» » Поліція визнає: у Житомирському районі високий рівень злочинності


Поліція визнає: у Житомирському районі високий рівень злочинності

12-01-2019, 08:26
Переглядів 782
Поліція визнає: у Житомирському  районі високий рівень злочинності
Житомирським районним відділенням поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області при взаємодії з іншими правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування розроблено Комплексну програму профілактики злочинності у Житомирському районі на 2016-2020 роки та проводяться заходи щодо профілактики злочинності в районі.

Діяльність поліції здійснюється в тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та громадськими об'єднаннями на засадах партнерства і спрямована на задоволення їхніх потреб.

Завдяки створенню поліцейських станцій - сервіс поліції стає ближчим, оперативнішим та якіснішим для жителів громад. Як приклад, 16 листопада відкрилась поліцейська станція в селищі Озерне, що входить до Новогуйвинської селищної ради. Відтепер тут постійно працюватиме дільничний офіцер, за окремим графіком - ювенальний інспектор та за потреби - група швидкого реагування поліції. Відтак постійна присутність поліцейських допоможе позитивно впливати на загальний стан правопорядку та, окрім того, оперативно вирішувати жителям громади виникаючі конфлікти чи проблеми правового характеру. Робоче місце дільничного офіцера обладнано відповідною комп'ютерною технікою, доступом до інтернет-мережі, а також на окремий монітор виведено зображення встановлених у громадських місцях селища камер візуального спостереження.

Така співпраця дозволяє поліцейським стати ближчими та доступнішими, швидко та якісно надавати послуги людям. Впевнений, що такий досвід спонукатиме й інших жителів нашого району долучатись до такої ініціативи та дбати про безпеку та правопорядок у себе вдома.

Територія Житомирського району розділена на дві дільниці, на кожній з яких несе службу окремий наряд сектору реагування патрульної поліції, завдяки чому скоротився час прибуття поліцейських на виклики та повідомлення громадян, середній час прибуття становить 21 хвилину.

При реагуванні на повідомлення, що не містять ознак кримінального правопорушення, працівники сектору реагування патрульної поліції вживають, у межах повноважень, вичерпних заходів для розгляду його по суті, забезпечують повне та всебічне вивчення інформації, збір необхідних матеріалів (відбирають пояснення, складають рапорти та довідки), за необхідності, складають протокол про адміністративне правопорушення, здійснюють у визначених законом випадках провадження у справах про адміністративні правопорушення, оформляють офіційне застереження або попередження, проводять профілактичні бесіди тощо.

Так, за січень - вересень 2018 року працівниками СРПП здійснено виїздів на 6181 повідомлення про правопорушення та інші події та самостійно розглянуто 3496 матеріалів ЄО.

Оперативна обстановка в районі складна, високий рівень злочинності. Особливо крадіжок державного, колективного майна та крадіжок із помешкань громадян, у вирішенні цих складних питань правоохоронного характеру потрібна допомога зі сторони громадськості.

Так, упродовж одинадцяти місяців 2018 року Житомирським районним відділенням поліції зареєстровано 9515 заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події.

Зареєстровано з ознаками кримінального правопорушення 1161, з них по 814 заявах та повідомленнях прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР, 347 - приєднано до ЄРДР, по 8354 - прийнято рішення відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

По 271 кримінальному правопорушенню особам повідомлено про підозру. Закiнчено досудове розслiдування по 315 кримiнальним провадженням.

ТЯЖКІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСОБИ

За звітний період на території Житомирського району зареєстровано 7 умисних вбивств. По 6 із яких особи встановлені, по 1 на даний час проводяться слідчі розшукові та негласні слідчі (розшукові) дії з метою доведення причетності особи, яка його скоїла.

