» » Українська армія: пиятика, дезертирство, фізичне насилля, корупція


Українська армія: пиятика, дезертирство, фізичне насилля, корупція

5-07-2020, 10:56
Переглядів 260
Українська армія: пиятика, дезертирство, фізичне насилля, корупція
Статистика небойових втрат у війні на Донбасі жахлива

Небойові втрати всіх силових структур України протягом 2014-2019 років загиблими і померлими від хвороб становлять 3379 осіб, що перевищує бойові втрати під час протистояння на Сході, які офіційно визначені як 3031 особа. Також з НЕБОЙОВИХ причин поранено і травмовано 10 718 силовиків, з бойових причин - 11 694.

Про це 10 січня 2020 року розповів колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"Не буду деталізувати, але армія та силові структури - частина нашого суспільства з усіма його проблемами. У розрізі недбальства, безпечності, поганої керованості тощо", - зазначив він.

"У нас повністю зруйнована і не діє система військової юстиції. Ситуація взагалі не відповідає стандартам НАТО", - вважає Матіос.


А ось які факти навів колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос ще у жовтні 2018 року.

"За чотири роки з 2700 НЕБОЙОВИХ безповоротних і санітарних втрат: 891 випадок - хвороби, 318 - ДТП, 177 - нещасні випадки, 175 - отруєння (алкоголем, наркотиками), 172 - необережне поводження зі зброєю, 101 - порушення заходів безпеки, 228 - вбивства, 615 - самогубства", - сказав він.

"Самогубства - страшенна проблема і велика трагедія", - додав прокурор.


х х х х х

Варто зазначити, що протягом 2019-2020 років розширена інформація у відкритих джерелах про криміногенну ситуацію в українській армії відсутня. Вона просто приховувалася і приховується антинародним кривавим режимом Порошенка-Зеленського за завданням з американського посольства. Бо ж америкосам потрібно створювати позитивний імідж їхньої колонії на берегах Дніпра, а також захисників ними встановленого режиму Петра-офшорника та Зелі-клоуна. До того ж, під час передвиборчих кампаній така інформація була вкрай небажаною.

Проте негативу у Збройних силах України вже стільки, що його вже ніяк не можна приховати. Українська армія деморалізує разом з українським суспільством та агонізуючою "незалежною" державою. Наведені у даній публікації факти є цьому підтвердженням.


Українська армія: пиятика, дезертирство, фізичне насилля, корупція


П'яна розбірка на полігоні

Бійка між військовослужбовцями сталася 21червня в одній з військових частин ДШВ у Житомирській області на полігоні. Двоє з учасників бійки - колишні контрактники: контракт з ними розірвано за систематичну пиятику та їх перевели на "строчку". Екс-контрактники підбурювали строковиків до непокори.
Інформація про цю подію 24 червня опублікована на Facebook-сторінці 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України.

"Ввечері 21 червня, на загальновійськовому полігоні було виявлено п'ять військовослужбовців строкової військової служби, двоє з яких екс-контрактники були в нетверезому стані. Екс-контрактники підбурювали нетверезих строковиків до непокори - відмовитися від виконання завдання.

Зазначено, що ініціатори непокори - двоє колишніх військовослужбовців військової служби за контрактом, які раніше проходили службу в бойових частинах ДШВ, але за систематичне вживання спиртних напоїв та невихід на службу з ними був розірваний контракт. Їх було переведено на строкову службу з подальшим переміщенням до частини забезпечення.

"Також з боку нетверезих "строковиків" була спроба фізичного насильства та протиправних дій до чергового офіцера. Для припинення протиправних дій нетверезих військовослужбовців, були задіяні військовослужбовці, які несли службу в наряді. Нетверезі строковики спровокували їх на застосування фізичної сили. Наслідків так званого побиття майже немає. Проте за даним фактом зареєстровано кримінальне провадження, проводиться службове розслідування та слідчі дії", - інформують у 199-му навчальному центрі Десантно-штурмових військ ЗС України.

