» » Наш земляк із Залізні - Герой Радянського Союзу


Наш земляк із Залізні - Герой Радянського Союзу

5-02-2020, 05:31
Переглядів 199
Наш земляк із Залізні - Герой Радянського Союзу
Полк Червоної Армії, яким командував полковник Лихотворик, під час Великої Вітчизняної війни з боями йшов на захід, звільняючи нашу землю від німецько-нацистських загарбників та їхніх прихвоснів. Наступальний порив охопив усіх - і солдатів, і командирів. Гіркі дні оборони і підступів залишились позаду.

На південний захід від волинського міста Ковель в запеклому бою полк прорвав сильно укріплені позиції противника і, навально переслідуючи гітлерівців, з ходу на підручних засобах і вплав, під сильним мінометним та артилерійським вогнем і ударами ворожих штурмовиків, форсував ріку Західний Буг і захопив плацдарм на протилежному березі.

Зусилля фашистів скинути радянських піхотинців в ріку були марними. Контратаки ворога були відбиті з великими для нього втратами.

Розвиваючи досягнутий успіх, командир повів бійців в обхід укріпленого оборонного району. Маневруючи на полі бою, стрілецькі батальйони вийшли у фланг і в тил противника, вибили його з рубежа і в навальному нічному бою штурмом оволоділи важливим стратегічним пунктом і великим залізничним вузлом - містом Холм.

Фашисти понесли великі втрати в живій силі і техніці, тоді як в полку втрати були незначними. Сміливі, рішучі дії принесли полкові перемогу.

Визволяючи Польщу від нацистських окупантів, у наступальних боях, що розпочались 14 січня 1945 року з плацдарма на західному березі Вісли в напрямку Зволень - Радом і боях за Познань стрілецький полк Червоної Армії блискуче виконав завдання. Прорвавши на своїй ділянці оборону противника, після триденних напружених наступальних боїв він вийшов на рубіж північніше міста Радом.

У цих боях від влучного вогню частин полку німці втратили понад 400 чоловік вбитими. Більш як 300 гітлерівців потрапили в полон.

Намагаючись швидше визволити Познань, полк радянських бійців з маршу вступає в нерівний бій.

28 січня, застосувавши обхідний маневр в тил ворога, полк з боями оволодів двома фортами, що прикривали підступи до міста Познань, і захопив 15 кварталів південно-західної частини його, наніс ворогу великі втрати, створив у місті паніку і захопив у полон 211 німецьких солдатів і офіцерів.

А 2 лютого 1945 року радянські бійці під командуванням В. С. Лихотворика під сильним ворожим вогнем з західної частини міста першими форсували ріку Варта і в жорстоких вуличних боях захопили плацдарм на протилежному березі, цим самим забезпечивши перемогу всій дивізії, що наступала.

Успіхи полку багато в чому залежали від сміливих, продуманих рішень і дій командира. Він вів бійців від одного рубежа до іншого, від перемоги до перемоги. Його бойову відвагу, сміливість, вміння швидко зорієнтуватись на полі бою оцінено по заслугах.

За тактично грамотні дії в боях з ворогами, за ініціативність в командуванні бійцями, особисту хоробрість і відвагу Володимиру Степановичу Лихотворику присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу.

Хороша теоретична підготовка і великий практичний досвід принесли заслужену шану нашому землякові.

Залишається додати: Володимир Степанович Лихотворик народився в селі Залізня нашого району. Служив у радянських прикордонних військах, потім вчився на Вищих курсах прикордонників. На фронті - з липня 1941 року. В боях був тричі поранений. Нагороджений шістьма орденами, медалями.

Тепер проживає в місті Ірпінь Київської області, пенсіонер. Часто навідується Володимир Степанович в рідне село, розповідає молоді про ратні подвиги, про своїх бойових побратимів.

Р. ВЕСЕЛИК
Газета Житомирського району “Зоря комунізму”, 1969 рік
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...