Як приклад, упродовж доби розкрито вбивство дівчини, учинене з помсти. Так, 6 серпня до поліції надійшло повідомлення про безвісне зникнення 20-річної житомирянки, а 8 серпня тіло дівчини було виявлене в яру серед будівельного сміття на околиці с. Бондарці. За висновком експертів, смерть дівчини настала через задушення. У рамках розслідування умисного вбивства (ст. 115 ККУ) розшуківці, серед іншого, відпрацьовували коло спілкування загиблої та її знайомих. У результаті вдалося вийти на 31-річного чоловіка, який почергово проживав то у Києві, то у Житомирі. Вони були знайомі досить добре і 2 серпня він запросив дівчину на зустріч. По дорозі між ними виник конфлікт, адже підозрюваний дізнався, що дівчина повідомила про його місце перебування нападникам, які у червні ввірвалися в його орендоване житло у столиці. Тоді чоловіка упродовж кількох днів утримували у гаражі, вимагаючи переоформлення майна. Упродовж доби поліцейські встановили викрадачів чоловіка та затримали організатора злочину, який нині під вартою.

Щодо 7 фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень, то особи встановлені, в т. ч. по 2 фактах, по яких спричинено смерть потерпілого. Для порівняння - у 2017 році в районі зафіксовано 4 факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень.

Також зареєстровано 1 факт зґвалтування, особу встановлено.

МАЙНОВІ ЗЛОЧИНИ

Щодо розбійних нападів, то з початку 2018 року не зареєстровано жодного, але зареєстровано 6 фактів пограбувань громадян. З них встановлено 5 осіб.
Зареєстровано 370 фактів крадіжок, з них встановлено осіб - 130.

Що стосується квартирних крадіжок, то згідно статистичних даних по Житомирському району було зареєстровано 65 фактів крадіжок з квартир. Із зареєстрованих в поточному році по 27 фактам квартирних крадіжок особам було повідомлено про підозру.

Як приклад, поліцейські встановили причетність групи щонайменше до півтора десятка крадіжок у селах Сінгури, Пряжів та Волиця. За місцем проживання трьох парубків були проведені санкціоновані обшуки та вилучено частину чужих речей. На даний час громадянам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 185 КК України.

Також, з метою розкриття та попередження скоєння злочинів, на території Житомирського району працівниками Житомирського РВП проводяться відпрацювання. Дані відпрацювання дали свій позитивний результат, а саме встановлено особу, яка скоїла ряд крадіжок електроінструменту, побутової техніки та продуктів харчування з дачних будинків Бобрівського дачного масиву Житомирського району, це був непрацюючий місцевий мешканець с. Заможне, якому повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 185 КК України.

У Житомирському районі зареєстровано 14 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами.

Так, 19 листопада поточного року близько 20 години до Житомирського районного відділення поліції звернувся 26-річний житель с. Калинівка із повідомленням про викрадення його автомобіля "Форд Сієра". Заявник розповів, що увечері він залишив машину на території свого обійстя, однак уже за годину не виявив її на звичному місці.

Орієнтування з прикметами викраденої автівки було направлено усім зовнішнім нарядам поліції, які несли службу на території сусідніх із Житомирським районів. Відтак поліцейські розпочали проведення спеціальних заходів, направлених на оперативне розкриття злочину та затримання причетної до нього особи.

У результаті викраденого "Форда" разом із викрадачем розшукали і затримали у м. Бердичів патрульні та оперативники поліції. Причетним до угону виявився 24-річний житель с. Калинівка.

За звітний період зареєстровано 25 фактів шахрайств.

Процес викриття шахраїв - тривалий та клопіткий, тому покарання, як правило, для них настає дуже часто через значний проміжок часу після першого злочину. Окрім того, знову ж таки законодавчі норми - санкція статті 190 ККУ передбачає покарання від штрафу до обмеження або позбавлення волі до 3 років. Останнє застосовується на практиці вкрай рідко.

Предметом посягань злочинців у більшості випадків шахрайств являються гроші, мобільні телефони, коштовності та інше майно громадян.

На даний час одним з найбільш розповсюджених способів шахрайств є шахрайства, скоєні під приводом продажу чи купівлі товарів через мережу Інтернет.
Також, одним з найбільш розповсюджених способів скоєння шахрайств є злочини, скоєні відносно пенсіонерів та людей похилого віку.