Факт алкогольного сп'яніння був зафіксований представниками Військової служби правопорядку, які прибули на місце події та встановили, що строковики знаходяться в стані алкогольного сп'яніння - від 1,2 до 2,4 проміле. При цьому варто зазначити, що якщо навіть солдати-строковики на військовій службі напиваються так, що нападають на чергового офіцера, то це засвідчує катастрофічний рівень алкоголізму в Збройних силах України.

До речі, мешканці прилеглих до полігона сіл Житомирського району, зокрема, Головенки та Залізні, які женуть самогон, найбільше клієнтів мають саме серед військовослужбовців широко розрекламованого 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України, що дислокується на території полігону, керівництво якого "переводить стрілку" у конфлікті між вояками на прокуратуру:

"Командуванням військової частини направлено повідомлення про можливе вчинення кримінального правопорушення військовослужбовцями, передбаченого статтями 402 та 405 КК України, факти якого військова прокуратура чомусь ПРОІГНОРУВАЛА", - зауважують у ДШВ.

А ось що з цього приводу розповів перший заступник військового прокурора Житомирського гарнізону Олексій Рихлюк.

"Військовою прокуратурою Житомирського гарнізону отримано анонімний дзвінок про те, що на території військової частини сталася бійка між військовослужбовцями. З метою встановлення обставин, черговий офіцер виїхав туди разом з представниками військової служби правопорядку.

Під час безпосереднього спілкування з військовослужбовцями строкової служби було встановлено, що військовослужбовці за контрактом цієї ж військової частини застосували до них нестатутні заходи впливу, а саме - фізичне насильство.

Також в ході досудового розслідування було встановлено, що дані військовослужбовці строкової служби, всупереч вимогам статуту та чинного законодавства, вжили спиртні напої та почали обурюватись до свого командування, чому вони не проводять заходи з бойової підготовки.

Посадова особа надала команду військовослужбовцям військової служби за контрактом виїхати та заспокоїти строковиків. Однак, три військовослужбовці, перевищуючи свої повноваження, не маючи на це законних підстав, застосували насильство щодо військовослужбовців строкової служби. За даним випадком є близько 20 свідків, які підтверджують факт нанесення тілесних ушкоджень. Військовослужбовці, які вжили спиртні напої, вже понесли відповідне покарання, на них складені відповідні протоколи", - розповів Олексій Рихлюк.

Олексій Рихлюк уточнив, що військовослужбовці за контрактом, які прибігли "виховувати" строковиків, самовільно залишили місце несення добового наряду, що не мали робити відповідно до статуту.

"До них теж буде прийняте рішення щодо самовільного залишення місця несення служби, а також до військової посадової особи, яка віддала незаконний наказ", - додав Олексій Рихлюк.

Ось такий моральний стан в українському війську. І нав'язані йому Порохом-мерзотником бандерівські вигуки "слава Україні" та "героям слава", як і заміна беретів з голубих на чорт-зна які, і введення військових звань як у закордонних хазяїв, і "вишкіл" євро-американськими інструкторами, як бачимо, в армійському середовищі нічого не змінюють.

Як відомо у 2014 році в Криму 70% військовослужбовців, 99% службовців МВС, 70% прикордонників, 90% СБУшників без вагань перейшли на службу силових структур сусідньої держави.

І якщо щось подібне станеться на Поліссі, при такій деморалізації армії, хто запевнить що подібна статистика буде кращою?


ЯК ВОЯКА ЗІ СТАНДАРТАМИ НАТО КИДАВСЯ НА ЦИВІЛЬНИХ З НОЖЕМ


27 червня у Житомирі на Корбутівці поліція затримала військового, який на даний час проходить службу в 199-му навчальному центрі Десантно-штурмових військ.

Чоловік у НЕТВЕРЕЗОМУ стані в магазині вчиняв хуліганські дії та погрожував ножем - через те, що персонал магазину відмовився продавати йому алкогольні напої.

