» » Що буде з норковою фермою в Сінгурах?


Що буде з норковою фермою в Сінгурах?

30-06-2019, 21:47
Переглядів 929
Що буде з норковою фермою в Сінгурах?
Житомирський окружний адміністративний суд захистив права жителів села Сінгури Житомирського району, де працює ферма з вирощування норок. Про це 21 червня повідомила пресслужба суду.

Суд застосував до ТОВ «Профуна» заходи реагування шляхом часткової зупинки діяльності, а саме: заборонив використання ТОВ «Профуна» шедів (сараїв без бічних стінок, - ред.) №№ 12-16 для утримання та відгодівлі норок, комплекс будівлі та споруд № 28 за межами населеного пункту Сінгури, до отримання висновку з оцінки впливу об'єктів на довкілля, а також заборонив здійснення викидів (надходжень) в атмосферне повітря забруднюючих речовин під час вирощування ТОВ «Профуна» від стаціонарних джерел - шедів №№11-16.

«У справі в якості вільних слухачів взяли участь представники громадських організацій: «Єдина планета», «Клуб сінгурівської водойми», жителі села Сінгури Житомирського району, землі яких межують з фермою, на якій вирощують норки», - інформує прес-служба окружного адмінсуду і нагадує, що, на думку активістів, відповідач, ТОВ «Порфуна», забруднює навколишнє середовище, здійснюючи свою діяльність без відповідних дозволів.

Дане рішення може бути оскаржене в апеляційному суді.

У квітневій ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду про відкриття провадження зазначається, що позивачем є Державна екологічна інспекція Поліського округу, відповідачем - Товариство з обмеженою відповідальнвістю «Профуна», третьою особою без самостійних вимог на стороні позивача - громадська організація «Стоп корупції».

Нагадаємо, в серпні минулого року ОДА повідомила, що в селі Сінгури Житомирського району голландська компанія будує звіроферму, де будуть утримувати до 55 тис. норок. Після запиту депутата Житомирської облради Олега Пінського на сесії 7 березня 2018 року відповідні органи перевірили роботу звіроферми. У квітні 2018 року депутати Сінгурівської сільради звернулись до правоохоронних та контролюючих органів з приводу незаконного розміщення звіроферми на території сільради.

Як повідомляв Житомир.info, 30 травня 2018 інвестор Ханс Олесен та голова ОДА Ігор Гундич підписали меморандум про будівництво в Коростишівському районі норкової ферми на 5 тисяч маточних голів. 10 червня люди з плакатами «Залиш хутро тварині» пройшлися вулицями Житомира та зібрали підписи проти будівництва норкової ферми. 11 червня керівник апарату ОДА Олексій Шатило повідомив, що на законодавчому рівні діяльність таких ферм в Україні не заборонена, тому підстав для відмови інвестору у веденні такої підприємницької діяльності немає. 12 червня 2018 голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма створив робочу групу для врегулювання проблемних питань між інвестором ТОВ «Профуна» та Сінгурівською сільською радою.

За повідомленням Житомир.infoЩе про звіроферму у Сінгурах читайте ТУТ dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...