» » Рейтинги “зелених клоунів” падають, а опозиції - зростає


Рейтинги “зелених клоунів” падають, а опозиції - зростає

5-07-2020, 11:05
Переглядів 247
Рейтинги “зелених  клоунів” падають,  а опозиції - зростає
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 24 червня 2020 року методом інтерв'ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Опитування проведене в рамках дослідницького проекту Центру Разумкова, що здійснюється за підтримки Представництва "Фонду Фрідріха Науманна за свободу" в Україні.Загальна оцінка ситуації в країні

Лише 19% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 61% - що події розвиваються в неправильному напрямі.
17,5% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років.

Частка тих, хто вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 43,5%, що не здатна їх подолати - 17%.


Довіра до політиків

Усім політикам, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру. В. Зеленський продовжує залишатися політиком з найбільш високим рівнем довіри (йому довіряють 41% опитаних), однак частка тих, хто йому не довіряє, становить 51%.

Дещо нижчим є рівень довіри до Д. Разумкова (йому довіряють 32% опитаних, не довіряють 48%).

Довіра до інших представників влади є значно нижчою. Так, А. Авакову довіряють 13%, не довіряють - 77%, Д. Шмигалю - відповідно 12% і 61%, І. Венедиктовій - відповідно 8% і 49,5%, А. Єрмаку - відповідно 7% і 50,5%.

Низькою також є довіра і до опозиційних політиків. Ю. Бойку довіряють 22% респондентів, не довіряють - 67%, С. Вакарчуку - відповідно 18% і 70%, П. Порошенку - відповідно 17% і 77%, Ю.Тимошенко - відповідно 14% і 79%.


Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія "Слуга народу" (за неї готові віддати свій голос 20,5% серед усіх респондентів, або 30% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме).

За "Опозиційну платформу - За життя" готові віддати свій голос відповідно 14% і 22%, за "ЄС" - відповідно 10% і 16%, за ВО "Батьківщина" - відповідно 6% і 8,5%, за "Громадянську позицію" - відповідно 2% і 3%, за Політичну партію "Сила і честь" - відповідно 3% і 3%, за "Опозиційний блок" - відповідно 2% і 2%, за Політичну партію "Голос" - відповідно 1,5% і 2%, за Партію Шарія - відповідно 1,5% і 2%, за "Об'єднання "Самопоміч" - відповідно 1% і 2%, за партію "Українська стратегія Гройсмана" - відповідно 1% і 2%, за ВО "Свобода" - відповідно 1% і 2%, за "Радикальну партію Олега Ляшка" - відповідно 1% і 1%, за кожну з інших партій - менше 1% респондентів.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би В. Зеленський (лише 25% серед усіх респондентів, або 35% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). Мають намір проголосувати за Ю. Бойка відповідно 15% і 20%, за П.Порошенка - відповідно 11% і 16%, за Ю.Тимошенко - відповідно 6% і 8%, за І. Смешка - відповідно 3% і 4%, за А. Гриценка - відповідно 2% і 3%, за Р.Кошулинського - відповідно 1% і 2%, за О. Вілкула - відповідно 1% і 2%, за О. Ляшка - відповідно 1% і 1%.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...