» » Висока Піч: Є така професія - захищати Батьківщину


Висока Піч: Є така професія - захищати Батьківщину

22-02-2020, 10:09
Переглядів 250
Висока Піч: Є така професія - захищати Батьківщину
Для більшості громадян України Радянський Союз назавжди залишиться Батьківщиною, де ми народилися, виросли, здобули якісну безкоштовну освіту в школі чи вищому учбовому закладі, система викладання в яких й зараз визнається найкращою в світі, працювали на заводах чи у колгоспах, отримували безкоштовно квартири чи будинки, відпочивали у санаторіях чи піонерських таборах. І до 1991 року створили одну з наймогутніших країн Європи - сьоме місце за станом економіки!

А чоловіки, звичайно, з радістю виконували свій почесний обов’язок і з 18-річного віку призивалися на строкову службу до лав Радянської Армії чи Військово-Морського Флоту, які надійно захищали мирне життя та працю всього багатонаціонального радянського народу, який жив за принципами братерства та інтернаціоналізму.

Усіх земляків, хто пройшов цю школу гартування чоловічого характеру, хто з честю виконав свій обов’язок перед народом у радянські часи у найсильнішій армії світу, редакція газети “Сільське життя” вітає зі святом, бажає усіх благ і з усіма справжніми чоловіками 23 лютого підіймає келих за наше славне минуле!


Пожовклі фото армійського альбому


23 лютого у абсолютної більшості чоловіків зрілого віку асоціюється з Днем Радянської Армії і Військово-Морського Флоту СРСР. Ностальгія? Можливо, адже в кожному "дембельському альбомі" знаходяться слова, подібні до цих:

"А время идёт, проходят года, за датой меняется дата. Откроешь альбом и вспомнишь тогда, что был ты когда-то солдатом…"

Згадати ж, дійсно, є що. Особливо людям, чия доля безпосередньо була пов'язана з військовою службою. Нижче піде мова лише про кількох із них, точніше - про колишніх військовослужбовців Ракетних військ стратегічного призначення Радянського Союзу, але спочатку кілька слів про одного із командирів-ракетників.


Отож, майор Хачков Олександр Володимирович, 1952 р.н. Уродженець Псковщини. Виріс в сільській глибинці в родині службовців, де, окрім нього, було ще п'ятеро дітей. Батько -бібліотекар, мати - фельдшер мали можливість дати дітям вищу освіту. Так, Олександр Володимирович закінчив Ризьке вище командно-інженерне військове училище імені Маршала Бірюзова. Цей навчальний заклад випускав висококваліфікованих спеціалістів для радянських РВСП - ракетних військ стратегічного призначення.
Висока Піч: Є така професія - захищати Батьківщину

Молодим лейтенантом О. Хачков з 1974 року розпочав служити в 431-му ракетному полку, що базувався у Високій Печі, яка нині стала його другою малою батьківщиною. Був начальником штабу дивізіону. Остання посада - заступник командира дивізіону по бойовому управлінню. Тобто - тримав у своїх руках "ядерну кнопку".

Колеги і підлеглі характеризують його як вимогливого командира, для якого почуття відповідальності і гідності були не порожніми словами. Будучи командиром батареї отримав найвищу військову кваліфікацію - спеціаліст-майстер. Між іншим - майстер спорту з багатоборства. Отож, йому слово…


"Прапорщик, який вартий звання офіцера" - такими словами характеризує майор Хачков Степанчука Івана Петровича, який служив у складі 431-го ракетного полку з 1978 року. Перед цим - строкова служба в РВСП в Казахстані. Електрик-дизеліст шахтної установки комплексу 8К67У. Закінчивши військово-технічне училище - інженер розрахунку електрозабезпечення, але прапорщик. Документи на присвоєння офіцерського звання прийшли через два дні після двадцять сьомого його дня народження… У Високій Печі служив у окремій полковій групі регламенту, відповідаючи за підйомно-транспортне обладнання ракетних комплексів 8К63. Тож не дивно, що саме у нього віднайшлося досить цікаве фото: підйом ракети Р-12 7-ї батареї 2-го дивізіону 431 рп.
Дивізіон базувався в районі села Глибочок Житомирського району. Завдяки Івану Петровичу нині нам відкрита завіса особливої секретності щодо ракетно-ядерної техніки в нашім краю. Але за подібні фото можна було отримати великі неприємності. І це ще м'яко кажучи…
Висока Піч: Є така професія - захищати Батьківщину

В.ДАЦЮК

Повністю публікацію читайте у газеті "Сільське життя"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...