» » Ю. Оханський - на сесії Високопічської сільської ради


Ю. Оханський - на сесії Високопічської сільської ради

23-02-2020, 08:03
Переглядів 245
Ю. Оханський - на сесії  Високопічської сільської ради
17 лютого відбулося засідання 37-ї позачергової сесії Високопічської сільської ради 7 скликання. Головним питанням, що розглядалося депутатським корпусом, було ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл Високопічської, Глибочанської (Житомирський район) та Годиської (Романівський район) сільських рад з центром у Високій Печі.

Участь у роботі сесії взяв голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Оханський, актив Громадської ради при РДА, представники місцевої громади.
Ю.Оханський виступив перед велелюдним зібранням та виклав ключові принципи об’єднання громад на нинішньому етапі, наголосивши, що в основі будь-якого рішення місцевих органів влади має бути думка власне громади, а тому необхідним кроком на шляху об’єднання має стати обов’язкове проведення громадського обговорення з цих питань. Зауважимо, що подібні слухання у селах Високопічської сільської ради вже відбувалися. Тоді громада виявляла бажання доєднатися до Тетерівської ОТГ, що передбачено останньою редакцією Перспективного плану формування територій громад Житомирської області, якого необхідно дотримуватися.

У свою чергу сільський голова Анатолій Маслов наголосив, що Високопічська сільська рада до останнього часу дійсно була фінансово неспроможною, що не дозволяло ініціювати подібне об’єднання раніше. Однак, чотири останні роки велася активна робота з місцевим бізнесом і після перереєстрації одного із потужних підприємств на території сільської ради з’явилася можливість говорити не лише про спроможність подібної громади до утримання соціальної інфраструктури, але й про можливість розвитку її капіталу.

Як би то не було, але процедура має бути витримана – спочатку громадське обговорення в усіх громадах потенційного територіально-адміністративного утворення, а лише потім – надання відповідних пропозицій щодо безпосереднього об’єднання.

Підсумовуючи відзначимо, що процес добровільного об'єднання громад незабаром завершиться. Перспективним планом передбачено доєднання населених пунктів Високопічської сільської ради до спроможної Тетерівської ОТГ. При цьому керівництво області та району твердо переконане, що формування громад має йти виключно у відповідності до Перспективного плану, адже деякі громади мали 5 років для напрацювання відповідних рішень, але за цей час не спромоглися добровільно об'єднати сільські ради.

Як повідомив редакцію “Сільського життя” Високопічський сільський голова Анатолій Маслов, на сесії було прийнято рішення 23 лютого провести громадські слухання, де розглянути можливість створення ОТГ з Високопічської та Глибочанської сільрад. То ж приєднання Високої Печі до Тетерівки, що пропонує обласна влада, зависло у повітрі.

Ю. Оханський - на сесії  Високопічської сільської ради
Ю. Оханський - на сесії  Високопічської сільської ради
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...