У більшості випадків, вказані шахрайства скоюються злочинцями під виглядом продажу товарів у мережі Інтернет, а також у вигляді "Мама, я в поліції".

За звітний період зареєстровано 10 кримінальних правопорушень за фактами незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами. По 8 злочинам особам повідомлено про підозру, питома вага розкриття становить 80%, при обласному - 74,2%. По іншим кримінальним провадженням призначено відповідні експертизи, які на даний час знаходяться в НДЕКЦ, за результатами яких СВ Житомирського РВП будуть прийняті рішення.

З початку 2018 року вилучено холодної зброї - 3 одиниці, гладко-ствольної зброї - 3 одиниці незареєстрованої: 1 саморобна (добровільно здана) та 1 обріз і 25 гладкоствольних рушниць, набоїв - 71 шт., 1 автомат, 1 пістолет, електродитонатор військово-інженерного призначення - 1 шт., а також, проведено оперативну закупівлю 4 кг пластиду.

Так, 15 листопада поточного року оперативниками Житомирського відділення поліції спільно з поліцейськими служби детективів слідчого управління ГУНП та працівниками УСБУ в області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону викрили двох військовослужбовців однієї з частин у продажі вибухових речовин. Під час слідчо-розшукових дій вилучено близько 2,6 кг, ймовірно, пластиду, 2 тротилові шашки, детонатор та 33 тисячі гривень. Обидва військовослужбовці затримані у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України. За місцями їх проживання проведено обшуки та вилучено 33 тисячі гривень, ймовірно, отриманих у результаті збуту вибухової речовини, наркотичні засоби та інші свідчення протиправної діяльності.

Досудове розслідування проводиться за ст. 263 (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут, вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 7 років. За наявною інформацією, вони привезені ними із зони проведення операції об'єднаних сил.

Стан протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин перебуває на постійному контролі керівництва відділу поліції.

Протидія наркозлочинності

За 11 місяців 2018 року зареєстровано 24 кримінальних правопорушення, пов'язаних із незаконним обігом наркотиків. Виявлено:

- Ст. 307 КК України - 2 (збут наркотичних засобів);

- Ст. 309 КК України - 22 (зберігання наркотичних засобів без мети збуту).


СИТУАЦІЯ НА ДОРОГАХ

Працівниками сектору реагування патрульної поліції під час патрулювання території обслуговування здійснюють профілактичні заходи спрямовані на зниження аварійності. З початку року на території обслуговування Житомирського районного відділення поліції скоєно 166 дорожньо-транспортних пригод (2017 - 251, що на 34% менше), серед яких 36 ДТП з травмованими (2017 - 78, що на 54 % менше), внаслідок яких загинули 6 осіб (2017 - 13, що на 54 % менше) та 43 особи отримали тілесні ушкодження (2017 - 108, що на 60 % менше).

ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИНІВ

Одним із головних напрямів нашої роботи є профілактика правопорушень. Враховуючи те, що у районі відносно невелика кількість раніше судимих людей, а це, як ви знаєте, найбільш потенційна категорія осіб, схильних до правопорушень, саме їх і намагаємося контролювати у першу чергу. Тобто, йдемо не від злочину до людини, а від людини до злочину. Найбільш ефективними є відпрацювання силами дільничних офіцерів поліції населених пунктів, під час яких дільничні проводять бесіди з громадянами, що схильні до правопорушень, перевіряють заяви та скарги громадян щодо тих осіб, які влаштовують сварки у сім'ях, торгують самогоном тощо. Дані факти слідче відділення вносять до Єдиного реєстру досудового розслідування. У подальшому оголошується підозра та з обвинувальним висновком направляється до суду.

За вказаний період часу проводилась значна робота із особами, які перебувають на профілактичних обліках, а це раніше судимі - 96 чол., адміннаглядні - 9, формальщики - 36 та сімейні насильники - 221. З даною категорією осіб постійно проводиться профілактична робота щодо недопущення вчинення ними, як адміністративних, так і кримінальних правопорушень.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...