» » Василівська школа: з надією на краще


Василівська школа: з надією на краще

10-02-2020, 01:03
Переглядів 143
Василівська школа: з надією на краще
Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів розташована в самісінькому центрі села, поруч з приміщенням сільської ради. Незважаючи на те, що будівля потопає у зелених розкішних деревах, її важко не помітити. Викладена плиткою доріжка із побіленими бордюрами сама доводить до центрального входу. Приміщення відносно нове, збудоване у 1997 році. Тоді ж школа носила звання І-ІІ ступенів, а вже наступного року її реорганізовано у школу І-ІІІ ступенів.
Відтак, 14-й рік очолює Василівський освітній заклад педагог з 29-річним стажем, вчитель математики Лариса Стельмащук.

Василівська школа: з надією на краще

Бути керівником педагогічного колективу - справа не з легких. На плечі директора лягає велика відповідальність і за навчально-виховний процес, і за організаторську роботу, і вирішення господарських питань. У 2019 році Лариса Петрівна отримала подяку від відділу освіти Житомирської РДА за плідну організаторську і творчу роботу з удосконалення освітнього процесу.

- Загалом, у нашій школі 41 працівник, серед них 25 вчителів. Звичайно, кожен педагог намагається відшукати цікаві методи роботи з дітьми, обрати певну тактику, стиль роботи, намагається створити умови для позитивного розвитку, творчої реалізації. Тому найактивніші не залишаються поза увагою. Відтак, у 2019 році відділом освіти Житомирської РДА вручено Подяки вчителю музичного мистецтва Олександру Цьопичу, вчителю біології Оксані Весельській, вчителю початкових класів Вікторії Каменчук, - говорить Лариса Стельмащук.

Василівська школа радо приймає не лише місцевих дітей, а й мешканців сіл Болярка, Рудківка, Заможне, звідки щодня регулярно, згідно з графіком, відбувається підвіз учнів на навчання шкільним автобусом. В цілому, школу відвідує 113 учнів. Наразі у першому класі 8 чоловік. Початкова ланка харчується безкоштовно, а це - 39 школярів. Крім них, ще вісім пільговиків теж отримують обіди за кошти держави.

Індикатором якості знань, отриманих під час навчання, є зовнішнє незалежне оцінювання. У 2019 році Василівська загальноосвітня школа посіла ІІІ місце у Житомирському районі за результатами ЗНО. Досить непоганий показник. Звісно, цьому передувала сумлінна робота як вчителів, так і учнів.

- Нашій школі є ким пишатися, - зазначила директор Лариса Петрівна. - Завдяки досвідченим, талановитим педагогам, учні посідають призові місця на олімпіадах різних рівнів. Гордістю навчального закладу є учениця 8 класу Олександра Шадура, яка посіла призові місця у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з хімії, біології, математики, української мови і літератури, у ХХ Всеукраїнському конкурсі з української мови і літератури імені Петра Яцика. Варто відзначити талановиту Соломію Черпіцьку, ученицю 5 класу, яка посіла призове місце у ІІ етапі Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Окрім навчального процесу керівник навчального закладу дбає і про позашкільний освітній процес. Зокрема. У школі функціонує 5 гуртків різного спрямування: два спортивних, музичний, хореографічний та мистецтво нашого народу.

- Для різнобічного розвитку дітей ми організовуємо різноманітні поїздки, екскурсії. У минулому році наші учні відвідали Хорошівський музей коштовного і декоративного каміння - одного з найвідоміших геологічних музеїв не лише України, а й світу, а також здійснили подорож до міста Житомира на Новорічну ялинку, у кінотеатр на прем'єри фільмів "Захар Беркут" та "Нескорені", - розповіла директор.

У Василівській школі піклуються про пожежну безпеку. У 2019 році приміщення школи обладнано системою протипожежного захисту відповідно до вимог та встановлено дерев'яні елементи горищних покривів, що оброблені засобами вогнезахисту. За протипожежний захист подбала Житомирська РДА, виділивши кошти у сумі 500 тисяч гривень. Не стоїть осторонь цієї важливої теми і сільська рада: за її сприяння будівлю освітнього закладу обладнано пристроями захисту від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів. На ці потреби з місцевого бюджету надійшло 60 тисяч гривень.

За спонсорську допомогу замінено проріз виходу на горище з приміщення школи, протипожежним люком з межею вогнестійкості не менше EL 30.

- Хочу подякувати працівникам відділу освіти Житомирської РДА за допомогу та підтримку з їхнього боку. У минулому році з районного бюджету на ремонт їдальні, а саме - облицювання підлоги та стін, заміну витяжної шафи, ремонт електроплити, придбання холодильника та посуду виділено майже 200 тисяч гривень. До того ж 30 тисяч гривень ми отримали на прочищення каналізаційних труб та 37 тисяч на заміну шин у шкільному автобусі. А також, відповідно до Програми "Нова українська школа", укомплектовано перший клас: нові парти, стінка, стіл, телевізор та інше.

Наразі проблемою у Василівській загальноосвітній школі залишається відсутність якісної подачі мережі інтернет. З такою швидкістю, яку пропонує один із мобільних операторів, не можливо працювати на уроках інформатики. Та і взагалі, у світі сучасних технологій і потреб неможливо без інтернету. Тому гуртом шукають способи вирішення даного питання.

Світлана Північна
Василівська школа: з надією на краще
Василівська школа: з надією на краще
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...