» » Про Різдвяний піст


Про Різдвяний піст

4-12-2019, 13:55
Переглядів 699
Про Різдвяний піст
Різдвяний піст розпочався 28 листопада. Відомо, що триватиме цей пост буде протягом 40 днів, і закінчиться лише перед самим святом - 6 січня.

Різдвяний піст є не тільки дуже важливим, але і одним з найскладніших, так як в його період проходить безліч свят, в тому числі Новий Рік.Суть посту полягає не тільки в обмеженні певної їжі та алкоголю, але й від веселих і великих застіль.

Вважається, що під час посту перед Різдвом потрібно приділити час спілкуванню з Богом, молитвам. Під час цього періоду православні вчаться виганяти з голови погані думки.


Що не можна їсти під час посту

Під час дотримання посту, людина відмовляється приймати їжу тваринного походження. До такої їжі відносяться: м'ясо, яйця, молочні продукти, риба.
У православних прийнято розділяти пост перед Різдвом на два періоди: перший - з 28 листопада по 9 грудня, а другий - з 20 грудня по 5 січня.
Про Різдвяний піст

Під час першого періоду, такі дні тижня як понеділок, середа і п'ятниця є найсуворішими. У ці дні прийнято споживати їжу рослинного походження. У вівторок і четвер можна їсти гарячу їжу з додаванням рослинної олії.

Під час вихідних днів, а також 4 грудня (свято Пресвятої Богородиці), 13 грудня (свято Андрія Первозванного), 19 грудня (свято Миколая Чудотворця), можна собі дозволити трохи вина і риби.

Друга частина посту є більш суворою. Під час цього періоду людині, яка дотримується посту, повністю заборонено приймати в їжу вино і рибу.
6 січня проходить Святвечір. Часто віруючі в цей день зовсім нічого не їдять до того, як на небо не зійде перша зірка. Після цього прийнято накривати стіл, на якому буде 12 пісних традиційних страв.

Деякі люди думають, що в дотриманні посту немає нічого складного. Варто просто не купувати заборонені продукти і все. Однак не все так просто, адже різкий перехід на пісну їжу може погано відбитися на вашому організмі.

Перед початком посту потрібно відвідати лікаря (гастроентеролога). Він проведе обстеження і оцінить стан вашої травної системи.

Якщо при огляді виявилося, що у вас проблеми з шлунково-кишковим трактом, то лікар допоможе скласти правильний графік поста. Тобто, замість сирих продуктів, ви можете їсти тушковані або варені.

Якщо навіть проблем з травною системою у вас немає, організм все одно потрібно потихеньку підготувати до переходу на піст. Поступово виключайте зі свого раціону їжу тваринного походження. Тоді піст пройде для вас набагато легше і приємніше.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...