"Слуги народу" запустили ринок газу для населення
Ще один злочин кривавого антинародного режиму Порошенка-Зеленського після продажу землі, знищення сільрад та районів, невиконання передвиборчих обіцянок: з 1 серпня, на вимогу мерзотників з Міжнародного валютного фонду (МВФ), українська рахітично-олігархічна держава із "зеленими клоунами" при владі більше не регулює ціни на газ: що змінилося для населення?

Розмови про запуск ринку газу для населення тривають останні кілька років. Головним каталізатором тут завжди був Міжнародний валютний фонд.

Починаючи з 2015 року, коли був ухвалений закон про ринок природного газу, запровадження ринку газу для населення відкладалося п'ять разів.

На споживачів після запуску ринку чекають дві принципові зміни.

Перша - населення може вільно змінювати постачальника. Насправді це можна було робити ще з 2015 року, однак досі в цьому не було сенсу, бо регульована ціна майже завжди була нижчою за ринкову.

Тепер ціни на газ буде формувати ринок, тому теоретично є шанс знайти постачальника, який запропонує найкращу ціну за сервіс. Але не варто сподіватися, що вона буде низькою. Хоча напередодні регулятор суттєво спростив процедуру переходу від одного постачальника до іншого, що також повинно спростити життя споживачів.

В Україні в останні роки існували дві ціни. Для промисловості діяла ринкова ціна, яка залежала від котирувань на європейських хабах і встановлювалася щомісяця. Для населення діяв механізм PSO, який в останні роки кілька разів змінювався.

Спочатку ціна фіксувалася на одному рівні на певний період (такий механізм був актуальним, коли ціни на світовому ринку були високими), а згодом вартість почали визначати за формулою (вартість газу на європейському хабі плюс доставка до України). Цим займався "Нафтогаз", який оприлюднював ціну 22 числа кожного місяця.

Тепер ціни на газ і для промисловості, і для населення будуть прирівняні до цін у Євросоюзі. Хоча зарплати та пенсії в Україні значно менші, ніж там.

То ж, отримуй мовчазний та пасивний, український народе, ще одну "реформу" і гордися "незалежністю" колонії, в яку тебе загнали заокеанські господарі.
Бо ж "шкіру" з тебе будуть дерти доти, поки ти мовчатимеш. Амінь.

Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...