» » Уміємо співати, вмієм танцювати


Уміємо співати, вмієм танцювати

10-02-2020, 01:08
Переглядів 144
Уміємо співати, вмієм танцювати
Коднянський Будинок культури зведений наприкінці 60-х років минулого століття на кошти колись могутнього колгоспу "Україна". Будівля двоповерхова, з великими фасадними колонами та своєрідною ліпниною, що говорить про типовий стиль часів радянської забудови.

Як і в ті часи, зараз він став головним осередком культурно-масового життя для коднянців. 18 років поспіль берегинею та директором цієї творчої майстерні є Світлана Бойчук. Вона, як ніхто інший, знає духовні потреби односельців, оскільки сама народилася, вчилася та нині проживає у селі Кодня. Допомагають їй в організації якісного проведення дозвілля населення два художні керівники та акомпаніатор.

Гордістю не лише села, а й району, тут є хореографічний зразковий колектив "Сюрприз", який налічує понад 70 учасників. Нещодавно на Міжнародному фестивалі "Буковель-Фест" у місті Яремча під керівництвом хореографа Юлії Тіунової учасники колективу отримали всі призові місця, у тому числі Гран-Прі.
Знаменитим є й жіночий співочий колектив "Веселі панянки". Створений у 2011 році, він швидко набув популярності та полюбився слухачам. За що у 2014 році йому присвоєно звання Народний.

- Наші "Веселі панянки" відомі не лише в Україні, а й за її межами, - розповідає директор Будинку культури і, за сумісництвом, художній керівник колективу Світлана Володимирівна. - Так, на співочому конкурсі у Болгарії нас визнали одними з кращих, присвоївши почесне друге місце.

У Коднянському культурному осередку є й дитячий ансамбль "Мрія", художнім керівником якого працює Антипчук Сергій, вокальна група "Купава", шефство над якою отримала теж Світлана Володимирівна. На базі БК організоване любительське об'єднання "Мамина доня", керує яким вправний майстер на всі руки Олена Ольшанська. Основний вид діяльності - бісероплетіння, квілінг, косоплетіння та інші види ручної роботи. Крім того, у БК є театралізовані гуртки та спортивна кімната, де проходять заняття з шахів, шашок, настільного тенісу та інших видів спорту, а також є тренажерна зала.

- Для таких відомих і талановитих колективів потрібні відповідні гарні костюми, - розповідає директор Світлана Бойчук. - На допомогу від держави ми не розраховуємо, тому справляємося власними силами. Усю дизайнерську роботу та пошиття вбрання для учасників взяла на себе наша рукодільниця Олена Станіславівна. Звісно, не обходиться без спонсорської допомоги. Хочу подякувати за фінансову допомогу депутату Житомирської районної ради Андрію Якімцю, який минулого року виділив нам 9 тисяч гривень на матерію та оздоблення для костюмів. Також щире спасибі місцевому підприємцю Олександру Баранюку за фінансову підтримку під час поїздки на Міжнародний фестиваль в Яремчу та до Болгарії.

Село Кодня стало символом скорботи і пам'яті страчених під час повстання "Коліївщини". Тому щороку до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва на плечі працівників культури села лягає надважливе і відповідальне завдання - організувати масштабне свято для усіх охочих завітати до села.

- Останнім часом ми влаштовували велике театралізоване дійство обласного рівня під назвою "Гайдамацька Покрова", куди залучаються не лише творчі колективи Кодні, а й різні талановиті гурти Житомирщини, - зазначила директорка. - Щодо інших заходів, то ми проводимо їх відповідно до складеного річного плану. Відтак, традиційно проводяться народні гуляння до зустрічі весни, обряди на Івана Купала, проходять вшанування пам'яті Тараса Шевченка, полеглих героїв у Великій Вітчизняній війні, святкування Дня матері, Дня села, Дня Незалежності України та багато інших.

Та попри усі відзнаки і нагороди, успіхи та популярність творчих колективів у Будинку культури села Кодня є свої господарсько-побутові проблеми. Так, тут існує проблема з опаленням. Під час капітального ремонту приміщення була ліквідована вся опалювальна система, оскільки обігріти таку площу - потребує значних затрат. Тому зараз у кожній гуртковій кімнаті, а їх три, встановлені електричні обігрівачі. Проте і вони "накручують" електроенергію на кругленьку суму. А от велика обрядова зала залишається холодною.

Відсутність тепла узимку не єдина проблема у залі. Наразі там протікає дах, що позначається на стелі, де неозброєним оком видно цвіль та сирість. Застарілі стільці ще з часів створення будинку - з року в рік залишаються відкритою темою. На сьогодні замінити 500 посадкових місць - коштує понад 450 тисяч гривень. Ще одне болюче питання - у приміщенні відсутнє водопостачання та санвузол, що створює великі незручності для працівників та самих учасників аматорських колективів та відвідувачів.

Світлана Володимирівна сповнена оптимізму, вона не втрачає надії. З сумом згадує ті радянські часи, коли ще зовсім малою переступила поріг рідного коднянського Будинку культури, де було затишно і тепло, тепло навіть у коридорах та фойє. Зараз жінка з гордістю, щирою посмішкою розповідає про своїх творчих і здібних односельчан, у яких вкладає душу, ділиться знаннями і допомагає розвиватися кожній обдарованій особистості.

При Будинку культури відкритий народний музей історії села Кодня. Але про нього - читайте у подальших випусках газети "Сільське життя".

Світлана Північна
Уміємо співати, вмієм танцювати
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...