» » Монастир у Тригір’ї


Монастир у Тригір’ї

18-03-2020, 10:55
Переглядів 223
Монастир у Тригір’ї
Рік заснування Тригірського монастиря УПЦ точно не відомий, можна тільки сказати, що заснований він був на рубежі XVI-XVII століть. У "Відомості про Тригірський Преображенський чоловічий монастир" 1854 р. сказано: "Засновниками цього монастиря в 1613 р. були поміщики Троянівського маєтку Микола і Феодор Олександрович Вороничі, православного сповідування".

З цього часу починається достовірна історія Тригірської обителі. Однак є історичні дані, що свідчать про більш давнє походження Тригірського монастиря і про заснування його князем Володимиром Ольгердовичем. Існує також переказ, з якого випливає, що перші поселення ченців-пустельників виникли на цьому місці близько 1575 року, коли сюди перейшов на проживання з Любара ігумен Кирило, який пізніше став першим настоятелем Тригірської обителі.

Історія Тригірського монастиря поділяється на 4 періоди. У першому періоді Тригірський монастир є православною обителлю (1613-1723 р.р.), у другому - жертвою унії (1723-1839 р.р.), третій період - повернення монастиря в лоно рідного Православ'я (з 1839 по 1917 р.р.), четвертий - сучасний період (з 1917 р . по наш час).

У нинішні темні часи авантюристів при владі монастир займає тверду позицію вірності Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...