» » "Контрнаступ" Михайла Скока продовжується і набирає силу


"Контрнаступ" Михайла Скока продовжується і набирає силу

13-01-2019, 06:46
Переглядів 1127
"Контрнаступ" Михайла Скока продовжується і набирає силу
Криза влади в Оліївці посилюється - відкликано секретаря сільради і обрано нового - Тетяну Курінну

Продовжується протистояння на владному Олімпі у нещодавно створеній ОТГ з центром в Оліївці. Початком цього конфлікту стало рішення депутатів Оліївської сільради про дострокове припинення повноважень сільського голови М.Скока. Він визнав це рішення незаконним і “пішов у народ”. У багатьох селах ОТГ було проведено зібрання жителів, на яких селяни виступали проти відставки М.Скока і навіть були створені ініціативні групи для збору підписів для відкликання депутатів сільради, які голосували проти колишнього голови. У відповідь депутатська більшість Оліївської сільради прийняла рішення про проведення виборів старости у Троковичах, де “в.о. старости” було призначено колишнього сільського голову Н.Рубан, і яка була серед ініціаторів щодо підтримки М.Скока та відкликання депутатів.

Проте “скоківці” не принишкли, а продовжували збір підписів про відкликання депутатів і домоглися свого - першим сільська виборча комісія відкликала тепер вже колишнього секретаря сільради А.Мельниченка та направили Аграрній партії пропозицію щодо відкликання А.Слісарчук, яка була обрана за партійним списком.

У відповідь опоненти М.Скока подали заяву до поліції щодо фальсифікації рішення сільської виборчої комісії, а також обрали нового секретаря Оліївської сільради - Тетяну Курінну, яка тепер і є найвищою посадовою особою в Оліївці. Колишній голова подав позов до суду щодо незаконного звільнення.
Як все це було - у підбірці матеріалів.


5 січня територіальна виборча комісія прийняла рішення про відкликання за народною ініціативою депутата Оліївської сільської ради Анатолія Мельниченка. Таке рішення підтримали 10 з 14 членів комісії. Таким чином Оліївська сільська рада залишалася без секретаря сільської ради.
Нагадаємо, що 30 листопада 2018 року депутати Оліївської сільської ради висловили недовіру Оліївському сільському голові Михайлу Скоку.

х х х х х х х

У Оліївській ОТГ відбулось засідання постійної виборчої комісії, розглядали питання відкликання 2-х депутатів від села Троковичі Оліївської громади. Одного із них рішенням комісії відкликали. Це Анатолій Мельниченко, секретар Оліївської сільської ради.

"Ми збирали підписи на підтримку відкликання депутата по нашому округу номер 19 Анатолія Мельниченка. В нас зібрано 77 голосів, підписи, всі є достовірними. Ніяких фальсифікацій не було, ми дуже впевнені в своїх результатах" - розповіла офіційний представник ініціативної групи виборчого округу №19 Оліївської ОТГ Тетяна Зосім.

Згоду на відкликання за народною ініціативою ще однієї депутатки Анастасії Слісарчук на комісії теж підтримали, однак його має погодити вищий керівний орган партії, від якої її висували - Аграрної партії. Мешканці кажуть: звертатимуться і туди, аби депутата таки відкликали.

Нагадаємо, понад місяць тому голову Оліївської ОТГ Михайла Скока відкликали депутати громади. Мешканці сіл ОТГ обурилися цим рішенням та розпочали процес висловлення недовіри депутатам. 5-те січня - останній день подачі заяв від ініціативних груп мешканців. Виборча комісія розглядатиме пропозиції від жителів громади про відкликання депутатів по ще 5-ти округах громади.

х х х х х х х

Але тут не все так просто. Ось що з цього приводу повідомляється на сторінці "Життя Оліївської громади" у Фейсбуці 5.01.2019 р.:

В Оліївці незаконно відкликали депутата, незважаючи на кримінальну справу про підробку документів.

Сьогодні в Оліївській ОТГ територіальна виборча комісія прийняла незаконне рішення про відкликання депутата Мельниченка Анатолія, який на даний час виконує обов'язки голови ОТГ, та направлення документів по депутату - Слісарчук Анастасїї. Рішення прийнято силами членів ТВК - представників БПП, під тиском голови ТВК, який є членом пропрезидентської команди.

Представники БПП вчинили вищевказані дії під керівництвом громадянина Роман-ка, який прагне заблокувати роботу ради. На днях Президент заявив, що вимагає від усіх провести чесні, законні вибори. І ось ми бачимо як представники команди Президента, в числі яких і голова ТВК, приймають подібне незаконне рішення, підставляючи авторитет Глави Держави та дестабілізуючи ситуацію в громаді.

За фактом підробки документів щодо відкликання депутата Мельниченка, було відкрито кримінальну справу. Сьогодні голові ТВК було вручено ухвалу суду в рамках кримінальної справи щодо вилучення всіх документів, які стосуються відкликання депутата Мельниченка. Незважаючи на ухвалу суду і те, що поліція вже встановила факти підробки вищевказаних документів, голова ТВК прийняв незаконне рішення щодо відкликання депутата. Тим самим голова підставив інших членів ТВК.

Таким чином команда БПП робить усе, аби посіяти колапс у Оліївській громаді. Якщо відкличуть інших 6 депутатів - робота сільської ради може бути фактично заблокованою та нелегітимною. Після цього неможливо буде прийняти жодного рішення. Таким чином громаду зроблять недієздатною і її легко можна буде приєднати до Житомира. Саме про це мріють члени житомирського олігархату, які одночасно є представниками партії Порошенка. І саме для цього через свою "шістку" - громадянина Роман-ка - вони й заварили всю цю кашу зі зняттям депутатів Оліївської ради.

