» » Діяльністю Порошенка народ невдоволений


Діяльністю Порошенка народ невдоволений

12-02-2019, 13:18
Переглядів 410
Діяльністю Порошенка народ невдоволений
За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у січні 2019 року майже 70% опитаних вважають, що країні потрібні радикальні зміни. Лише 12% переконані, що нехай усе залишається так, як є сьогодні, а 14% - виступають за повернення у минуле. Запит на радикальні зміни відносно високий (близько 70%) у більшості областей.

Протягом останнього року зросла мобілізація виборців. 44% опитаних зазначили, що однозначно мають намір взяти участь у виборах Президента України, ще 35% - скоріше. При цьому зменшилася кількість тих, хто вважають, що їхній голос нічого не вирішує на виборах (з 47% до 40%).

Лідерами президентського рейтингу є В.Зеленський, якого підтримують 19,0% тих, хто визначився та має намір голосувати, а також Ю.Тимошенко, яку підтримують 18,2% таких респондентів. За П.Порошенка готові віддати свої голоси 15,1%, Ю.Бойка - 10,0%, А.Гриценка - 8,5%, О.Ляшка - 7,0%, Є.Мураєва - 3,6%, О.Шевченка - 2,9%, А.Садового - 2,7%, О.Вілкула - 2,6%.

В.Зеленський - кандидат, який має найвищий потенціал електорального росту (т.зв. "другий вибір"). Його готові підтримати 7,4% виборців, за умови, якщо їхні фаворити не братимуть участі у виборах. Ю.Тимошенко та А.Гриценка могли б підтримати ще по 6% таких опитаних, Ю.Бойка, О.Ляшка - по 5%, Є.Мураєва, А.Садового, О.Шевченка - по 4%, О.Вілкула - 3%, П.Порошенка та В.Наливайченка - по 2%.

У перемогу Ю.Тимошенко вірять практично у всіх макрорегіонах країни за винятком Галичини та Києва, де опитані більше переконані, що наступним президентом стане П.Порошенко.

Антирейтинг надалі очолює П.Порошенко: майже половина опитаних заявили, що не проголосують за нього за жодних обставин. 31% опитаних зазначили, що не віддадуть свої голоси за Ю.Тимошенко, чверть - за Ю.Бойка, кожен п'ятий - за А.Яценюка та О.Ляшка.

Моделювання другого туру дало наступні результати: Ю.Тимошенко тримає першість у парах з П.Порошенком (27% проти 18%) та Ю.Бойком (28% проти 18%). Водночас, дещо поступається у парі з В.Зеленським (29% проти 24%). В.Зеленський також перемагає у парах з П.Порошенком (34% проти 20%) та Ю.Бойком (33% проти 17%). У парі Ю.Бойко - П.Порошенко чинний президент лідирує з невеликою різницею (23% проти 21%). Важливо, що у наведених варіантах можливих пар більше третини опитаних заявляють про свою неучасть у виборах, 16-19% - ще не визначилися із симпатіями.

Лише 15% задоволені діяльністю Президента П.Порошенка, 80% - не задоволені. Діяльністю Прем'єр-міністра В.Гройсмана задоволені 12%, не задоволені 81% респондентів. Роботою Верховної ради України задоволені 5%, не задоволені - 90% опитаних.

Зростає кількість тих, хто покладає найбільшу відповідальність за вирішення проблем країни на Президента: у вересні 2017 року - таких було 49%, зараз - 57%. 16% вважають відповідальним за ситуацію у країні Прем'єр-міністра, стільки ж - Верховну Раду. Відповідальність на парламент відносно частіше перекладають виборці П.Порошенка.

Майже половина опитаних вважають, що найбільше гальмують позитивні зрушення у країні олігархи (48%) та Президент (45%). При цьому за рік останній показник зріс з 40 до 45%. Третина переконана, що винним у низькому темпі просування змін є Кабінет Міністрів (теж показник зріс з 29 до 32%), 22% так думають про коаліцію у парламенті (показник зменшився з 29 до 22%).

Майже 70% опитаних підтримують запровадження в Україні механізму прийняття державних рішень через всеукраїнський референдум.

Майже 60% - за дипломатичні шляхи врегулювання проблеми війни на Донбасі (37% - за припинення військових дій та замороження конфлікту, 22% - за надання цим територіям самостійного або ж федеративного статусу у складі України). Лише 7% - за повне відділення окупованих земель. З іншого боку 18% підтримують продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі.

Підтримка прозахідного вектору надалі переважає в Україні: 46% підтримують вступ до НАТО (32% - проти), 50% - за вступ до ЄС (30% - за рівновіддаленість від Росії та Заходу, 9% - за вступ до Митного Союзу).

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 6000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,3%. Терміни проведення дослідження: 16-24 січня 2019 р.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...