» » У ДП "Житомирський лісгосп" триває лісокультурна кампанія!


У ДП "Житомирський лісгосп" триває лісокультурна кампанія!

24-03-2020, 13:53
Переглядів 160
У ДП "Житомирський лісгосп"  триває лісокультурна кампанія!
Відомо, що ліс - це зелені легені нашої планети, а тому він потребує постійного догляду та оновлення.

Дати нове життя, створити лісові насадження - основне завдання та найважливіший етап діяльності працівників лісового господарства. Тому, з настанням сприятливих погодних умов державне підприємство "Житомирське лісове господарство" розпочало весняну лісокультурну кампанію 2020 року.

Головне в лісокультурній кампанії - вкластись в короткі терміни її виконання, адже терміни весняної посадки дуже обмежені у зв'язку із погодними умовами. Усі лісництва і спеціалісти, без виключення, зацікавлені провести лісокультурні роботи чітко і злагоджено, кинувши на це всі наявні сили.

На перший погляд може здатися, що основна робота на відновленні зрубів - це лише посадити сіянці. Але цьому етапу роботи передує ще ряд непомітних, але трудомістких робіт. Це заготівля насіння (в першу чергу основних лісоутворюючих порід - сосни, ялини, дуба), вирощування сіянців, переробка шишок сосни, ялини та догляд за посівами упродовж всього вегетаційного періоду, очистка ділянок та підготовка грунту до посадки.

Лісгосп повністю забезпечений посівним та садивним матеріалом власної заготівлі та вирощування, цьому передувала велика й клопітка робота. Для цього на Базовому лісорозсаднику були запровадженні сучасні, економічно вигідні для підприємства технології для вирощування якісного садивного матеріалу та забезпечення підвищення приживлюваності.

Ще з минулого року лісівники подбали про лісонасіннєвий фонд: заготовили 3668 кг лісового насіння, з них: 3500 кг - жолуді дуба звичайного .

Ведення лісового господарства на підприємстві зорієнтовано на вирощування таких основних порід як дуб та сосна звичайна , для яких у лісових масивах лісгоспу є сприятливі умови і місцезростання.

Так, навесні цього року структурними підрозділами підприємства запроектовано проведення лісовідновлення на площі 165 га, тобто 100% площі суцільних зрубів 2019 року, в тому числі створення лісових культур на площі 95 га та сприяння природному поновленню на площі 70 га.

Для забезпечення населення ялинками в передноворічні свята лісгосп висадив ще 6 га плантацій новорічних ялинок (це більше 30 тис. штук сіянців ялини та сосни звичайної).

Виробничих питань в ході лісокультурних робіт виникало безліч, адже весна нині непередбачувана. Вигляне сонечко і волога з підготовлених площ зникає швидко. Тож лісівники підприємства зробили все можливе, щоб провести лісокультурну кампанію в оптимальний сприятливий агротехнічний термін. Ми працюємо на результат, для майбутніх поколінь, для держави в цілому, велика вдячність всім тим, хто вкладає зараз часточку своєї душі у збільшення лісових насаджень Житомирщини. Нас чекає непростий рік, але ми впевнені, що величезний досвід у вирощуванні й садінні лісових культур та бажання працювати для добробуту країни, допомогли нам вчасно та якісно провести лісокультурну кампанію 2020 року.

І якщо наші земляки в ході лісокультурної кампанії власноруч посадять хоча б одне дерево на площі майбутнього лісу, є впевненість : ліси будуть збережені і примножені.

Прес-служба ДП "Житомирський лісгосп"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...