» » У Левкові працює бібліотека для дітей


У Левкові працює бібліотека для дітей

17-03-2020, 23:11
Переглядів 280
У Левкові працює бібліотека для дітей
Районна бібліотека для дітей, що базується в Левкові, не просто бібліотека, а своєрідний центр дозвілля. Саме так її ототожнюють тутешні працівники, завідуюча Валентина Грицюк та бібліотекарка Оксана Смірнова. Це на їхні плечі лягає організація методичної роботи з колегами, які працюють в 38-ми сільських дитячих бібліотеках району та, власне, виховна робота з дітьми Левківської громади.

Для Валентини Грицюк, яка завідує цим закладом з 1984 року завжди пріоритетом у роботі стояло питання наповнення книжкового фонду. З того часу, як Валентина Дмитрівна очолила районну бібліотеку для дітей, його кількість суттєво зросла, з 20 тис. екземплярів до майже 28 тисяч найрізноманітніших книг, у першу чергу для дітей, є що почитати тут і дорослому населенню, і, звісно ж, постійно оновлюється періодика.

У 2019 році фонд "книжкового царства" поповнився новинками на 146 штук, більшу частину з яких отримали по програмі "Українська книга". З'явилися на полиці й книги левківської землячки Марії Пономаренко - "Метелик і оленятко", які придбала для бібліотека Левківська сільська рада , - розповідає пані Валентина. - Більше 100 книг отримали тут і від людей в рамках акції "Подаруй бібліотеці книгу".

А в минулому році нам вдалося вже втілити в реальність і давню мрію про нові меблі. Відтепер у бібліотеці нові стелажі, дитячий куточок для дошкільнят, книжкові шафи, стільці. Є тут і окремо облаштована "вай-фай зона" з м'яким диванчиком, журнальним столиком, за яким пригощають чаєм-печивом усіх бажаючих. Її облюбували старші учні, і частенько забігають сюди. Проте, їхні "посиденьки" в Інтернеті найчастіше закінчуються цікавими бесідами з бібліотекарями, які знайшли підхід до підростаючого "цифрового" покоління, і вміло підхопивши ту чи іншу тему, спрямовують розмови у виховне русло.

Основні відвідувачі Левківської бібліотеки - це дошкільнята з місцевого садочку "Золотий ключик" та учні початкових класів. Середній читач - вибірковий, пояснює Валентина Дмитрівна, але ми докладаємо всіх зусиль, аби залучити їх до читання, і тому постійно проводимо виховні заходи. Кожну тему ілюструємо завдяки наочності: показуємо її, використовуючи сучасні технічні медіа-засоби, і презентуємо книжки на відповідну тематику.

Ну а старші учні - не просто читачі, а справжні "помічники" бібліотекарів, вони беруть активну участь в усіх заходах, що їх організовують тут, - і як артисти, і як ведучі. "Я ніколи б не подумала, що зі старшими учнями буде легко працювати", - каже Валентина Грицюк. - Зазвичай сільські діти шукають куди піти, і добре, що вони йдуть до нас", - радіє завбібліотекою. І додає, що такого "прориву" тут досягли за останні п'ять років, і бібліотека стала не просто бібліотекою, а справжнім центром дозвілля.

Діють тут і різні гуртки: художньої самодіяльності; клуб патріотичного виховання "Підліток", вчать дітей бережно ставитися до книги і активно залучають маленьких читачів до роботи в "книжковій лікарні", організовують різні конкурси, серед яких улюблені - "Кращий читач року", конкурс малювання "Світ очима дітей". От і наразі триває конкурс малюнку "Як ти бачиш центр села?", мета якого залучити дітей до організації благоустрою рідного села завдяки їхнім прогресивним ідеям власного бачення. Кращі пропозиції, обіцяють, будуть враховані при розробці майбутнього покращення центру Левкова.

Пані Валентина пояснює, що велику роль в цьому відіграють певні чинники. По-перше, у бібліотеці за кошти сільської ради були встановлені нові вікна, район профінансував опалювальну систему, тож тут завжди тепло, сухо і затишно, а цим, погодьтеся, не кожна сільська бібліотека може похвалитися. По-друге, вона обладнана усіма необхідними технічними засобами, що дозволяє пристосовувати свою роботу до вимог сучасного світу. А головне - в усіх починаннях, планах і задумах бібліотекарів є взаєморозуміння і підтримка від очільника Левківської громади Олександра Окочі. Починаючи від "найдрібніших" потреб бібліотекарі звертаються в сільську раду, і їх там завжди чують і радо допомагають. Сценічні костюми, засоби для оформлення святкових заходів, які до речі, завжди проводять спільно з Будинком культури, школою та садочком, - та багато іншої підтримки. Бо в Левкові добре знають, що роблять спільну справу - працюють над розвитком підростаючого покоління, від якого залежить майбутнє нашої держави.

Альона ДЕНИСЮК
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
У Левкові працює бібліотека для дітей
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...