» » Знову зміни в освіті. Тепер створюватимуть округи


Знову зміни в освіті. Тепер створюватимуть округи

10-06-2018, 20:55
Переглядів 1045
Знову зміни в освіті. Тепер створюватимуть округи
Доступність якісної освіти для всіх школярів - одна з найактуальніших проблем сьогодення. Особливо, гостро це питання стоїть на селі. Одним із можливих шляхів вирішення цієї проблеми освітяни вбачають у створенні освітніх округів.

Начальник відділу освіти Житомирської райдержадміністрації Світлана Давиденко погоджується з таким твердженням і розповідає про створення таких округів у Житомирському районі.


-Світлано Олександрівно, поясніть, що ж таке освітній округ? У зв'язку з чим виникла необхідність упровадження цих округів у Житомирському районі?

-Сучасному старшокласнику потрібна професійна кваліфікована допомога у вирішенні проблеми вибору майбутньої професійної діяльності, адже, зазвичай, знайомство з майбутньою професією відбувається на основі зовнішньої привабливості, наприклад, за рівнем зарплатні, престижності професії, за прикладом батьків, друзів тощо. При цьому ігноруються якості власної особистості.

Однією з необхідних умов, що забезпечують належну якість професійної підготовки, є відповідна матеріально-технічна база, яка у більшості шкіл слабка, особливо в сільській місцевості. Саме тому виникла необхідність упровадження освітніх округів.

Освітній округ - це добровільне об'єднання у межах адміністративно-територіальних одиниць, навчальних закладів системи дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти, а також закладів культури і спорту.

У системі української освіти округи формуються за адміністративно-територіальним принципом.

- Скільки освітніх округів вже створено на території Житомирського району? Які заклади до них входять?

- На сесійному засіданні Житомирської районної ради 1 червня 2018 року прийнято рішення про створення поки що одного Левківського освітнього округу. До нього ввійдуть: Левківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Левківський дошкільний навчальний заклад "Золотий ключик" Левківської сільської ради, комунальний заклад "Районна бібліотека для дітей" Житомирської районної ради.

- Розкажіть про основні завдання, які стоять перед Левківським округом?


- Головні завдання будь-якого освітнього округу - це концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, створення належних умов для навчання обдарованих учнів, раціональне використання творчого потенціалу педагогічних працівників, впровадження в навчально-виховний процес сучасних навчальних та виховних технологій, створення єдиної системи виховної роботи.

Освітні округи утворюються з метою створення єдиного освітнього простору, забезпечення рівного доступу всіх школярів до якісної освіти, а також дають можливість організовувати допрофільну підготовку і профільне навчання.

У Левківській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається 365 учнів, хоча розрахована вона на 689 школярів. Заклад має потужний педагогічний колектив, із 45 вчителів 19 мають "вищу" кваліфікаційну категорію, 6 педагогів мають звання "Старший вчитель", 2 - звання "Вчитель-методист". Рейтинг Левківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - 3 місце серед 14 закладів загальної середньої освіти району.

Житомирська райдержадміністрація, Житомирська районна рада, Левківська сільська рада постійно працюють над покращенням матеріально-технічної бази школи. У 2016 році відремонтована каналізаційна система, у 2017 році завершена робота з монтажу металопластикових вікон, відремонтовано східці на вході в освітній заклад, встановлені твердопаливні котли. Має школа і власний автобус, який підвозить дітей на навчання.

Сьогодні ми маємо продумати кожен пункт плану розвитку навчального закладу, посилити матеріально-технічну базу навчальних кабінетів з фізики, хімії, біології, географії, інформатики, забезпечити поглиблене вивчення окремих предметів та запровадити профільне навчання.

-Які ще округи плануються створити у нашому районі? Чому відхилено пропозицію щодо створення Сінгурівського округу, оскільки на розгляд постійної комісії з гуманітарних питань Житомирської райради ви пропонували два округи: Левківський та Сінгурівський?

- Відділ освіти проводить аналіз мережі підпорядкованих навчальних закладів з урахуванням їх кадрового потенціалу та рівня матеріально-технічного забезпечення, стану впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання.

Вивчалося питання щодо створення ще чотирьох освітніх округів: Березівського, Коднянського, Троянівського та Сінгурівського.

Однак, оскільки Березівська, Василівська, Садківська та Заможненська сільські ради прийняли рішення про утворення об'єднаної громади, то і питання створення освітнього округу повинна вирішувати громада; створення Коднянського освітнього округу, на мою думку, можливе після добудови нової школи.

Троянівській ЗОШ І-ІІІ ступенів потрібно попрацювати над рейтингом, оскільки вона займає останнє місце серед 14 закладів загальної середньої освіти району. Питання про створення Сінгурівського освітнього округу не відхилене депутатами, а повернуте на доопрацювання. Причина пов'язана з децентралізацією влади на місцях.

- Чи вплине процес об'єднання на покращення фінансування закладів, адже для цього потрібна потужна матеріально-технічна база? Хто бере на себе основне фінансове навантаження?

- Засновниками освітнього округу, опорного закладу та його філій можуть бути органи місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад, районні ради.

Саме вони забезпечують витрати, а отже, беруть на себе фінансове навантаження витрат на: шкільний автобус у разі потреби, обладнання навчальних кабінетів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, упровадження енергозберігаючих технологій, підключення до інтернету та його обслуговування, облаштування опорної школи для інклюзивної освіти, спортивне обладнання, позашкільну діяльність, ремонт приміщень, інвестування шкільних бібліотек і так далі.

Світлана Яременко

На фото: Левківська школа.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...