» » Ціни на пальне зростають. Вартість проїзду - теж. Чому страждають люди і де уряд?


Ціни на пальне зростають. Вартість проїзду - теж. Чому страждають люди і де уряд?

14-10-2018, 07:03
Переглядів 767
Ціни на пальне зростають. Вартість проїзду - теж. Чому страждають люди і де уряд?
У соцмережі житомиряни та жителі передмістя обговорюють підвищення вартості проїзду на деяких приміських маршрутах, зокрема на № 126 (Тетерівка - Клітчин) та № 104 (Станишівська ЖРЛ - Іванівка), що планується вже цього тижня.

"На 126 маршруті висять оголошення, що піднімають тариф. Водій сказав, що ніби на 3 грн.", - такий допис у Facebook 8 жовтня залишила Ольга Легенчук.
Пост активно коментують інші користувачі соцмережі, зазначаючи, зокрема, що оголошення про підвищення вартості проїзду з 15 жовтня з'явилися і у маршрутках № 104.

Директор ТОВ "ЗАЛІЗНИЙ ПЕГАС" Ігор Бобер, котрий обслуговує маршрут № 126 та кілька інших у напрямку Високої Печі, у телефонній розмові з Житомир.info зазначив, що вартість проїзду дійсно зросте, але не на 3 грн., як того побоюються люди.

"Досі проїзд у наших маршрутках складав 6 грн (за межі міста). Так, з 10 жовтня вартість проїзду підвищиться, але не на 3 грн. Уже є готові розрахунки, відповідно до яких буде встановлена ціна. Але підвищиться вона не на 3 грн., це точно. Буде 7 грн, можливо, 8. Однак, швидше за все, таки 7 грн.", - наголосив Ігор Бобер та надіслав до редакції оголошення, які розклеїли у маршрутках.

У ПП "ПАТП - 2007", що обслуговує кілька житомирських приміських маршрутів, в тому числі і № 104, Житомир.infoтакож підтвердили інформацію про намір підвищити вартість проїзду орієнтовно з 15 жовтня. За словами перевізника, ціна зросте на 1-2 грн.

9 жовтня перевізники області, які здійснюють пасажироперевезення, зустрілися з керівництвом області. Під час наради обговорювалися складові вартості проїзду для пасажирів, витрати на здійснення перевезення.

За словами, автоперевізників області через постійне підвищення вартості палива, вони змушені будуть збільшити ціну за квиток на своїх маршрутах. Адже це і заробітна плата водія, і перевезення пільгових категорій громадян.

Заступник голови ОДА Олексій Ясюнецький наголосив на тому, що всі перевізники області мають надати свої розрахунки щодо ціни на перевезення для аналізу та акумулювання загальної інформації до профільного управління. І лише після обґрунтування своїх намірів, слідуватиме підняття вартості проїзду.

«Будь-які спроби підвищення вартості проїзду мають бути економічно обгрунтованими. Усі перевізники мають подати свої розрахунки за всіма маршрутами», - зазначив Олексій Ясюнецький.

Начальник управління дорожнього будівництва та інфраструктури ОДА Роман Крисюк зауважив, що наразі лише п’ять перевізників області надали свої розрахунки та заяви з наміром про підвищення вартості проїзду на своїх маршрутах.

За його словами, з 1 жовтня 2018 року по області була визначена з перевізниками вартість одного пасажирокілометра – 61 коп. Проте через значне здорожчання основних видів палива ціна одного пасажирокілометру збільшиться.

За повідомленням Житомир.info

Ось як прокоментував ситуацію один з пасажирів приміської маршрутки:

- Мене дивує і бентежить позиція перевізників. Вони не вимагають від уряду прийняти міри для зниження ціни на пальне, а тупо перекладають все на людей. І так буде продовжуватися доти, поки ми мовчатимемо. Але кому боротися з цим явищем, коли пів-країни виїхало за кордон? Пенсіонери матюкаються, люди розгнівані, але що тут поробиш, коли єднання серед нас немає... Цим і користується і влада, і перевізники, які, на відміну від нас, добре організовані. Це так ми йдемо в Європу? Де ці партії, громадські організації, яких ми чуємо лише перед виборами? Хто наведе лад у цій державі?..

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...