» » Які задуми у Житомирської РДА щодо "децентралізації"?


Які задуми у Житомирської РДА щодо "децентралізації"?

30-11-2019, 11:58
Переглядів 898
Які задуми у Житомирської РДА щодо "децентралізації"?
28 листопада у малій залі засідань районної ради під головуванням очільника райдержадміністрації Юрія Оханського, за участі народного депутата України Сергія Кузьміних, голови районної ради Сергія Крутія, радника з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Романовича, депутата обласної ради Тараса Собка, депутатів районної ради, голови Громадської ради при РДА Юрія Бовсуновського, селищного та сільських голів громад району, які наразі не охоплені об’єднанням та представників Оліївської і Тетерівської ОТГ, пройшла нарада з обговорення перспектив завершення процесу добровільного об’єднання громад у Житомирському районі.

Розпочалася зустріч з констатації Ю. Оханським факту, що наразі наш район знаходиться на завершальній стадії об’єднання, однак частина громад району до цього часу не може визначитися із власним майбутнім.

Далі з коротким екскурсом в історію об’єднавчих процесів у районі та області виступив С. Романович, який акцентував увагу на тому, що, відповідно до чинного перспективного плану формування територій громад Житомирської області (далі – План), у Житомирському районі має бути сім ОТГ. Чотири сільські (Тетерівська, Станишівська, Оліївська та Глибочицька) та Житомирська міська (м. Житомир та с. Вереси) вже створені. Об’єднанням охоплено 45% території району. Водночас, до цього часу не об’єднаними залишаються громади південного (Сінгурівська) та Новоград-Волинського (Березівська) напрямків.

За словами радника з децентралізації, наразі на обласному та урядовому рівнях розглядається можливість внесення змін до Плану задля завершення об’єднання у добровільному форматі. Саме для цього, тобто – для обговорення пропозицій керівників на місцях, для врахування думки власне місцевих громад та узгодження позицій з врахуванням показників спроможності, і було організовано таку представницьку зустріч.

Нагадаємо, що головною проблемою і предметом суперечок при створенні Сінгурівської ОТГ залишається питання входження до громади селищ Новогуйвинське, Озерне та Гуйва. Сільські громади виступають проти об’єднання з «міськими», оскільки вважається, що утримання інфраструктури селищ буде основною статтею видатків бюджету такої ОТГ, а на розвиток сіл кошти виділятимуться по залишковому принципу. У свою чергу, громада Новогуйвинської селищної ради не погоджується на центр у Сінгурах та наполягає на створенні «власної» ОТГ. Можливі й інші варіанти, зокрема, приєднання трьох селищ до Станишівської об’єднаної громади. При цьому про бажання приєднання до Станишівки вже заявили Миролюбівська та Коднянська сільські ради. Про це ж думають і у Вертокиївці.

Основною проблемою, що гальмує створення Березівської ОТГ, є позиція щодо Високопічської сільської ради, яку решта учасників об’єднання не бачать у своїй громаді. Допоки не вирішили напрямок об’єднання і у Левкові.

У свою чергу С. Кузьміних висловив думку, що при формуванні пропозицій щодо внесення змін до Плану необхідно враховувати потребу обласного центру у розширенні власних меж. При цьому, на переконання народного депутата, села Високопічської сільської ради мають об’єднатися із сусідньою Чуднівською ОТГ, а Оліївська і Глибочицька громади можуть у перспективі «злитися» у одну громаду з центром у Глибочиці.

Заслуговує на увагу й думка Заможненського сільського голови Петра Нагорнюка, який висловив впевненість, що найбільш економічно ефективним було б створення на базі району єдиної ОТГ, тим більше, що зі створенням Житомирської міської ОТГ застороги відносно цього усунуто.

У кінці засідання було обговорено думку щодо перспективності поділу району на дві об’єднані громади – умовно «південну» та «північну». Таку позицію виклав Левківський сільський голова Олександр Окоча, у цьому його підтримав і голова районної ради. На загал така пропозиція не отримала зауважень від учасників наради, однак вже після неї знайшлися незадоволені таким варіантом завершення об’єднавчих процесів у районі. Тому робота у цьому напрямку триває.

У цілому варіантів завершення об’єднавчих процесів у районі було озвучено чимало. При цьому, як резюмував Ю. Оханський, громади Житомирського району мають домовлятися і напрацювати спільну думку. Тому сільські голови мають відповідально віднестися до цього питання і якомога швидше порозумітися.
Зауважимо, що міжвідомча робоча група з розроблення пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Житомирської області утворена відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації Віталія Бунечка від 26 листопада 2019 року.

Які задуми у Житомирської РДА щодо "децентралізації"?
Які задуми у Житомирської РДА щодо "децентралізації"?

З сайту Житомирської РДА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...