Військова прокуратура Житомирського гарнізону відкрила кримінальне провадження.

Зверніть увагу, даний злочин вояка, вишколений за стандартами НАТО, вчинив лише через тиждень після колективної бійки все у тому ж 199-му навчальному центрі Десантно-штурмових військ, де керівництво мало підвищити дисципліну та боротьбу з пияцтвом серед захисників режиму Порошенка-Зеленського.


КОРУПЦІЯ: НАВІТЬ КОМАНДИР ВЗВОДУ БЕРЕ ХАБАР У 10 ТИС. ГРН.


30 червня за результатами контролю за вчинення злочину прокурорами військової прокуратури Центрального регіону України затримано командира взводу зв'язку однієї з військових частин Житомирського гарнізону. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Вказаний вояка вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 10 000 грн. від співслужбовця, який переводиться до іншого місця служби. За цей хабар підозрюваний обіцяв підписання обхідного листа та акту прийому передачі посади, а також надання доповіді командуванню частини про відсутність недоліків щодо стану майна відповідної служби.

Відповідно до ч. 3 ст. 368 ККУ, затриманому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Якщо простий командир взводу лише за підпис в обхідному листі бере "на лапу" 10 000 грн., то це є свідченням величезного рівня корупції у Збройних силах американської колонії на берегах Дніпра.

А чому тут дивуватися? Як кажуть, який піп, такий і прихід. Бо ж, як відомо з недавніх плівок народного депутата Деркача, колишній віце-президент США Байден, який безпосередньо керував "незалежною" Україною, погряз у корупції по самі вуха.


ХАБАР НА 600 ДОЛЛЯРІВ

Днями до суду скеровано обвинувальний акт відносно старшого офіцера відділення Житомирського зонального відділу військової служби правопорядку. Він обвинувачується у одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, передає пресслужба ДБР.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому.

Слідством встановлено, що офіцер одержав від старшого сержанта 600 доларів США за обіцянку вплинути на прокурора задля непритягнення його до кримінальної відповідальності через самовільне залишення військової частини.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.


ДЕЗЕРТИРСТВО

6 квітня 2020 року Богунським районним судом м. Житомир за підтримання публічного обвинувачення військової прокуратури Житомирського гарнізону засуджено військовослужбовця з Житомирського гарнізону за вчинений ним повторний злочин, передбачений ч. 4 ст. 407 КК України - не з'явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинене в умовах особливого періоду, до позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців.

Даний військовослужбовець вже був засуджений в лютому 2018 року за аналогічний злочин до 6 місяців тримання в дисциплінарному батальйоні, однак на шлях виправлення не зміг стати.


х х х х х

Бердичівським міськрайонним судом Житомирської області визнаний винуватим громадянин К. у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України (самовільне залишення військової частини або місця служби)", - йдеться у повідомленні суду.

Встановлено, що військовослужбовець за контрактом, в порушення статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та статей 1-4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, діючи з метою тимчасово ухилитися від проходження військової служби, без дозволу відповідних командирів та поважних причин, 11 червня 2018 року не з'явився вчасно на службу до військової частини в м. Бердичів і до 11 липня 2018 року проводив час на власний розсуд, не пов'язуючи його з проходженням військової служби та виконанням службових обов'язків.

Крім того, контрактник 14 січня 2019 року самовільно залишив військову частину і повернувся лише вранці 19 січня, де приступив до виконання службових обов'язків. Також він 17 квітня 2019 року вдруге самовільно залишив військову частину і лише 19 липня був доставлений працівниками Чернігівського зонального відділу військової служби правопорядку до військової прокуратури Житомирського гарнізону.

"В судовому засіданні обвинувачений К. свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому злочинів визнав повністю. Оцінивши наведені докази в їхній сукупності, суд вважає винуватість обвинуваченого К., доведеною повністю", - йдеться у повідомленні.

Тож суд визнав винним військовослужбовця і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців.


