» » Що робити з державними актами на землю “старого” зразка?


Що робити з державними актами на землю “старого” зразка?

26-11-2019, 14:08
Переглядів 2306
Що робити з державними актами  на землю “старого” зразка?
Якщо Ви отримали державний акт на право власності на земельні ділянки з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору) маєте подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.

Адже ці акти не внесені до автоматизованої системи ведення Державного земельного кадастру, запровадженій у 2002-му році. Власники «старих» державних актів не зможуть здійснювати правочини доти, доки цей документ правоволодіння на землю не буде приведений у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин.

Якщо ви маєте державний акт виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи з 2009-го року (синього кольору), то можете побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на публічній кадастровій карті.

Так Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визнаються всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 01 січня 2013. Однак у власників земельних ділянок можуть виникнути непоодинокі проблеми у разі, якщо така ділянка не має кадастрового номера.

Згідно із Законом України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Отже, такі ділянки можна використовувати відповідно до їх цільового призначення, але здійснювати цивільно-правові угоди неможливо, поки не буде присвоєний кадастровий номер.

Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

Звичайно ж, все це не безкоштовно. Таким чином хтось з можновладців створив собі джерело для збагачення - звичайна практика для “незалежної” наскрізь корумпованої України, коли безмовний народ “доять” всі, кому не лінь.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...