» » Зберегти у людині образ Божий


Зберегти у людині образ Божий

3-03-2019, 12:04
Переглядів 1076
Зберегти у людині образ Божий
Останнім часом релігійне життя Житомирщини яскраво заграло реформаторсько-оманливими фарбами. Чи не кожного дня на медіа просторах можна зустріти свіжу інформацію про нові та нові переходи православних з однієї конфесії до іншої.

Як священик, на канонічній території парафії котрого теж були ініційовані збори про перехід, я не зміг залишитись осторонь та почав цікавитись: а як саме відбуваються такі процеси переходу до іншої релігійної структури. Адже масовий перехід релігійних структур до іншої юрисдикції може бути мотивований лише щирим бажанням віруючих, і жодного маніпулювання, фабрикації та обману тут і бути не може. Це ж питання Церкви, віри, та спасіння душ!

Провівши певний збір інформації переді мною відкрилась цікава картина. Думаю варто присвятити кілька слів, подіям кінця січня та початку лютого 2019 року, які мали місце в с. Сінгури, беручи до уваги схожість ситуацій у інших селах. Адже коли певна група людей хоче по особливому виразити свою релігійну позицію, заявити про це всім, та проявити себе небайдужими до церковного життя свого села, це прекрасно. Залишу осторонь пояснення різниці конфесій, поняття розколу і своє приватне ставлення до даної ситуації. На мою думку, є вартим уваги роз'яснення того, хто ж фактично має право ініціювати збори релігійної громади для вирішення нагальних Церковних питань.

Спочатку нагадаємо собі, що відповідно до статті 35 Конституції України кожен має право на свободу та віросповідання. Це право дозволяє кожному громадянину свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніяку. Далі прописано, що місцеві державні адміністрації повинні забезпечувати виконання законодавства про свободу світогляду та віросповідання. Отже ми бачимо, що Конституцією України існування релігійної громади є законним. Не менш важливим для урегулювання релігійного життя є закон №4128, котрий чітко визначає, що зміна підлеглості релігійної громади може прийматись не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, котра є необхідною для визначення повноважними загальні збори релігійної громади відповідно до її статуту.

Саме на підставі цього закону, певні ініціативні групи починають ініціювати проведення зборів села для вирішення зміни підлеглості релігійної громади. Але не менш важливим є правильне розуміння, того, що такі поняття як "релігійна громада" і "територіальна громада" апріорі не являються синонімами, але мають різне значення прописане законом. Слід наголосити на відмінності цих понять, оскільки, відповідно до статті 8 Закону України від 23.04.1991 № 987-XII "Про свободу совісті та релігійні організації", релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об'єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб. А згідно зі ст.1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальна громада - це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Ми бачимо явну різницю і повинні одразу виявляти підміну понять, так як це тягне за собою кримінальну відповідальність. Але ми можемо запитати "А як же ідентифікувати жителя села, котрий являється членом місцевої релігійної громади?". І на це питання чітка відповідь знаходиться у Статуті даної релігійної громади.

Статут - це документ, зареєстрований органами місцевої державної адміністрації, відповідно до Закону України, котрий (Статут) повноцінно регулює життя і діяльність релігійної громади. Опираючись на цей важливий документ, потрібно сказати, що членами релігійної громади є громадяни, котрі регулярно відвідують богослужіння (храму даної релігійної громади, а не будь-якої іншої), перебувають у канонічному послухові настоятелю та не перебувають під забороною чи церковним судом, що забороняє повноцінну участь у богослужбовому житті.

Опираючись на Закони прописані вище та положення Статуту можна в повній мірі оцінити легітимність або нелегітимність ситуації, коли певна ініціативна група ініціює збори територіальної громади. Звичайно роблять це без дозволу (благословення) голови місцевої релігійної громади, від імені котрої будуть проводитись збори, не ідентифікують людей на приналежність людей до даної релігійної громади. А це надзвичайно важливо, адже коли вирішувати церковні питання починає людина іншої конфесії, або взагалі далека і чужа Православію - ситуація може закінчитись трагічно!

Саме проведення зборів територіальної громади є прямим порушенням чинного законодавства нашої держави. Гарантом Конституції було гарантовано мирний перехід і мирне вирішення релігійних питань для кожної громади, а не для всіх бажаючих! Тому дії окремих людей, котрі прикриваючись вірою, духовністю та патріотизмом, а насправді переслідують приватні інтереси - є нічим іншим як розпалюванням міжконфесійної ворожнечі, та повністю підривають Авторитет Президента, та тягнуть за собою Кримінальну відповідальність.

Також часто в свій адрес, як священник, я чую два основних оскарження, нібито "я і Українська Православна Церква перечислює великі суми в столицю нашого східного сусіда", та "ну я ж давала колись кошти на церкву, і я ж маю право нею керувати". На зборах територіальної громади в с.Двірець була озвучена цифра в 6 мільярдів! Так от скажу з повною відповідальністю - я і Українська Православна Церква перечислює кошти в Пенсійний Фонд нашої України. Хто має сумніви то може зробити запит і отримати чітку відповідь. А хто вважає, що давши жертву на храм ви маєте право ним керувати, то дайте спочатку відповідь на питання: "а прийшовши в магазин і купивши товар за гроші, ви маєте право керувати магазином?".

Релігійна громада Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Сінгури одноголосно висловила підтримку та вірність Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Онуфрієм.

Храм - це місце, де людина може задовольнити свої релігійні потреби, і при наявності бажання, прошу звернути увагу: бажання а не обов'язку чи примусу, залишає "щось", на жертву храму. Найважливішим в храмі є Святе Причастя, котре неможна оцінити або замінити жодними матеріальними благами. Протягом століть, при різних державах та імперіях Православна Церква вірно служила народові України у справі спасіння і духовного опікування.

Сьогоднішня ситуація не ставить перед Церквою нових глобальних викликів, бо завжди у Її діяльності першочерговими буде завдання - зберегти у людині образ Божий, не дати нікому і нічому Його підмінити, спаплюжити і знищити. За таку свою діяльність Церква завжди була переслідувана і наслідком такого було лише Її укріплення. Тому з молитвою у серці залишаймось, в першу чергу, Людьми, навіть при вирішенні конфліктних релігійних питань.
Божого Вам Благословення у цей період приготування до Великого Посту, та сили і кріпості на духовні подвиги під час Великого Посту.

Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Сінгури
ієрей Вадим Давнюк


Зберегти у людині образ Божий
Зберегти у людині образ Божий
Зберегти у людині образ Божий
Зберегти у людині образ Божий
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...