» » Рік правління Зеленського. Що це було?


Рік правління Зеленського. Що це було?

25-05-2020, 07:42
Переглядів 589
Рік правління Зеленського. Що це було?
За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 12-13 травня 2020 року, лише третина населення оцінюють напрям руху країни як правильний, а половина - як неправильний, ще 17% не змогли відповісти.

• 35% вважають, що ситуація із коронавірусом в Україні на сьогодні покращується, стільки ж вважають, що вона не змінюється і 17% бачать погіршення ситуації.

• Рейтинг довіри серед політиків очолює В.Зеленський, якому довіряють 57% громадян, і не довіряють - 37%.

• Загалом Д.Разумкову довіряють 25%, не довіряють - 33%, чинному Прем'єру довіряють лише 14%, а 39% - не довіряють. До усіх інших політиків помітно переважає недовіра, при цьому Ю.Бойку довіряють 25%, не довіряють - 57%, С.Вакарчуку - 24% і 61% відповідно, Ю.Тимошенко - 22% і 72%, П.Порошенку - 20% і 76%.

• Парламентський рейтинг очолює партія "Слуга народу", яку готові підтримати 34% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За партію "Опозиційна платформа - За життя" - 15,1%, "Європейська солідарність" - 14,0%, "Батьківщина" - 9,2%, "Сила і честь" - 4,7% та "Радикальна партія" - 4,0%.

• Якби найближчим часом відбулися вибори Президента, то 39,3% проголосували б за В.Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 13,9% підтримали б Ю.Бойка, 13,3% - П.Порошенка, 8,6% - Ю.Тимошенко, 5,9% - І.Смешка. Підтримка інших кандидатів нижче 5%. Ще близько 8% - не визначилися. Майже як і рік тому, якби у другий тур сьогодні вийшли В.Зеленський та П.Порошенко, то 75% серед виборців підтримали б чинного Президента, а 25% - проголосувало за П.Порошенка. Подібні результати були б і у випадку виходу до другого туру Ю.Бойка та Ю.Тимошенко.

•Загалом, серед усіх президентів незалежної України, 20% вважають найкращим Л.Кучму. 16% відповіли, що найкращим президентом є В.Зеленський, 13% вважають, що найкращим був Л.Кравчук, 12% - П.Порошенко, 9% - В.Янукович та лише 6% - В.Ющенко. Водночас, 14% відповіли, що жоден з них не був найкращим, ще 10% - не змогли відповісти.

• Відносно частіше як епоху розвитку в Україні опитані охарактеризували часи правління президентів Л.Кучми та В.Зеленського. Як застій - роки правління В.Ющенка, занепад - період президенства В.Януковича та П.Порошенка.

• Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% - задовільно, близько третини - незадовільно або жахливо.

• Звільнення полонених і заручників, а також боротьба із коронавірусом - сфери, в яких опитані поставили найкращі оцінки за перший рік президента Зеленського.

• Відносно середні оцінки отримали такі сфери як об'єднання країни, міжнародна політика, зміцнення обороноздатності, соціальний захист населення, оновлення кадрів у владі, реформування освіти.

• Водночас, найгірше опитані оцінили зменшення впливу олігархів на політику, земельну та медичну реформи, боротьбу із корупцією, економічний розвиток та припинення вогню на Донбасі. Попри це у таких сферах як боротьба з корупцією, медична та земельні реформи та зменшення впливу олігархів на політику негативні оцінки дали також не менше третини прихильників діючого Глави держави.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%. Терміни проведення: 12-13 травня 2020 року.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...