» » Полювання на браконьєрів


Полювання на браконьєрів

11-05-2019, 05:58
Переглядів 1082
Полювання на браконьєрів
6 травня спільні рейдові групи поліцейських та інспекторів Управління держагентства рибгоспу перевіряли дотримання встановлених у зв'язку з нерестом риби обмежень щодо рибальства на водоймах у Житомирському районі. У результаті виявлено два факти браконьєрства.

Свою роботу на водоймах рейдові групи розпочали з 22-ї години. І майже відразу на річці Гуйва, неподалік с. Лука, правоохоронці помітили чоловіка на човні, який виставляв сітки.

Втім сам порушник спілкуватись з інспекторами категорично не бажав і кілька годин мотався по річці, аби втекти від переслідувачів. Проте рейдувальники виявили наполегливість і принциповість, а тому уникнути викриття чоловікові не вдалось.

- Під час огляду було вилучено 3 сітки, одна уже поставлена у воді, а дві інші - ще у човні, - розповів заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП Микола Пархомчук. - Сам чоловік агресивно заперечував свою причетність до браконьєрства та ще й чинив опір діям поліцейських.

Відтак відносно порушника, як з'ясувалось 45-річного житомирянина, було оформлено матеріали відразу за двома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення - ст. 85 (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу) та ст. 185 (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського…). Тож відповідно до законодавства чоловікові за свої дії доведеться сплатити штрафи або ж відбути адміністративний арешт терміном до 15 діб.

Ще одного порушника інша рейдова група виявила на річці Гуйва за годину потому. Цей чоловік розставляв поблизу берега пастки-павуки, що також є забороненим знаряддям вилову риби. Поліцейські встановили особу порушника, а інспектори Управління державного агентства рибного господарства в Житомирській області зафіксували його дії, оформивши адміністративні матеріали за ст. 85 (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу) КУпАП.
Правоохоронці нагадують, що під час нересту риби забороняється перебування на річках, озерах та інших водоймищах маломірних суден промислового та кустарного виробництва, а також користування ними на вказаних водних об'єктах. Неприпустимою вважається й риболовля із застосуванням зброї, використанням електроструму, а також вибухових або отруйних речовин.

х х х х х

На річці Гуйва поблизу с. Пряжів працівники Житомирського рибоохоронного патруля зафіксували два грубих порушення правил рибальства.
Події сталися 29 квітня, про це 2 травня поінформували на сторінці Житомирського рибоохоронного патруля у Facebook.

Зокрема, один із порушників ловив рибу за допомогою "заборчика", інший - за допомогою "парашута". Складені адміністративні протоколи за ч.4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову вилучені та опломбовані.

х х х х х

Спільно з управлінням державного агентства рибного господарства у Житомирській області, заступником начальника відділу охорони біоресурсів та головним державним інспектором, обстежили річку Гуйва в районі селища Озерне та "Кавунові дачі" Житомирського району на виявлення браконьєрів.

3 травня, близько 2-ої години ночі в селі Корчак на річці Тетерів інспектори відділу охорони біоресурсів помітили та затримали двох рибалок (1982, 1983 р. н.) котрі ловили рибу незаконними знаряддями лову - сітками.

За грубе порушення правил рибальства відносно порушників складено протоколи за частиною 4 статті 85 КУпАП.

Нагадуємо, що з 1 квітня 2019 року в Житомирській області розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми:

- у річках вона триватиме з 1 квітня по 20 травня;

- у водосховищах з 1 квітня до 9 червня;

- у новостворених водних об'єктах, а також придаткових системах річок та інших водних об'єктах з 1 квітня до 30 червня.

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна у світлий час доби з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову - три кілограми.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...