» » Електронні торги “Прозорро”: економія за рахунок якості?


Електронні торги “Прозорро”: економія за рахунок якості?

23-02-2018, 12:10
Переглядів 539
Електронні торги  “Прозорро”: економія  за рахунок якості?
Головними перевагами електронної системи є економія державних грошей і часу, оскільки закупівельникам не потрібно аналізувати всіх постачальників, вони розглядають тільки того, хто зробив кращу пропозицію. А також не менш важливо - прозорість і відкритість, зручність використання, як для постачальників, так і для закупівельників, мобільність, можливість доступу до системи з будь-якої точки країни і без зайвої паперової тяганини. Саме так позиціонує себе система електронних державних закупівель Прозорро. Вона дозволяє тримати всю інформацію про закупівлі у відкритому вигляді. Сьогодні будь-який громадянин України, а не лише учасник тендерів, може слідкувати за чесністю державних закупівель.

Чи виправдовує себе система "Е-Торги" Прозорро у Житомирському районі?

Протягом 2017 року в нашому районі оголошено 553 тендерних закупівлі. Загальна сума склала майже 27 мільйонів гривень. 415 учасників виявили бажання взяти участь в системі державних електронних торгів. Найбільший відсоток належить закупівлі товарів, згодом - робіт, далі - послуг.

У минулому році успішно завершено 364 тендери, укладено 385 договорів на суму 16,6 мільйонів гривень. Економія бюджетних коштів склала понад 2 мільйона гривень.

Найактивнішими замовниками через систему Прозорро були і залишаються Комунальні установи "Центр первинної медико-санітарної допомоги" та "Центральна районна лікарня" Житомирської районної ради, відділ освіти Житомирської райдержадміністрації. Кожен з цих учасників зробив понад 100 замовлень. Безумовним лідером з економії державних коштів є освітня галузь району. Їй вдалося повернути до бюджету 950 тисяч гривень.

Як свідчить статистика, електронні тендери дозволяють зекономити бюджетні кошти. Та попри це, є і ряд зауважень до системи. Наприклад, товар за найнижчою ціною може бути поганої якості. Замовник цього не може перевірити, поки товар не буде у нього в руках. Але ж договір уже підписаний, угода відбулася - маєш, що отримав. А як бути, наприклад, з ліками?

С. Верес

Від редакції "Сільського життя".

У багатьох учасників електронних торгів вже склалася думка про те, що чергова “реформа” у сфері бюджетних закупівель також виявилася “мильною бульбашкою”, якою нинішні “реформатори” “реформують” Україну. І які відбуваються наче “під копірку”: галасливі заяви про “європейські цінності” та “світовий досвід” завжди закінчуються “пшиком”, як це сталося з “реформами” поліції, прокуратури, судів, державної служби, “децентралізації” тощо.

Бо ж у сфері електронних торгів, навіть якщо не враховувати усі їхні величезні процедурні проблеми для їхніх учасників, призводить до так званої “економії” коштів саме за рахунок якості. Тобто це “липова” економія, яка згодом призводить до ще більших витрат та посилення корупційної складової цієї справи.

До того ж, й ті заощадження бюджетних грошей також є шахрайськими, оскільки наші бізнесмени через підставні фірми та змову вже навчилися завищувати ціни на свій товар чи послуги і заробляти на цьому значні доходи. Не говорячи вже про те, що замовник при цьому платить наперед народні гроші за “кота в мішку”.

Ось така вона “економія”, ось такою по суті є ще одна “реформа” від команди Порошенка. Коротше кажучи - “живемо по-новому”, як і обіцяв нам Гарант.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...