КАПІТАН ВТІК З ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ

Кадровий військовий однієї з військових частин, яка дислокується у Житомирі, в квітні 2019 року, маючи на меті ухилитись від конституційного обов'язку, пов'язаного із захистом Батьківщини, без дозволу відповідних командирів та начальників залишив територію військової частини та проводив час за власним розсудом.

За публічного обвинувачення військової прокуратури Житомирського гарнізону Центрального регіону України капітана ЗСУ засуджено за самовільне залишення військової частини до 3 років та 1 місяця позбавлення волі. Богунський районний суд м. Житомира підтримав позицію прокурора і визнав військовослужбовця винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу України (самовільне залишення військової частини без поважних причин тривалістю понад один місяць в умовах особливого періоду).

Зазначено, що на злочинний шлях капітан-прогульник став повторно: у 2018 році офіцер вже відбував покарання протягом 2 місяців на гауптвахті за втечу зі служби.


ВОЯКА ВТІК З ГАУПТВАХТИ

Наприкінці травня 2018 року з гауптвахти Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку, скориставшись неуважністю правоохоронців, здійснив втечу засуджений військовослужбовець. Військовою прокуратурою Житомирського гарнізону Центрального регіону України в ході здійснення процесуального керівництва за фактом втечі засудженого встановлено, що вказаний військовослужбовець втік під час проведення господарських робіт на території гауптвахти через відсутність контролю з боку посадових осіб гауптвахти Житомирського зонального відділу ВСП та неналежне виконання останніми своїх обов'язків", - зазначив майор юстиції.

"Попри те, що через 5 годин утікач був затриманий співробітниками військової служби правопорядку, за вказаним фактом військовою прокуратурою Житомирського гарнізону складено та направлено до суду 3 протоколи про вчинення трьома посадовими особами гауптвахти Житомирського зонального відділу Військової служби правопорядку військових адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Недбале ставлення до військової служби"). 20 липня Богунський районний суд Житомира погодився з принциповою позицією військової прокуратури Житомирського гарнізону Центрального регіону України та визнав винними військових посадових осіб: начальника групи охорони та його заступника, а також чатового патрульно-постової служби.

Суд призначив помічнику групи охорони стягнення у виді утримання на гауптвахті строком на 7 діб, начальнику групи та чатовому патрульно-постової служби - штраф у розмірі 2400 гривень кожному.


х х х х х

До всього вище наведеного можна додати ще й недавній випадок у селі Троковичі Оліївської сільради, куди привезли вбитого (скоріш за все - співслужбовцями) місцевого уродженця з лінії протистояння на Донбасі, якому приписали самогубство. Його мати, вчителька української мови місцевого ліцею, не витримала такого горя і знущання над сином - вкоротила собі віку.

Та й в багатьох населених пунктах України, куди привозять домовини зі Сходу, всіх загиблих відразу зачисляють до героїв, хоча у кожному конкретному випадку потрібно розібратися, як загинув той чи інший вояка і чи є він справді героєм, а не відноситься до тих НЕБОЙОВИХ втрат, про які говорив колишній Головний військовий прокурор Матіос, і якого було звільнено саме через те, що він розповідав про реальний стан речей в українському бандеризованому війську. В тому числі про мародерство, контрабанду, жорстоке поводження з мирним населенням, торгівлю зброєю та боєприпасами, вбивства та згвалтування в зоні так званої “ООС”. І все це покривається більшістю телеканалів (1+1, ІСТV, СТБ, Пряма, UA:Перший та ін.) та іншими провладними ЗМІ, в результаті чого ситуація в армії лише погіршується.

То ж, як бачимо, агонія переведеної на стандарти НАТО української армії, як і цієї держави, продовжується. Ситуація нагадує Радянський Союз перед його розпадом. Тоді також ми сліпо повірили "друзям" з Європи та США і в результаті втратили велику і могутню країну, опинившись у лайні по самі вуха. По-бандерівськи кажучи - Слава Україні. Хероям слава. Амінь…


Підготував Богдан СТРІХА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...