» » А де ж надпис, що воїн загинув в Афганістані?


А де ж надпис, що воїн загинув в Афганістані?

21-02-2020, 10:38
Переглядів 192
А де ж надпис, що воїн  загинув в Афганістані?
Незнайко Олександр Миколайович, народився 9 січня 1964 року в селі Станишівка в селянській родині. Закінчив Станишівську середню школу та Житомирський технікум механічної обробки деревини. У Збройні Сили СРСР призваний Житомирським міським військовим комісаріатом 22 березня 1983 року.

У Республіці Афганістан Олександр перебував з вересня 1983 року. Служив навідником-оператором бойової машини піхоти (БМП) розвідувальної роти в 149-му гвардійському мотострілковому полку 201-ї мотострілецької дивізії (військова частина польова пошта 82869, місто Кундуз).

13 липня 1984 року під час бойової операції, висуваючи в пішому порядку, розвідувальна рота, в складі якої діяв єфрейтор Незнайко піддалася обстрілу. Противник з гір вів щільний вогонь по підрозділу. У бою, що зав'язався, єфрейтор Незнайко знищив дві вогневі точки, але сам був важко поранений. Його доставили у військовий госпіталь, де від отриманих ран він помер 31 липня 1984 року. Посмертно його було нагороджено Орденом Червоної Зірки.

У Станишівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. 9 травня 1989 року було відкрито кімнату-музей імені Олександра Незнайка, де зібрані особисті речі, листи, нагороди, фотографії, спогади вчителів і товаришів. Одна із центральних вулиць села Станишівка перейменована на честь загиблого у Афганістані Олександра Незнайко. Поховали Олександра в рідному селі Станишівка, де на могильній плиті зроблений напис: «Загинув при виконанні інтернаціонального обов`язку».

Чомусь про Афганістан забуто.

На жаль, на меморіальній дошці, що встановлена на стіні Станишівської школи також відсутня інформація, чому саме Олесандра Незнайка увіковічнено серед інших випускників цього закладу освіти.

Хочеться сподіватися, що сталося це випадково, а не на догоду нинішнім ідеологам, що сіють розбрат в народі та стирають з пам’яті все радянське?

Тарас Сріблястий
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...