х х х х х х х

Як бачимо, Оліївка продовжує дивувати всю Україну. Спочатку там депутати сільради прийняли рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови М.Скока, тепер позбувся мандата депутата і секретар Оліївської сільради А. Мельниченко, який був одним з тих, хто протистояв колишньому голові.
То ж, в Оліївці було продемонстровано й роль сільської виборчої комісії у відкликанні депутатів за народною ініціативою. Все це виявилося дуже простою процедурою і народ має інструмент впливу на депутатів, які не виконують своїх передвиборчих обіцянок. Головне, щоб виборці були більш активними у цьому процесі. А Оліївська сільська виборча комісія на чолі з Анатолієм Колокольцевим показала свою принциповість і дієвість цього органу народного контролю за діяльністю депутатів, які забувають про свої обіцянки виборцям відразу після отримання мандата.

Звичайно, все це зумів організувати колишній Оліївський сільський голова Михайло Скок, але без авторитету в громаді та організаторських здібностей це йому навряд чи вдалося б зробити. То ж, позбавившись у сільраді найбільш одіозних депутатів-опозиціонерів, він тепер може сміливо йти на вибори сільського голови і повертатися на посаду з впевненістю, що подібної відставки вже не станеться. То ж, Михайло Скок, як і очікувалося, перейшов у контрнаступ. А депутати-опозиціонери вже бачать, що звільнивши голову, вони відкрили "ящик Пандори", який знищує вже їх самих.

До цього, для об’єктивності, варто додати, що все ж разом зі М.Скоком повернення його до влади домагається голова районного осередку порошенкової партії БПП “Солідарність” О.Романчук, який бере участь у всіх проскоківських акціях по селам. І саме з цією політичною силою зараз тісно пов’язані житомирські бізнесмени, які мають намір отримати доступ до 100-мільйонного бюджету Оліївської сільради та приміських земель.

х х х х х х х

4 січня 2019 року відбулося пленарне засідання позачергової дванадцятої сесії VII скликання Оліївської сільської ради, на якому було розглянуто сім питань порядку денного.

По першому питанню - про внесення змін до рішення 1-ої сесії VII скликання (II пленарне засідання) "Про утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження його персонального складу" від 22.12.2017 року доповів секретар ради А.М. Мельниченко. Після обговорення депутати вирішили вивести зі складу виконкому О.Л. Остапчук у зв'язку з поважними причинами та П.П. Кучинського у зв'язку зі смертю останнього. Натомість до складу виконавчого комітету увійшли А.А. Забродський та В.П. Павлюк.

Далі головний спеціаліст відділу кадрового та правового забезпечення ради Л.М. Заворотнюк запропонувала для розгляду проект рішення щодо внесення змін у додаток до рішення Оліївської сільської ради 5 сесії 7 скликання від 24.05.2018 № 61 "Про затвердження штатного розпису комунального підприємства "Здобуток" Оліївської сільської ради". Після детального обговорення депутати схвалили цей документ.

Також Л.М. Заворотнюк доповіла про необхідність виправлення помилки у формулюванні рішення дев'ятої сесії VІІ скликання від 30.11.2018 року №258 "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови". Сесія вирішила внести запропоновані виправлення до вищезазначеного документу.

У ході подальшої роботи депутати схвалили програму фінансової підтримки комунального підприємства "Здобуток" Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області на 2019-2021 роки, а також розглянули питання щодо визначення переліку об'єктів та видів робіт щодо виконання стягнення у вигляді громадських робіт, на яких засуджені будуть відбувати призначене покарання, визначення переліку об'єктів та видів робіт щодо виконання стягнення у вигляді громадських робіт та про визначення переліку об'єктів та видів робіт щодо виконання стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт і проголосували за запропоновані проекти рішень з даних питань.

На цьому пленарне засідання позачергової дванадцятої сесії VII скликання Оліївської сільської ради було завершено.

х х х х х х х

5 січня 2019 року відбулося засідання позачергової 13-ї сесії 7-го скликання Оліївської сільської ради з наступним порядком денним:

1. Про звернення до правоохоронних органів України щодо незаконних дій Оліївської сільської виборчої комісії з відкликання депутатів Оліївської сільської ради.

2. Про дострокове припинення повноважень секретаря Оліївської сільської ради.

3. Про обрання секретаря Оліївської сільської ради.

4. Про внесення змін до рішення 1-ї сесії 7-го скликання (2-е пленарне засідання) Оліївської сільської ради від 22.12.2017 року «Про утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження його персонального складу».

По усіх питаннях порядку денного депутатами було прийнято відповідні рішення, які будуть опубліковані на офіційному веб-сайті сільської ради. Зокрема, рішенням позачергової 13-ї сесії 7-го скликання секретарем Оліївської сільської ради обрано депутата від виборчого округу №16 Курінну Тетяну Георгіївну.
Т.Курінна народилася 29.05.1977 р., освіта вища, позапартійна, обрана до Оліївської сільради від села Довжик, член Постійної комісії з питань бюджету, комунальної власності та планування соціально-економічного розвитку

Як відомо, через дострокове припинення повноважень Оліївського голови М.Скока на сесіїі сільради 30 листопада, секретар Оліївської сільради виконує обов'язки сільського голови.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...